atarionline.pl Muzycy scenowi... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2010 zmieniony
     
    ...byc moze beda zainteresowani, a byc moze nie. Otoz NASA zorganizowala konkurs na utwory muzyczne, z ktorych jeden poleci w kosmos.

    ->link<-

    NASA pomyślała też o tych, którzy chcą przejść do historii podboju kosmosu. Każdy, kto czuje się na siłach skomponować utwór muzyczny, może do 10 stycznia 2011 roku wejść na stronę songcontest.nasa.gov i wysłać swoją własną piosenkę na adres. Wszystkie propozycje zostaną przejrzane przez NASA, a te, które zyskają sobie uznanie, zostaną umieszczone w sieci. A 8 lutego rozpocznie się głosowanie internautów. I znowu - dwa utwory, które zyskają najwięcej głosów "polecą" z ostatnią misją - STS-134, która rozpocznie się 26 lutego przyszłego roku.

    Przed wysłaniem własnego utwory należy koniecznie zapoznać się z zasadami konkursu.


    Jakby ktos z naszych wysylal to niech da znac, gremialnie zaglosujemy :D
  1.  
    Jest tyle kapitalnych kawałków scenowych, tylko przerobić je z syntetyków na sample. A nuż się komuś uda. :)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Nov 2010
     
    Oj, to chyba mają być jednak piosenki. I to jeszcze związane z lotami w kosmos. Piosenka na dzieńdobry? (Wakeup song?)
    • 4:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime8 Nov 2010 zmieniony
     
    Przerobimy utwór z Anti Atari demo:

    "Najlepsze na świece Atari, czy wieceie..."
    • 5:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime8 Nov 2010 zmieniony
     
    Z pewnością każdy zna to demo





    Jego melodia pochodzi z utworu "Wielka miłość do babci klozetowej" zespołu Big Cyc.





    Dziś Skiba - lider zespołu - promuje to samo Atari zapraszając na Silly Venture.






    W taki oto pozytywny sposób historia zatoczyła swoje koło.
    • 6:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime15 Nov 2010
     
    Pozwolę sobie zwrócić uwagę na post powyżej: optymistyczny akcent na dobry koniec dnia.
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony
     
    Panowie znalazłem wątek o muzie na 8-bit ->link<-

    Jako, że wyrastam ze sceny C64 całkiem dobrze orientuję się co warto słuchać na SID. Nie najgorzej w modułach na Amigę i PC.

    Świat Yamahy na ST jest jednak dla mnie zamknięty :( a po tym co usłyszałem na ZX Spectrum nabrałem strasznej ochoty na więcej.

    Mam paczkę z autorami i muzyką sndh. Czy macie jakieś rekomendację od czego zacząć odsłuch?

    ps. a jak ktoś tu nie poważa SID-a ;) to patrz załącznik, muza LMan. Mi szczeka opadła, że to na jednym układzie idzie (Vortex). Na podwójnym jest Blade Runner.

    Online można posłuchać za pomocą DeepSid ->link<- jest tam podpięta cała High Voltage SID Collection, polecam zamias web emulatora SID wybrać jeden z renderów SOACS np. 8580 R5 (lewy górny róg) z oryginalnego chipu.

    Vortex na DeepSID ->link<-
    • 8: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony
     
    Polecam Yerzmyey'a i Gasmana i ogólnie AY Riders: ->link<-
    Yerzu ma osobne swoje projekty też w: ->link<-
    Jakkolwiek lubię muzykę Gasmana to myślę, że utwór Zlew'a z LostParty był doskonały i mocno się zdziwiłem, że zajął 2-gie miejsce. Ale nie wiem gdzie można Zlew'a posłuchać :/

    Edit: Dzięki za SID-y!
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    @mono dzięki, już się biorę za odsłuch :) Dorzucę jeszcze parę sidów w poście wyżej ;)
    • 10: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony
     
    Zobacz też co robią YM Rockerz na ST: ->link<-
    Muzycy z obydwu grup mają też swoje osobne projekty np. 505.
    • 11:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    Klasyka i oczywiście najlepszy autor muzyki na ST to MAD MAX ( Jochen Hippel ) jego utwory powalają, to samo SCAVENGER .Ogólnie utwory wykorzystujące technike SIDvoice w wiekszości sa znakomite
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    @pabloz1974 dzięki dorzucam Twoją rekomendację do playlisty :)
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    @ zbyti
    "Świat Yamahy na ST jest jednak dla mnie zamknięty :( a po tym co usłyszałem na ZX Spectrum nabrałem strasznej ochoty na więcej."

    he,he ,a ja na STe mam takie mody że głowa mała ,sam byłem zaskoczony jakością ,różnorodnością i ilością ,więc jak co to mogę coś doradzić .
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    @IRATA4 ależ doradzaj, a mody linkuj, wystaw na dropbox, gdrive :D jestem otwarty :->
    • 15: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    Wszystko zależy od tego, co lubisz.
    505 ('coffee break' - mniam!), DMA-SC ('visitors from dreams') czy Cube! ('bullet sequence') to klasyka.
    Ale taki Stu (zwłaszcza jego 'elements' czyli 'air', 'fire', 'water' czy (zwłaszcza) 'earth') też jest miodzio.
    • 16: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony
     
    @bob_er zależy od nastroju ale zazwyczaj muzykę gdzie kompozytor pokazuję swoją wirtuozerię w harmonii i solówkach.

    Jazz taki jaki prezentował DRAX na C64. XTD na Amidze np. musicdisk Vengeance itd.



    Czasem nachodzi mnie na taką:



    A kiedy indziej na taką:



    Albo takie coś jak z załącznika.

    Również dziękuję za rekomendacje :)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    masz kilka tych co lubię .
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony
     
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony
     
    Kurde że tez kilku niemożna ....


    ... a jednak można :-)
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime18 Jul 2019
     
    To też super jak w realu.
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony
     
    @IRATA4 no proszę TAKI Atarowiec a moda mi wrzucił z jednego z pierwszych dem jakie widziałem na Amidze ;) znam i muzę i demo na pamięć :D Ale gut, znaczy wstrzelasz mi się w gust :D dzięki!

    Enigma demo (1991) by Phenomena. Music by Tip & Firefox (Robert Österbergh & Jimmy Fredriksson).



    Klimatu G-SPOT nie załapałem. Chyba się jeszcze z ST nie osłuchałem. Niby układ podobny ale na Spectrum jakoś ta muza bardziej soczysta ;)

    ps. tutaj kolekcja chipów ->link<-
    • 22: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Nov 2022 zmieniony
     
    Polecam gorąco tego Allegrowicza. Ciekawe kto zgadnie co to za persona :)


    Jak najbardziej związana ze sceną. A nawet z Atari!
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Nov 2022
     
    eXTenD ? ;)
    • 24: CommentAuthormono
    • CommentTime17 Nov 2022 zmieniony
     
    Ale no kurde. Co kawałek to perełka. Diamond Waterfalls. Distant Horizon. Jak on to robi? Znam jego moduły z Amigi i elektronikę z początków XXI. Ale teraz robi coraz lepszą muzykę.
    • 25:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime18 Nov 2022
     
    Śledzę na bieżąco poczynania XTDa :) aczkolwiek IMO troszkę stracił pazur, te wszystkie synthy takie ugłaskane, wcale nie takie surowe jak na Amidze :D no i szkoda, że gitary poszły w kąt.
    • 26: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Nov 2022
     
    Jeszcze wrócą, jak mu się znudzi :)
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Nov 2022
     
    XTD to mistrz ograniczeń - jego kawałki na Pokeya i Amigę rządzą.
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Nov 2022
     

    mav:

    Śledzę na bieżąco poczynania XTDa :) aczkolwiek IMO troszkę stracił pazur, te wszystkie synthy takie ugłaskane, wcale nie takie surowe jak na Amidze :D no i szkoda, że gitary poszły w kąt.


    Stracił pazur? Gitary poszły w kąt? Chwila chwila...

    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jan 2024
     
    Michał Horodyński i utwór o znajomej nazwie "SELF TEST" :)

    • 30:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime4 Mar 2024
     
    Witajcie! Ja również podzielę się swoją twórczością (starszą i nowszą). Myślę, że ten wątek się do tego nadaje w sam raz.
    Na początek "świeżonka" - utwór, który wrzuciłem na YT niedawno, choć powstał dawno (2006), ale ujrzał światło dzienne w wersji, jaką można usłyszeć w demku MENACE by MysticBytes. A tu wersja oryginalna. Pozdrowienia dla wszystkich!

    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Mar 2024
     
    Ddddoooobreeeee!
    • 32:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime5 Mar 2024 zmieniony
     
    Mości Jakubie... MISTRZU..! Od samego GURU POKEYa takie słowo to po prostu.. Dziękuję bardzo! Aha, zanim wszyscy umrzemy, to wiedz, że Twoje: Battle Ships, Tanks, Inside i Problem Jasia to po prostu najcudowniejsze dzieciństwo moje
    i mojego brata!!! Wybacz mi również jednocześnie,
    że jesteś dla mnie mnie nr 2 za Tomkiem L. ;)
    Bądź pozdrowiony!
    • 33:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime5 dni temu
     
    Cześć! Chciałem się z Wami podzielić historią, która jest zarazem genezą powstania utworu skomponowanego na CMC, który później znalazł się w demie „Endless dream” grupy ZELAX.
    (To wklejka z innego forum, ale może dotrze do większego grona)

    Sprawa zaczęła się od listu, który otrzymałem od pewnego Atarowca. Była to odpowiedź na mój list, który
    do niego wysłałem – chyba chodziło o wymianę grami i programami – i najprawdopodobniej niejako „przy okazji” wspomniałem, że zajmuję się muzykowaniem na Chaos Music Composer i że chciałbym stworzyć muzykę do jakiejś gry. Wnioskuję to po tym, co do mnie napisał. Ja kompletnie nie pamiętam gdzie go poznałem, skąd miałem adres itd. Możliwe, że to pierwsze próby kontaktów około scenowych..?

    I ta treść ostro podziałała na moją wyobraźnię…
    Miałem stworzyć soundtrack do LOTUSA na ATARI !!!!
    Pamiętam jak w tamtym okresie nagrywałem na kasety video programy z telewizji o scenie i grach na Amigę i później je w kółko oglądałem – m. in. właśnie była gra Lotus turbo challenge2.
    To był odlot!
    Zabrałem się do roboty i tak właśnie powstał ten utwór, zatytułowany roboczo „Lotus”.
    Nie pamiętam czy wysłałem go do Tomasza vel „SKARA” czy nie. Wiem natomiast, że żaden LOTUS na małe Atari nie powstał :)

    Pamiętam, że jakiś czas później złapałem kontakt z chłopakami z ZELAX’u, przesyłaliśmy sobie
    "videolisty" - nagrywaliśmy się kamerami analogowymi i normalnie wysyłaliśmy sobie VHS :)
    Wysłałem im ten mój utworek do Lotus’a i pamiętam jak Ramzes wtedy mówił, że może się nadać
    do jakiegoś demka. Na potrzeby scenki w której został użyty, troszeczkę przekomponowali mój utworek (dodany jeden „crash” na początku, całość troszkę skrócili itp.), ja nie mam swojej wersji.
    Ostała się tylko ta:



    Serdecznie wszystkich pozdrawiam!
    Seabrush
  2.  
    super :) zacny kawałek historii demosceny atari :) pozdrowienia od Blaspha z New Generation .
    • 35:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime4 dni temu
     
    Dzięki Blasph, również pozdrawiam! Patrzajcie na to ludziska, jaki SZACH i MAT kiedyś zapodałem w Tajemnicach ATARI! ;D
    • 36:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime4 dni temu
     
    Yo Seabrush! Kopę lat!

    RMT-ka byś się nauczył, mordeczko! :)
    • 37:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime4 dni temu
     
    MIKEEEEEEEER ! Będę wrzucał nasz "Sej-Mik" na Jutuba niedługo!
    Raster Music Tracker. Kusi mnie, owszem :)
    Może na tyle, że go liznę :D
    ... Fe. Nieładnie to zabrzmiało...
    Zdrówka WaćPanie!
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     
    Z tego, co pamiętam, ten "trik" był opisany w instrukcji. W każdym razie używałem tego ficzera clear-insert.
    • 39: CommentAuthorVLX
    • CommentTime3 dni temu
     
    Na 13. stronie jest to opisane jako sposób kopiowania patternów. Nie ma informacji o możliwości kopiowania w ten sposób instrumentów.
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 dni temu
     
    Dzięki za uściślenie, prawdopodobnie zadziałała analogia, bo ja tak echo robiłem - kopiowałem instrument i go przyciszałem.
    • 41:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Witajcie :) Ten utworek powstał w 1995r na konkurs Orneta'95
    copy party (demo party?). Był to ostatni, jaki stworzyłem sam
    na ATARI 65XE. Pamiętam, że na tym party było tak wiele utworów
    zgłoszonych w kategorii 8-bit msx, że wszyscy byli już potwornie
    znudzeni i zmęczeni tymi dźwiękami (łącznie ze mną).
    A mój kawałek był odtwarzany pod koniec - na dodatek jest nieco
    przydługawy... :) Więc sukcesu nie odniósł! :D
    Miłego słuchania/oglądania. Naprawdę, napracowałem się nad tym
    video. Pozdrawiam!

    • 42: CommentAuthormono
    • CommentTime2 dni temu
     
    Dla kogo przydługawy? CMC jak rozumiem oryginalny? To ten: ->link<- ? Bardzo przyjemny!
    • 43:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Hej MONO, taaak, to ten numer, robiony na "zwykłym" CMC,
    wczytywanym z magnetofonu :) Przydługawy na "dzisiejsze standardy" IMO.
    Ale jeśli dla entuzjasty to będzie >>chiptune eargasm<<,
    to lepiej by trwał dłużej, niż krócej ;)
    Dziękuję i pozdrawiam!
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Utwór fajny, ale ciekawi mnie ta gościówa w XXxx wieku gdzieś tam na krańcu (wszech) świata i... w okularach... dzisiejszych... :D

    Ale ja jestem zdania, że rozwój = skala. Nie da się prowadzić rozwoju przy małych społeczeństwach. Gdyby nas było milion na świecie, to musielibyśmy z bronią chodzić, bo by nas dziczyzna chciała zjeść wszędzie poza ogrodzonymi miastami... Tak zresztą już było :) Dziczyzna i ci z sąsiedniego miasta.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 dni temu
     
    seabrush - posłuchane, dobra muza i ładnie wykonane filmiki/animacje. Gratulacje!
    • 46:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Dziękuję!
    Jacob: pisałem temu sztuczniakowi od inteligencji, że ma być człowieko - robot rasy kobieta, futuristic GOGGLES itp. No i zrobił co zrobił.
    Ale pół bidy, bo miała jedną nogę :)
    Tą drugą co pod fotelem widać (prawą), dosztukowałem z tej lewej :D
    • 47:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime2 dni temu
     
    @Seabrush: Pytanie: Jak się w oryginale ten kawałek nazywał? Ja go zdążyłem wyciąć z binarki zanim ileś tam dyskietek "dostało nóg" i zapadło się pod ziemię. Chętnie podmienię tytuł w ASMA na ten właściwy.
    A btw. brzmi mi tam gdzieś inspiracja "Tańcem w Słońcu", mylę się? :)
    • 48:
       
      CommentAuthorseabrush
    • CommentTime2 dni temu
     
    Hej Miker. wiedziałem, że nikt scrolla nie będzie czytał ;)
    Oprócz pozdrowień .m.in. Dla Ciebie, piszę tam pod koniec, że z tego co pamiętam, to ten utwór nazwałem "Sonic dream". Nie jestem 100% pewien, ale tak mi świta. I niech tak będzie :)
    Masz na myśli "Taniec w słońcu" by KOMBI?
    Ja właśnie przed chwileczką się dowiedziałem (wyszukując w góglach) że to ich numer! Jest świetny, lecz w ogóle się nim nie inspirowałem :) Ale jak się wkurzę, to zrobię jakiegoś wyczesanego covera (choć takiej klasyki raczej nie można bezcześcić coverovaniem ;)
    Tymczasem zajmę się swoją wersją Draconusa - będzie ogień, ale na razie ćśśśśśś :D
    Pozdrawiam!
    • 49: CommentAuthormono
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Ale zrobisz na POKEY-a?

    KOMBI miało parę instrumentalnych. Pamiętam jeszcze:
    - "Wspomnienia z pleneru",
    - "Zaczarowane miasto",
    - sygnał do 5-10-15 czyli "Bez ograniczeń energii",
    - "Błękitny pejzaż",
    - "Nowe narodziny" ale to chyba już nowa rzecz.
    Później chyba ktoś tam próbował coś śpiewać do tych rzeczy, ale to był głupi pomysł.
    Te instrumentalne kawałki są świetne - nie wiem czemu Łosowski się tak odżegnuje od elektroniki.

    Edit: W ogóle to na płycie "Zaczarowane miasto" co drugi kawałek jest instrumentalny :)
    - "Nocny pościg"
    - "Wyspa mgieł"
    - "Powracający dźwięk"
    - "Casablanca - ramadan"
    - "Zalogowany"
    - "Opowieści szafy"
    - "Słoneczny dzień"
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu
     
    @seabrush - z tym draconusem uważaj, to utwór, który według mnie jest "nieruszalny", jest jakaś klątwa nad nim - bo co ktoś zrobi cover, to "ziew", nuda, bez polotu, bez iskry.