atarionline.pl Muzycy scenowi... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Aug 2010 zmieniony

...byc moze beda zainteresowani, a byc moze nie. Otoz NASA zorganizowala konkurs na utwory muzyczne, z ktorych jeden poleci w kosmos.

->link<-

NASA pomyślała też o tych, którzy chcą przejść do historii podboju kosmosu. Każdy, kto czuje się na siłach skomponować utwór muzyczny, może do 10 stycznia 2011 roku wejść na stronę songcontest.nasa.gov i wysłać swoją własną piosenkę na adres. Wszystkie propozycje zostaną przejrzane przez NASA, a te, które zyskają sobie uznanie, zostaną umieszczone w sieci. A 8 lutego rozpocznie się głosowanie internautów. I znowu - dwa utwory, które zyskają najwięcej głosów "polecą" z ostatnią misją - STS-134, która rozpocznie się 26 lutego przyszłego roku.

Przed wysłaniem własnego utwory należy koniecznie zapoznać się z zasadami konkursu.

Jakby ktos z naszych wysylal to niech da znac, gremialnie zaglosujemy :D
  1.  
    N I E A K T Y W N Y
    Jest tyle kapitalnych kawałków scenowych, tylko przerobić je z syntetyków na sample. A nuż się komuś uda. :)
    • 3:

CommentAuthorjhusak
    • CommentTime8 Nov 2010

Oj, to chyba mają być jednak piosenki. I to jeszcze związane z lotami w kosmos. Piosenka na dzieńdobry? (Wakeup song?)
    • 4:

CommentAuthoradv
    • CommentTime8 Nov 2010 zmieniony

Przerobimy utwór z Anti Atari demo:

"Najlepsze na świece Atari, czy wieceie..."
    • 5:

CommentAuthoradv
    • CommentTime8 Nov 2010 zmieniony

Z pewnością każdy zna to demo

Jego melodia pochodzi z utworu "Wielka miłość do babci klozetowej" zespołu Big Cyc.

Dziś Skiba - lider zespołu - promuje to samo Atari zapraszając na Silly Venture.

W taki oto pozytywny sposób historia zatoczyła swoje koło.
    • 6:

CommentAuthoradv
    • CommentTime15 Nov 2010

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na post powyżej: optymistyczny akcent na dobry koniec dnia.
    • 7: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019 zmieniony

Panowie znalazłem wątek o muzie na 8-bit ->link<-

Jako, że wyrastam ze sceny C64 całkiem dobrze orientuję się co warto słuchać na SID. Nie najgorzej w modułach na Amigę i PC.

Świat Yamahy na ST jest jednak dla mnie zamknięty :( a po tym co usłyszałem na ZX Spectrum nabrałem strasznej ochoty na więcej.

Mam paczkę z autorami i muzyką sndh. Czy macie jakieś rekomendację od czego zacząć odsłuch?

ps. a jak ktoś tu nie poważa SID-a ;) to patrz załącznik, muza LMan. Mi szczeka opadła, że to na jednym układzie idzie (Vortex). Na podwójnym jest Blade Runner.

Online można posłuchać za pomocą DeepSid ->link<- jest tam podpięta cała High Voltage SID Collection, polecam zamias web emulatora SID wybrać jeden z renderów SOACS np. 8580 R5 (lewy górny róg) z oryginalnego chipu.

Vortex na DeepSID ->link<-
    • 8: CommentAuthormono

Polecam Yerzmyey'a i Gasmana i ogólnie AY Riders: ->link<-
    Yerzu ma osobne swoje projekty też w: ->link<-
    Jakkolwiek lubię muzykę Gasmana to myślę, że utwór Zlew'a z LostParty był doskonały i mocno się zdziwiłem, że zajął 2-gie miejsce. Ale nie wiem gdzie można Zlew'a posłuchać :/

Edit: Dzięki za SID-y!
    • 9: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019

@mono dzięki, już się biorę za odsłuch :) Dorzucę jeszcze parę sidów w poście wyżej ;)
    • 10: CommentAuthormono

Zobacz też co robią YM Rockerz na ST: ->link<-
    Muzycy z obydwu grup mają też swoje osobne projekty np. 505.
    • 11:

CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Jul 2019

Klasyka i oczywiście najlepszy autor muzyki na ST to MAD MAX ( Jochen Hippel ) jego utwory powalają, to samo SCAVENGER .Ogólnie utwory wykorzystujące technike SIDvoice w wiekszości sa znakomite
    • 12: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019

@pabloz1974 dzięki dorzucam Twoją rekomendację do playlisty :)
    • 13:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime18 Jul 2019

@ zbyti
    "Świat Yamahy na ST jest jednak dla mnie zamknięty :( a po tym co usłyszałem na ZX Spectrum nabrałem strasznej ochoty na więcej."

he,he ,a ja na STe mam takie mody że głowa mała ,sam byłem zaskoczony jakością ,różnorodnością i ilością ,więc jak co to mogę coś doradzić .
    • 14: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Jul 2019

@IRATA4 ależ doradzaj, a mody linkuj, wystaw na dropbox, gdrive :D jestem otwarty :->
    • 15: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime18 Jul 2019

Wszystko zależy od tego, co lubisz.
    505 ('coffee break' - mniam!), DMA-SC ('visitors from dreams') czy Cube! ('bullet sequence') to klasyka.
    Ale taki Stu (zwłaszcza jego 'elements' czyli 'air', 'fire', 'water' czy (zwłaszcza) 'earth') też jest miodzio.
    • 16: CommentAuthorzbyti

@bob_er zależy od nastroju ale zazwyczaj muzykę gdzie kompozytor pokazuję swoją wirtuozerię w harmonii i solówkach.

Jazz taki jaki prezentował DRAX na C64. XTD na Amidze np. musicdisk Vengeance itd.

Czasem nachodzi mnie na taką:

A kiedy indziej na taką:

Albo takie coś jak z załącznika.

Również dziękuję za rekomendacje :)
    • 17:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime18 Jul 2019

masz kilka tych co lubię .
    • 18:

CommentAuthorIRATA4

• 19:

CommentAuthorIRATA4

Kurde że tez kilku niemożna ....

... a jednak można :-)
    • 20:

CommentAuthorIRATA4
    • CommentTime18 Jul 2019

To też super jak w realu.
    • 21: CommentAuthorzbyti

@IRATA4 no proszę TAKI Atarowiec a moda mi wrzucił z jednego z pierwszych dem jakie widziałem na Amidze ;) znam i muzę i demo na pamięć :D Ale gut, znaczy wstrzelasz mi się w gust :D dzięki!

Enigma demo (1991) by Phenomena. Music by Tip & Firefox (Robert Österbergh & Jimmy Fredriksson).

Klimatu G-SPOT nie załapałem. Chyba się jeszcze z ST nie osłuchałem. Niby układ podobny ale na Spectrum jakoś ta muza bardziej soczysta ;)

ps. tutaj kolekcja chipów ->link<-