atarionline.pl Komunikaty techniczne - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Ten watek przeznaczony jest do odnotowywania planowanych albo nieplanowanych :) zmiany na stronie AtariOnline.pl. Mozna tu zglaszac awarie albo podejrzane zachowania serwisu.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Zmiana serwera, ktora ostatnio dokonalismy wiazala sie tez z usprawnieniem wielu drobiazgow. Wymienie, te ktore pamietam albo podeslal mi informacje Zyga, liste bede rozszerzal:

    1. Wczoraj w nocy:

    Zyga:

    Przy okazji poprawiłem wygląd strony, tak ze teraz w IE7 i IE8 wyświetla się poprawnie. Nie zauważyłem też niczego bardzo odmiennego w wyglądzie strony pod Operą i Chrome (w najnowszych wersjach). Oczywiście pod
    Firefoxem też jest w porządku. :-)


    2. Strona jest cacheowana co 15 minut, teraz laduje sie znacznie szybciej, szybciej pojawiaja sie tez poszczegolne podstrony.

    3. Znany bug w systemie nowinek z backslashem, nawet uzycie encji nie rozwiazuje problemu. Przy otwarciu nowinki system rozwija encje, wiec ponowna edycja znowu psuje backslashe. Zyga probuje rozwiazac problem systemowo.

    4. Po zmianach efektem ubocznym jest lepsze indeksowanie przez Google. Teraz w koncu linki prowadza do tych miejsc, do ktorych powinny. Mozna smialo korzystac z okienka "Szukaj" na stronie glownej.

    5. Zyga odzyskal tez starsze komentarze i nowinki, ktore wcielo przy okazji awarii serwera u poprzedniego providera. Nie ma juz blokady komentowania starszych nowinek.

    6. We wszystkich starszych materialach nastapila zmiana odsylaczy do atari.online.pl na atarionline.pl.

    7.

    Zyga:

    Przy okazji poprawiłem też skrypt generujący RSSy - dlatego przyszło tyle nowych. Od tej pory powinno być lepiej, choć w przypadku CN nigdy
    nic nie wiadomo.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    5. Zyga odzyskal tez starsze komentarze i nowinki, ktore wcielo przy okazji awarii serwera u poprzedniego providera. Nie ma juz blokady komentowania starszych nowinek.


    Dzięki :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    8. Przed chwila Zyga rozwiazal tez problem backslashy, mozna juz je wstawiac w listingach w nowinkach. Poprawie listingi kursu C Ilmenita jak sie skonczy wyscig F1 :)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Sep 2010
     
    9. Wlasnie pozbylismy sie problemu z dlugimi linkami w komentarzach do nowinek, mozna zapomniec o tiny.pl.
    • 6: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime2 Sep 2010
     
    Sprawa tyczy nie tyle tematu technicznego co zawartości merytorycznej na AOL. Otóż zassałem sobie Robbo After 20 Years i doszedłem do 8 planety po czym totalnie utknąłem. Zacząłem przeszukiwać AOL i znalazłem niusa z info, że na 8 planecie jest błąd a poniżej w komentarzach, że w zasobach AOL RA20Y zostało podmienione na RA20Y v1.1, która zawiera inny typ działka. AOL jednak zawiera błędną wersję a poprawioną ściągnąłem korzystając z linka podanego przez Lukasa Bezdka.

    Kurde KAZ jesteś mi dłużny kilka godzin czasu, które można było poświęcić na Robbo Lutry (niełatwe przecież) ;-)
    Popraw to proszę, bo może jest więcej takich nieszczęśników jak ja. Przypomina mi to jednego z nauczycieli matmy z podstawówki, który celowo zadawał zadania za dwie 5, których nie można było rozwiązać ze wzgl. na zbyt małą ilość danych. Raz się dałem na to nabrać i skończyło się bólem mózgu :-)

    No i teraz też oj boli boli...
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Sep 2010
     
    Gdzie tam, jeszcze musisz zaplacic za mozliwosc trenowania tych samych poziomow ;D

    O ile pamietam, gra byla poprawiana dwa razy i tego drugiego razu nie ma. Podeslij poprawny plik i sie umiesci.
    • 8: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime4 Sep 2010
     
    W załączniku poprawiony plik z linku Lukasa.

    @Kaz
    Co miałeś na myśli pisząc, że gra była poprawiana dwa razy? Czy jeszcze na jakiejś planecie czai się błąd?

    Figa z makiem! Płacił nie będę bo sobie w v1.1, korzystając z Kreatora, planety 1-7 usunąłem a 8-20 przesunąłem w lewo ;D. Sam wiesz, że w RK Poklika można zdziałać cuda :-)
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Witam.

    Niedługo skończy się nam wrzesień, a paczki zbiorczych archiwów (gry, użytki, demoscena) nadal z dnia 1go sierpnia leżą...

    pozdr.
    t27
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Nic nie szkodzi, i tak zastanawiam sie, czy aktualizacja tych plikow nie powinna byc raz na 3 miesiace czy nawet rzadziej.
    • 11: CommentAuthorrekk
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Ja uważam, że do tej pory raz w miesiącu było OK. Czasem są duże aktualizacje i jeśliby archiwum rzadziej się tworzyło, to trzeba będzie długo czekać na całość. Klikanie na każdy plik jest z czasem uciążliwe :-)
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    No nie mow, ze jak sie pojawia nowa gra to nie klikasz na nia, bo jest to uciazliwe - tylko czekasz az sie wygeneruje nowe archiwum? :)
    • 13: CommentAuthorrekk
    • CommentTime20 Sep 2010 zmieniony
     
    Nie no, jak kilka plików to nie ma problemu ale bywały już update po "dzieści" sztuk :-)