atarionline.pl Mój XEGS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2010 zmieniony
     
    Wiem, Irwin i XLent pewnie mnie zjada, ze chwale sie jakims mutantem i potworem, ale co tam... :). Dzieki niesamowitej pracy Pajero moj monster, moj XEGS wrocil do tatusia :D i wyglada w srodku tak:



    Widok ogolny:





    A tu widac wieloplaszczyznowe struktury...

    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Gratulacje! :-) To teraz jest backup-maszyna na compo :P
    • 3: CommentAuthorLex
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Co to jest to takie jasnoszare, co lezy ukosem w górnej połowie zdjęcia, mniej więcej na środku?
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Oct 2010 zmieniony
     
    Złącze cartridge'a.


    Kaz, daj jeszcze zdjęcie z zewnątrz, jeśli możesz. Jestem ciekawy, jak wyszło montowanie LCD z SIO2SD?
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Ale maszyna!
    • 6: CommentAuthorLex
    • CommentTime1 Oct 2010 zmieniony
     
    @larek: no własnie - tak to dla mnie wygląda - ale dlaczego to jest pod kątem? Czy to tam leży luzem?

    Edit: A.. już wiem, mój błąd. :P

    Edit: @v larek: no własnie napisałem wyzej że mój błąd. :P
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Oct 2010 zmieniony
     
    to tam tak jest pod kątem: ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Larek - spoko, zaraz zrobie, ale nie wiem kiedy wrzuce, moze wieczorem.
    • 9:
       
      CommentAuthorFly
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Pěkné pěkné ...
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2010
     












    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Specyfikacja dla niezaznajomionych z lutosceną Atari ;)

    Atari XEGS - komputer :)
    SIO2SD - wbudowany interfejs do odczytu kart SD
    Covox - odtwarzanie sampli
    StereoAKI - interfejs do obslugi klawiatury PC (AKI) oraz odtwarzanie stereo
    CMI08 - interfejs do myszki PC ( ->link<- )
    Videoboard XE - karta graficzna
    SpartaDOS X - wbudowany system dyskowy
    OS Selector - wbudowane przelaczalne systemy operacyjne

    Wiecej w tej chwili nie pamietam :), ale calosc kosztowala ponad 1000 zlotych.
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Oct 2010 zmieniony
     
    Muszę przyznać, że ładnie :)
    LCD od sio2sd pod kątem pasuje do ukośnego gniazda carta, ale odczytywać coś na nim, to chyba niezbyt będzie wygodnie. A przyciski do obsługi sio2sd są jakieś przewidziane, czy tylko obsługa z menu na ekranie?
    • 13: CommentAuthorpajero
    • CommentTime1 Oct 2010 zmieniony
     
    Ja bym dopisał

    - D-ROM: flashowany OS+Basic (prócz AtariOS i QMEGa 4.04 w EPROMie)
    - IOboard
    - KVM: przełącznik klawiatur

    Otóż klawisze konsoli mogą robić za przyciski Sio2SD.
    Jest ich 4 (Start,Select,Option,Reset) więc brakujący dodałem z boku od dołu (Shift). Ten drugi pstryczek jest właśnie od zmiany działania owych klawiszy.

    Sio2SD można sterować poprzez AKI (też Start,Select,Option,Reset czyli F2-F5), tam Shift oraz przełączanie co robią te klawisze uzyskuje się z klawiatury numerycznej.

    Aki realizuje protect SDX.
    Mogło też przełączać OSy, ale taki układ wymusza ciągłe podpięcie klawiatury PC....
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Kawal roboty, obrobka plastikow az cieszy oko.Upchanie i okablowanie tego w xegs tez.
    Masz spathowanego OS-a na hi speed?
    ->link<-
    Niezastapione z aspeqt i Io/boardem.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Larek - tak jak Pajero napisal: wykorzystane zostaly przyciski konsoli, bardzo dyskretne rozwiazanie.

    A jezeli chodzi o miejsce na LCD to spasowane jest idealnie, zobacz to zdjecie :



    Ogolnie - bylem w szoku, jak solidnie i z dbaloscia o szczegoly Pajero wszystko porobil.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    Zaxon - jeszcze nie wiem, dopiero wczytuje sie w dokumentacje od Pajero, a tam jest wiele stron tekstu :D.
    • 17: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 Oct 2010
     
    zostalo sporo miejsca na myide albo kmk/idea. Hmm, jestes chyba pierwszym kogo znam ktory czyta instrukcje, hehe.
    • 18: CommentAuthorpajero
    • CommentTime2 Oct 2010
     
    Ja bym jeszcze dołożył 65816 (możesz zaxon podesłać manual ze stabilną wersją?) oraz speedDrive....
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime2 Oct 2010
     
    Ale czy to jeszcze Atari? ;P
    • 20:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime2 Oct 2010 zmieniony
     
    Pod wzgledem ilosci modyfikacji - robi wrazenie - ja jednak jestem wierny mojemu nieprzerabianemu 65XE :) (z tym ze uzywam dla wygody SIO2SD jako nosnik zamiast wysluzonego magnetofonu (ktory zreszta byl dawca kabla a i dobrze sie stalo bo glowica chodzila w caly swiat ;)

    P.S. Chociaz nie - mam drobna modyfikacje ;P - musialem wyjac metalowe plytki ekranujace bo inaczej mialem zwarcie na plycie glownej :) swoja droga... co za sprzet... mial zwarcie i jedyne co to obraz szedl w mailny czasem :) ale komputer dzialal :)
    • 21: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime2 Oct 2010
     
    Pajero, 816 wstawialem dokladnie w/g Pasia, sam procek w DIP, W65C816S8p-14 ,WDC. w ktroym miejscu ci nie dzialalo? Wogole, czy wieszalo sie?
    • 22: CommentAuthormarekp
    • CommentTime2 Oct 2010
     
    Faaaajne :-) Jak w końcu będę miał więcej czasu na hobby to też sobie taki zamówię...
    P.S. I pomyśleć, że za taką kasę można mieć komputer tysiące razy szybszy o nieporównywalnie lepszej jakości dźwięku i grafiki ;-)