atarionline.pl Szykuje sie Misja 2? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    • 2: CommentAuthorbolo
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    wie ktos moze cos?
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    sądziłem że Machina Czasu czy tak jakoś to sequel Misji
    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    nie machina czasu to gra napisal Krzysztof Rutkowski a dokonczyl ja Avalon bodajze w 1994 roku , ta gra wykorzystywala postacie z Misji dzbanki z Freda
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    Krzysztof Rutkowski? szykuje się grubsza afera
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    Nieee, MISJE2 mial pisac Jaskier (juz w XXI w.), ale mu najwidoczniej przeszlo... ;P
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    potwierdzam wersję z Jaskierem. mam nadzieję że mu nie przeszło i gra kiedyś powstanie. a może sam Pelc wróci kiedyś do korzeni ;)?
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Oct 2010
     
    Ja tylko proszę o jedno (zaraz posypią się gromy).
    Jeśli ktoś kiedykolwiek zrobi kontynuację Misji PROSZĘ o to, aby główny bohater wyglądał jak żołnierz a nie jak teletubiś i różowe kolory zostawmy innej tematyce ;)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Oct 2010 zmieniony
     
    Nieee, MISJE2 mial pisac Jaskier (juz w XXI w.), ale mu najwidoczniej przeszlo... ;P


    Rozmawialem o tej grze z Jaskierem w 2007 roku w Glucholazach (zdjecie zrobione wlasnie w trakcie tej rozmowy). Wtedy powiedzial, ze raczej nic juz z tego nie bedzie, bo nie ma za bardzo czasu. Ale moze byl to tylko wplyw ciezkiej imprezy dnia poprzedniego i kiedys jednak wezmie sie za "Misje 2"?

  1.  
    Czyj w takim razie jest ten test silnika? Sam się przecież nie napisał?
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    Czyj w takim razie jest ten test silnika? Sam się przecież nie napisał?


    Pytanie skierowalem do autora filmiku (Slowak) i uzyskalem nastepujaca odpowiedz:

    Hi there. I was making it in game maker using ripped sprites from original Atari game Misja. But unfortunately my HDD was broken and so all of my work (and other importatnt) are now gone. It was just a test if it is possible to do something like Misja on todays PC with game creating tools. But..I haven't said that this game is dead ;-) But if I want to continue, I will need help. I want to revive Misja. Bye . psychonaut25
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    Psychonaut25 dodaje tez, ze jezeli jakis milosnik "Misji" chcialby pomoc dokonczyc projekt - to jest otwarty na wspolprace. Przy tym projekcie jest znacznie wiecej pracy niz dla jednej osoby.
    • 13:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    Kaz-> zaczynam sie Ciebie bac, ... czy kazda rozmowe dokumentujesz zdjeciami:)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    He he - kazda dotyczaca Atari - tak! Zrobilem kurs w CBA ;D
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010 zmieniony
     
    Kolega Psychonaut25 udostepnil tez plik exe z ta demonstracja wykonana w programie "Game Maker":

    Here is that video in "playable" form :) I was unable to save anything else. Only complied test I had uploaded on rapidshare.

    ->link<-



    Thanks Psychonaut25!
    • 16: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Oct 2010 zmieniony
     
    Kaz a na AO jest ten Game maker? do sciagniecia?
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010 zmieniony
     
    Nie prowadzimy narzedziowni dla pecetow, tylko dla Atari.

    To chyba jest ten Game Maker:
    ->link<-

    Warto tez wspomniec, ze stRing i Larek swego czasu zrobili to i owo w innym tego typu systemie The Game Factory:

    ->link<-
    • 18: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    Pomylilem to z pakietem Henryka Cygerta "Game Masters" ktorym zrobiono Miecze Valdgira, ktorego notabene nigdzie nie moge znalezc w necie
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    A przegladales, czy nie ma czasem w zrodlach dostarczonych przez Henryka Cygerta? Sa tutaj:

    ->link<-
    • 20: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Oct 2010
     
    dzieki zamykam watek
    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Sep 2014
     
    • 22: CommentAuthor0xF
    • CommentTime20 Sep 2014
     
    Quasimodos rządzą!
    • 23: CommentAuthorforsberg
    • CommentTime25 Sep 2014
     
    "aby główny bohater wyglądał jak żołnierz a nie jak teletubiś i różowe kolory"

    Na moim ekranie był fiolet :) I mi się podobał, natomiast jak widzę w grze kolejnego zielonego żołnierza, to pierwsze co myślę "nuda". :) Myślę, że postać Misji, jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier na XL / XE, powinna pozostać niezmieniona.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Jun 2020 zmieniony
     
    W zeszłym miesiącu na KWAS-ie kolega PG z Czech prezentował parę grafik do planowanej gry "Mission Manta", która ma być taką właśnie "Misją 2". Pisaliśmy też o tym na stronie głównej: ->link<-

    No i mały update od kolegi Zdenka w tej sprawie:

    PG:

    Project update: in the current build of the game, full map is implemented, including extra colours using DLI (except for a a few screens which still need some work). Also software sprite implementation is under development and it already kinda works for the main hero. Also colisions with background do work.


    Czyli świetne wiadomości! :)

    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Sep 2021
     
    Umarło czy żyje ?
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Oct 2022
     
    Pamiętacie zapowiedź "MISJI 2" sprzed 2 lat? Od braci Czechów. :)
    ->link<-

    Jednakże dziś mam złe wieści bo niedawno dowiedziałem się od PG, że... "niestety, MaPa całkowicie zaprzestał jakichkolwiek prac związanych z kodowaniem na Atari. Być może jakiś kryzys wieku średniego czy co tam. Wątpię, żebym znalazł innego kodera, więc będę musiał zobaczyć, czy jego nastawienie się zmieni." :(