atarionline.pl HENRI pytanko - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbialkomat
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Pamiętacie taką gierkę HENRI? (nie mylić z "Henry's House" ;) ).
    Od lat dręczy mnie jedna rzecz - skąd pochodzi muzyczka do tej gry??
    Wiem, że jest to jakaś znana melodia, bo obiła mi się kilka razy o uszy, ale niestety nie wiem czyje to jest?
    Poratuje i olśni mnie ktoś ? ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Henri - nie wiem skad muzyka, ale gra ukradla mi kiedys wiele godzin zycia :)
    • 3: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Oct 2010 zmieniony
     
    Jest to `Inwencja dwugłosowa a-moll` BWV 784 J. S. Bacha.



    Wersja dla bardzo wyrobionych słuchaczy:



    Dla niewtajemniczonych ciekawostka (piękna), dla koneserów - klasyk, ech gdzie te czasy... łza się w oku kręci, podobnie jak na wspomnienie o "Henri`m" :-)

    • 4: CommentAuthorbialkomat
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Wow! DZIĘKI!! :))

    Kurcze, tak czułem, że to jest Bach :)
    Zrobiłem sobie nawet ostatnio spory przegląd jego twórczości, ale niestety nie udało mi się trafić na ten utwór.

    A skoro już jesteśy przy Bachu, to zawsze też miałem dokładnie odwrotną zagwostkę - jest taki fajny utwór:



    i zawsze byłem święcie przekonany, że ta melodia była kiedys wykorzystana w jakiejś atarowej gierce albo demie. Ale może się mylę... ;)
    • 5: CommentAuthorDieMON
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    Bialkomat nie mylisz się powyższa muzyka została wykorzystana w grze Fidget.
    • 6: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Oct 2010 zmieniony
     
    Dokładnie, to "Fidget", nagrałem się w to niegdyś właśnie ze względu na ową muzyczkę, ma taki tajemniczy, wciągający do środka klimat i sam pomysł gry też niebanalny, choć w tamtych czasach już nie nowatorski, jednak z tą grą spędziłem wiele godzin, lubiłem ten tajemniczy, ale zarazem ciepły klimat.
    • 7: CommentAuthorbialkomat
    • CommentTime17 Oct 2010 zmieniony
     
    Heh faktycznie! :)

    Kurcze, ale fachowa obsługa na tym forum :)


    P.S. Bardzo polecam również wersję tego utworu w wykonaniu Jethro Tull.
    • 8: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime17 Oct 2010 zmieniony
     
    @bialkomat - fajnie, że wspomniałeś o tych grach, bo to według mnie jedne z lepszych produkcji na ATARI, może niezbyt popularne, a przecież bardzo grywalne i stanowiące o niepowtarzalnym klimacie `malucha`.
    W moim odczuciu "Fidget" został jakby "niedoceniony" przez "pokolenia", czy raczej do końca nie poznano się na jego wartości, a przecież jest to doskonała, wciągająca gierka...
    • 9: CommentAuthorbialkomat
    • CommentTime17 Oct 2010
     
    No dokładnie - i ja spędziłem wiele godzin z "Henri'm", chociaż został później u mnie wyparty przez podobną gierkę i jednocześnie dużo bardziej znany tytuł, czyli Mr.Do! Czytałem zresztą gdzieś kiedyś, że autor Henri'ego inspirował się Mr.Do.
    Ale klimacik, własnie dzięki muzyczce, jednak lepszy w Henri'm :)
    • 10:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime18 Oct 2010 zmieniony
     
    J.S.Bach rządzi ! Jeśli chodzi o jego muzykę w grach to polecam: Gyrusa i Stealtha ...
    ... i jeszcze Tales of Dragon and Caveman. :-)
    • 11: CommentAuthorxebyz
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Zagrywałem się tą grą godzinami... zaraz po River Raidzie, Zybeksie, no i może jeszcze alley cat'cie...
    Nie wiem czy miałem jakąś 'dziwną' wersję - w okolicach 13-18 levela gra cięła się dziwnie - komputer zachowywał się jak 'przegrzany'. Nie działo się tak nigdy przy innych grach. Może to przez zbyt szybką animację ptaszysk? ;)
    • 12: CommentAuthorbialkomat
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    No ba! Muzyczka z Gyrussa to już klasyka :)

    A właśnie! Stealth to co to jest dokładnie za utwór Bacha??
    Ma niesamowity wręcz klimat.
    • 13:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime18 Oct 2010 zmieniony
     
    utwór ze Stealth pochodzi z "concerto in D minor BWV 1052"

    • 14: CommentAuthorbialkomat
    • CommentTime18 Oct 2010
     
    Super dzięki.
    Genialna muza.
    Swoją drogą twórcom Stealtha nieźle wyszła ta "przeróbka" :)
    • 15: CommentAuthorbaton
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Bardzo fajny kawałek Bacha jest również w
    Dungeons, Dragons And Other Perils na Atarce
    w oryginale jest to: Bach, "Little" Fugue (G minor, BWV 578)
    na YT:
    • 16: CommentAuthorbaton
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    no i kawałek Bacha w demie COMPY SHOP Petera Sabatha
    • 17: CommentAuthorbaton
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Bardzo fajne kawałki dla wielbicieli Bacha znajdziemy też w Pirates! niestety tylko dla Amigi :(
    • 18: CommentAuthorbialkomat
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    A w którym Compy Shop'ie konkretnie?
    Bo właśnie coś kojarzę, że była jeszcze jakaś fajna wersja Bacha w jakimś starym demie, tylko z tego co pamiętam to było kilka tych dem z cyklu Compy Shop..
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Co do Bacha, to Fuga Toccata jest w Domain of the Undead i we wspomnianym wyżej Gyruss'ie.
    • 20: CommentAuthorbaton
    • CommentTime19 Oct 2010
     
    Bach był jako 5 utwór z 'grającą klawiaturą'
    w The Graphic Demo - Compy Shop by Peter Sabath 1986
    - co ciekawe nie widzę tego demka w spisie atarionline?!
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Oct 2010
     

    baton:

    - co ciekawe nie widzę tego demka w spisie atarionline?!


    Demka nalezy szukac pod litera "G", plik nazywa sie "Graphic Demo, The.atr". Taka zostala przyjeta konwencja nazewnictwa, ze przedrostek "the" jest najmniej znaczacy dla nazwy.

    Cezar:

    Dokładnie, to "Fidget", nagrałem się w to niegdyś właśnie ze względu na ową muzyczkę, ma taki tajemniczy, wciągający do środka klimat i sam pomysł gry też niebanalny, choć w tamtych czasach już nie nowatorski, jednak z tą grą spędziłem wiele godzin, lubiłem ten tajemniczy, ale zarazem ciepły klimat.


    Cezar, zainteresowales mnia ta gra - wczesniej nigdy w nia nie gralem. Mozesz pokrotce opisac, o co w niej chodzi? Wyglada troche jak "Spindizzy", rzeczywiscie na pierwszy rzut oka (na pierwszy ruch joysticka?) zapowiada sie niezle.