atarionline.pl Dwie gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime22 Oct 2010 zmieniony
     
    Witam,

    mam pytanie (a właściwie dwa) do ogółu Atarowców:
    1. Ostatnio siedziałem sobie przed komputerem, a tu nagle przypomniała mi się gra, w którą grałem jak byłem mały i nie pamiętam tytułu. W rzędach na ekranie chodziły słonie i wielbłądy, które miały na sobie liczby i trzeba było skakać ze słonia na słonia/wielbłąda na wielbłąda zgodnie z obowiązującą akurat zasadą (np. tylko na parzyste numery). Nie jestem w stanie przypomnieć sobie tytułu.

    2. Grałem kiedyś w grę, która u mnie na kasecie nazywała się, jeśli dobrze pamiętam, (Super) Mountain Bike albo Mountain Biker. Gra była naprawdę wypasiona, był też edytor, świetnie się w to ogólnie grało. I, to NIE JEST ta gra, którą tu można znaleźć jako .xex pod tym tytułem. Tamta była lepiej opracowana graficznie, wszystko jakoś lepiej wyglądało, chociaż wszystko polegało oczywiście na tym samym.

    Proszę o pomoc i pozdrawiam.
    • 2: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    2) to może jest Kik-start??
    ->link<-
    • 3: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    Nie nie, z Kik-startem bym tego nie pomylił. To też był rower górski, pędziło się pod różne górki, które były na cały ekran, itd. Wygląda jak Mountain Bike, ale jest lepsze. Może jakaś dwójka, czy coś?

    3. To jeszcze trzecia gra mi przyszła do głowy. Nie pamiętam dokładnie na czym polegała, ale był tam ktoś, kto wspinał się w górę. Tytuł chyba na "S", a gra była trochę podobna do Spidermana z Atari 2600.
    • 4: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    jak nie kik-start to może to
    ->link<-
    • 5: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime22 Oct 2010 zmieniony
     
    @powrooz: dokładnie to! Dzięki :) Często robię tak, że otwieram po kolei listy gier na kolejną literę i czytam wszystko jak leci, w nadziei, że znajdę to, czego szukam. Widać tym razem się nie udało, bo na atarionline.pl tej gry nie ma. To teraz muszę pozostałe dwie gry znaleźć. I jeszcze jedna mi przyszła do głowy, ale to może innym razem wątek założę.
    • 6: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    @grisznik - proponuje zajrzeć tu , może się coś przypomni
    ->link<-
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    Pro Mountain Biker? ->link<-
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Oct 2010
     
    co do Mountain Bike to wydawał mi się fenomalny dopóki go nie uruchomiłem na emulatorze, lata robią swoje
    • 9: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime22 Oct 2010 zmieniony
     
    1) Ring Master

    ->link<-

    3) Smush

    ->link<-

    Ta gra występuje też pod tytułem Squish'em
    ->link<-

    Jest jeszcze Tower

    ->link<-

    ... i jeszcze jakaś była. Dałbym głowę że niedawno nawet w nią grałem. Jak znajdę dorzucę linka.

    UPDATE:
    No to chyba było to (Steeple Jack):

    ->link<-
    • 10: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime23 Oct 2010
     
    Chodziło mi o Smush, tylko tutaj w grach też tego nie ma. Widać nawet dobrze pamiętałem. I Ring Master to też to, o co mi chodziło :) Dzięki :)

    4. To jeszcze jedna - była to gra logiczna, kojarzą mi się jakieś bałwanki (grałem w to dawno), chodziło się, przesuwało jakieś rzeczy i trzeba było tak zrobić, żeby nie utknąć i skończyć level. Tu już będzie trudno, bo podałem bardzo mało szczegółów w sumie.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Oct 2010
     
    Jak czegos nie ma - to podsylac.
    • 12: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime23 Oct 2010 zmieniony
     
    grisznik: Spróbuj podać więcej szczegółów typu: akcja rozgrywa sie na 1 planszy czy był jakiś scroll (pionowy/poziomy), Podaj przykład gry podobnej, kim/czym był bohater, czy gra zawierała elementy zręcznościowe czy może był to raczej taki soko-ban, jaka kolorystyka, grafa prymitywna czy raczej wskazująca na nowszą grę, polska/nie-polska gra, jakie znaczenie miały "bałwany" (przeszkadzajki? poruszały się/statyczne), czy to na pewno był bałwany czy może np. pingwiny lub zimowa sceneria ;), itd...

    Póki co taka propozycja (Tactic):

    ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Oct 2010
     
    Inna taka gra, ktora wspomina w #10 grisznik moze byc... PENGO. :)

    ->link<-
    :)
    • 14: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime23 Oct 2010
     
    @banshee997: Właśnie o Tactic mi chodziło, więc już szczegółów nie będzie trzeba ;) I właśnie na screenie, który został przez Ciebie podesłany jest niebieski 'bałwan'. W sumie to okazuje się, że większość takich (chyba) bardziej popularnych gier pamiętam. A w takich, w które grałem mniej, ale mi się podobały, nie pamiętam tytułów.