atarionline.pl Szukam reklamy z TV - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbaton
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Nie jest to oczywiście powiązane z Atarką, ale ponieważ widzę tu wielu maniaków podobnych do mnie :) to zapytam:
    szukam reklamy, która emitowana była najprawdopodobniej jako przerywnik w telewizyjnym programie TELEKOMPUTER i z tego co pamiętam w całości była grafiką komputerową m. in. z animacją biegnącego tygrysa? Nie jestem pewien, ale pojawiało się w niej chyba logo SOFTTRONIC czy cóś takiego?
    Nie wiem już gdzie szukać. Bardzo (około roku 1986/87) podobała mi się ta grafa w szczególności gdy w domu miałem wtedy ZX'a i Atarkę :)
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    tygrysa? a nie zwykłego kota?
    • 3:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    Podepnę się pod temat - pamięta ktoś reklamę komputerów, emitowaną w polskiej TV już w roku 1987 lub 1986? Wklejam wygooglany opis z jakiegoś opracowania ("Wzorce estetyczne reklamy, czyli czym się żywi Homo reclamans. cz. II - konwencje i tematy"):

    "Za przykład może posłużyć jedna z pierwszych polskich reklam telewizyjnych, która pojawiła się na naszych ekranach pod koniec lat 80., zarazem pierwsza polska reklama komputerów i - przynajmniej moim zdaniem - jedna z najoryginalniejszych polskich reklam, jakie wyemitowała telewizja publiczna. Spot wyglądał mniej więcej tak: Do Warszawy przyjeżdża chłop z prowincji (tę cechę podkreśla ubiór i koza prowadzona na postronku), który spotyka nagle wspaniałą kobietę i postanawia zrobić wszystko, by ją zdobyć. Stołeczna piękność oznajmia mu, że do zdobycia kobiety najlepsze są komputery Pol-Brit. Chłop biegnie do warzywniaka i pyta: Masz pan te no... komputery? Sprzedawca odpowiada, że przywieźli właśnie świeży towar z Pułtuska. Chłop na to: To daj pan ze dwa kilo. Sprzedawca waży komputer: Dwa czterdzieści czy odrąbać? Chłop: Nie, nie, biorę w całości. Po nabyciu komputera odchodzi wraz ze swoją wybranką."
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime26 Oct 2010
     
    hehe, całej reklamy nie pomnę, ale "odrąbać?", jak najbardziej! :D
    Ech, wspomnienia...
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Tak, ten gostek miał siekierę w ręce - jeśli pamiętam ;)
    • 6: CommentAuthorbaton
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    no niestety te Amigowe demka to nie to o co mi chodziło. Wydaje mi się, że tamta reklama na Amidze robiona nie była :(
  1.  
    Też pamiętam tę reklamę i z całą pewnością to nie było robione na Amidze, a raczej na profesjonalnej stacji graficznej. Natomiast w tej reklamie z kozą i komputerem to występował w niej Marian Kociniak. Ciekaw jestem czy zachowały się obie reklamy w jakiś archiwach.
    • 8: CommentAuthorbaton
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Kolego, zauważyłem, że najprawdopodobniej masz w zbiorach demo PREZYDEMO II dla Ami. Podobno nikt go nie ma od lat?!
  2.  
    Posiadam w swoich zbiorach Prezydemo II. Które zresztą niedawno umieściłem w postaci filmu na moim kanale vimeo.
    • 10: CommentAuthorbaton
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    No właśnie! Chyba musisz ogłosić to na ppa.pl bo widziałem tam wpisy o bezpowrotnie zagubionym tytule - Prezydemo II :)
  3.  
    Udostępniam w takim razie te demko:
    ->link<-
    • 12: CommentAuthorrekk
    • CommentTime28 Oct 2010
     
    Hehe, pytanie pewnie głupio zabrzmi ale... Czy było Prezydemo I? Jeśli tak to też może ktoś ma i udostępni?
  4.  
    Ja natomiast prosiłbym o dema antyreklamy (były przynajmniej dwa). Prezydemo I musiało być, skoro jest II i III :) Ale nigdy nie widziałem pierwszej części
    • 14: CommentAuthorrekk
    • CommentTime28 Oct 2010
     
    Trochę zbaczamy z profilu tego portalu ale jak coś to mam Prezydemo 3. Wieczorem poszukam antyreklam.