atarionline.pl 2 uszkodzone Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime30 Oct 2010
     
    Mam 2 uszkodzone Atari:
    - 130 XE - uszkodzona folia klawiatury
    - 800 XL - uszkodzona pamięć

    czy da się z tych 2 komputerów zrobić jeden sprawny?
    • 2:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Nov 2010 zmieniony
     
    na 95% padly pamieci. mozna uratowac oba.
    • 3: CommentAuthoremka
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    Chyba mam podobny problem. Ostatnio po wciśnięciu POWER w mojej Atarynce na ekranie zobaczyłem tylko bordowo-czerwony ekran. Po kilku próbach uruchomienia nareszcie ukazał się ekran self test'u. Test przeszedł bezbłędnie, ale od tego czasu komputer uruchamia się raz na 10 prób włączenia.
    Jak można sprawdzić uszkodzoną pamięć (pomijając self test)?
    Czy ktoś spotkał się z takimi objawami i czy można ją jeszcze reanimować?
    Jak długo żyją komputery (kiedy padnie ostatnia Atarynka)?
    Mam wrażenie że moje Atari powoli zaczyna mnie opuszczać i będę skazany na kontakt z wirtualnym sprzętem (szkoda).
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    mialem identyczny problem - bordowo-czerwony ekran ale komputer sie w ogole normalnie nie wlaczal nawet po 100-tnej probie, poszedl swojego czasu do serwisu, wymieniono ram i dzialal (65XE)
    to byl swietny egzemplarz poza tym ale niestety go sprzedalem pare lat temu... teraz tez mam 65XE zreszta (ale juz nie takie zajebiste jak tamto ;)
    • 5: CommentAuthormac
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    • 6: CommentAuthoremka
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    Dzięki za link. To prawie na pewno pamięć, ale prawdopodobnie żeby uzyskać pamięć trzeba poświęcić jakiś inny egzemplarz. Chyba by mi serce pękło gdybym kupił na allegro komputer jako dawcę.
    • 7:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    wcale nie trzba...mam okolo kg pamieci do atarek ;-)
    • 8: CommentAuthorLCD
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    Mozna nawet dolutowac pamiec typu SIMM (30 pin). Tak naprawilem ZX Spectrum. Nie uzywane polaczenia adresowe od SIMM po prostu na GND lutowac.