atarionline.pl Tropem Marcina Mazura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Nov 2010 zmieniony
     
    Dostałem niesprawdzone informacje od kolegi, że dziennikarz Marcin Mazur znany z faktów TVN być może był Atarowcem i to z magnetofonem ;)

    Marcin Mazur dziś:


    i wczoraj;)


    he he na monitorze gra w którą sam grałem w tamtych czasach ;)

    Książki SOETO również dobrze widoczne ;)


    Jeśli ktoś chce to sprawdzić lub coś na ten temat wie to proszę pisać ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    A jak to znalazles na tym portalu? Drugie zdjecie: bomba! Szkoda, ze malo kto sie wtedy fotografowal z Atari - zawsze pytam o to w czasie wywiadow i naprawde nieliczni maja zdjecia ze starych czasow...
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Nov 2010 zmieniony
     
    No tak, jedni mieli ich sporo (nie chce sie chwalić, hehe) a u innych nic nie widać np. pop-śpiewak Krzysztof Antkowiak, który tylko w ktorymś wywiadzie z kiedyś pochwalił się, ze użytkował Atari 65XE z m.in. SoundMachine. :D Być może te doświadczenie przydały się później, bo dziś ponoć pracuje w jakimś studiu (muzycznym). ;)
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Kaz: to nie ja dostałem to od kolegi.

    Przypominam że to domysły, należy to potwierdzić.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Potwierdzisz?
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Nov 2010
     
    Nie. Mam otwartych dokładnie 111 okienek i nie wiem w co ręce wsadzić :/

    Najpierw poczekajmy może ktoś coś wie na ten temat.
    • 7: CommentAuthorLt_Bri
    • CommentTime21 Nov 2010 zmieniony
     
    -->tdc, ta czerwona "elektronika"* to nie monitor, a tzw. "telewizorek turystyczny" - inna sprawa że regulacje obrazu miała rozbudowane jak niejeden monitor grzybiany (w pewnym momencie był to u mnie jedyny "ogłupiacz" na domu który radził sobie z czcionką "Oddechu Latryny" ;) ).
    Niestety gniazdko słuchawkowe to był dosyć niestandardowy mini-jack (pasowały tylko niektóre wtyczki od starszych aparatów słuchowych).


    *zdaje się że model "Junost 402B"



    ps. "zabawne" że wspomniany na początku wątku program bardzo często(zazwyczaj) prezentuje opinie jakby były faktami...
    • 8:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime21 Nov 2010
     
    TV - potwierdzam - Junost. Rrodukcji "Radzieckiej". Posiadał 4 programy, które stroiło się "pokrętłem". Z tyłu faktycznie posiadał regulacje: kontrastu, jasności, głośność itd. Tv posiadał antenę teleskopową, jak również gniazdo do podłączenia anteny zewnętrznej. Pamiętam z czasów dzieciństwa, że ten telewizorek był nie do zdarcia (przynajmniej u mnie w rodzinie były 2 egzemplarze, które działały bez żadnych problemów). U moich kumpli też super sprawdzały się z Atarynką.
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime21 Nov 2010
     
    Ha! Nostalgia... Z takim samym Junostem uzywalem moje Atari az do konca ery 8-bitowej :) I to byl czarno-bialy, ale luksus! Bo na poczatku przepisywalem programy z Bajtka na 21" lampowym Topazie (o takim: ->link<- i to byl dopiero hardkor :D