atarionline.pl Player 5 - PMG - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime29 Nov 2010
     
    czy w jakikolwiek sposób można sterować priorytetem 5 gracza na ekranie?
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Do tej pory nie spotkałem się z takim problemem i nie widziałem nic na ten temat w literaturze. Wiadomo jednak, że gracze są powiązani z pociskami. Należy się spodziewać, że również w zakresie priorytetów (chyba, że się mylę :)).
    • 3:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Można sterować, wydaje się, że jest jakieś powiązanie M z P, ale chyba nieoczywiste. Ostatnio ustawiałem wstawiając do GTICTLS (PRIOR) różne wartości, aż zadziałało (pętla +1 i czekanie na klawisz). Lamersko, ale nie czytałem źródeł Altirry, więc to mi zajęło mniej czasu.
    • 4: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Piszesz o efekcie na emulatorze, ale czy to zadziała na prawdziwym Atari?
    • 5:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    wstawianie różnych wartości do GTICTLS na pewno coś pokaże i na prawdziwym sprzęcie. trzeba wrzucić kilka P i M na ekran w różnych konfiguracjach i zmieniać GTICTLS. Liczba możliwych kombinacji nie przekracza możliwości ręcznego sprawdzenia, na szczęście.
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    ja mam tylko emu, ale sprawdzę sobie
    w sumie to powinienem od tego zacząć:)

    dzięki
    • 7: CommentAuthorBluki
    • CommentTime30 Nov 2010
     
    Xeen, okazuje się, że pomimo ton literatury, w razie problemów, najskuteczniejsza jest metoda "znanego radzieckiego uczonego Macajewa" :) I po co te książki...
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime1 Dec 2010
     
    Piąty gracz ma kolor PF3 i priorytet PF3, a nie pocisków. Objaśnienie wszystkich możliwych ustawień priorytetów w różnych trybach graficznych to obszerny temat. Możesz polegać na tym, co widzisz w emulatorach Atari800 i Atari800Win PLus, w Altirze pewnie też.
    • 9: CommentAuthorBluki
    • CommentTime1 Dec 2010
     
    Xeen, może nie zuważyłeś, ale trochę na ten temat jest w wątku "Piąty gracz ?".
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    Jak ktos nie wie, ze mozna skorzystac z opcji "Szukaj" ;) to podaje link do watku wspomianego przez Blukiego.

    ->link<-