atarionline.pl Fundacja Kościuszkowska - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime8 Dec 2010
     
    ->link<-

    Ten link prowadzi do petycji Fundacji Kościuszkowskiej o nieużywanie przez amerykańską prasę sformułowania "polskie obozy koncentracyjne". Może uda się zebrać milion podpisów.
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Ciekawe że kiedyś ludzie nie chcieli wierzyć, że za granicą jest tyle nienawiści do Polaków.
    • 3: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Trochę niezwiązane z Atari, ale jak najbardziej słuszne. Oczywiście już podpisałem. Trzeba przyznać, że trochę się w tej sprawie zmienia jeśli chodzi o świadomość...ale powoli.
    Kiedyś słyszałem wypowiedź pewnej Amerykanki, która mówiła że obozy były oczywiście niemieckie a Polacy je tylko wybudowali przed wojną. Niemcy natomiast przejęli je po ataku na Polskę :-O

    My God! You see it and you don't punish !?
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Cel szczytny, sam jestem za. Ale miejsce na taki watek polityczny czy spoleczny nie jest odpowiednie. Jest bardzo wiele inicjatyw slusznych, na przyklad zbieranie pieniedzy dla chorych, obrona wartosci patriotycznych, sa ciekawe tematy jak polityka czy religia, itd. Ale to jest forum o Atari i powinnismy sie trzymac tego tematu.

    Aby wiec przywrocic w tym watku temat Atari to przypomne, ze jest tez inna mozliwosc patriotycznego wykazania sie i pokazania swiatu (spolecznosciom atarowcow za granica), ze Polacy to nie byle kto - jest konkurs na gre z polskimi elementami:

    ->link<-

    Mozna pochwalic sie patriotyzmem nawet w ramach hobby.
    • 5: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Kaz! Dlaczego to miejsce jest nieodpowiednie. Wszak jest to kategoria "Inne". Na wielu forach internetowych jest ta informacja. Nawet moje drugie Forum "ogrodniczka.pl", które jest poświęcone tylko ogrodom i roślinkom ją zamieściło. Wysłałem też link do Szwajcarii i facet mi odpisał że już dawno to podpisał.
    Pozdrawiam Henryk
    • 6: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    @Henryk
    bo jest to miejsce o Atari, i wystarczy, w Internecie jest wiele innych miejsc, znacznie lepszych dla takich tematów
    @TDC
    to nie jest nienawiść, to tylko wielka ignorancja
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Panie Henryku, ja wiem, ze cel sluszny i sam sie do niego przylaczylem. Ale zasady to zasady.

    Miejsce jest nieodpowiednie, poniewaz jest to forum dyskusji o Atari - TYLKO I WYLACZNIE. Oczywiscie, male odstepstwa nikomu krzywdy nie robia, wiec jak ktos czasem napisze o Amidze bez zwiazku z Atari, albo skieruje taki apel jak powyzszy to tego nie usuwam. Uwazam jednak, ze w takiej sytuacji wazne jest przypomnienie, ze to jednak Forum Atarum. Zeby nie zrobilo nam sie tak, ze tematy nie-atarowskie przewazaja liczebnie nad atarowskimi.

    To oczywiste, ze kazdy z nas zyje ROWNIEZ innymi sprawami niz Atari. Ale tutaj gromadzimy sie w konkretnym celu - rozmow o naszym hobby.

    PS. Kategoria "Inne" dotyczy spraw innych niz wyszczegolnione w pozostalych dzialach - "Grafika", "Muzyka", etc.
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Dec 2010 zmieniony
     
    @Kaz: o to i ja się czegoś dowiedziałem bo nie wiedziałem że to jest forum tylko o Atari ;)

    @mac: to zależy od stopnia, u jednego jest to nienawiść u drugiego ignorancja a u jeszcze innego jest to zwykła niewiedza czy łatwowierność. A łatwowierność, że to Polacy są winni wojnie czy prześladowaniom w jej trakcie, również musi mieć głębsze powody psychologiczne.
    • 9: CommentAuthormarekp
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    @tdc: Mamy Onet, mamy WP, mamy inne portale na których można roztrząsać takie kwestie. Oczywiście można by i tutaj, ale ja osobiście wolał bym tego uniknąć...
    • 10: CommentAuthorBluki
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Czy ktoś mógłby pomyśleć, aby umieścić np. dyskusję o wizycie prezydenta w USA na Disney XD? Nie. Bo to NIE JEST miejsce na takie rzeczy. Podobnie jest (moim zdaniem) z atarionline. Oczywiście, każda reguła jest dobra, gdy dopuszcza wyjątki, w sprawach o szczególnym znaczeniu. Wystarczy jednak tylko krótka, konkretna informacja, taka jak w poście #1. Jest tam wszystko co potrzebne dla osoby zainteresowanej sprawą. Kropka.
    • 11: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Dzięki Bluki. Taki i tylko taki był powód zamieszczenia tej informacji.