atarionline.pl Fred na PC? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime11 Dec 2010
     
    Znalazlem w sieci screen z wersji Freda na PC czy wiadomo cos wiecej o tym projekcie?
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime11 Dec 2010
     
    Mnie to raczej wygląda na wersję mobile.
    Nie mam pojęcia co to za projekt.
    • 3: CommentAuthorrav
    • CommentTime11 Dec 2010 zmieniony
     
    Ten screen pochodzi z wywiadu z Maciejem Miąsikiem umieszczonym w serwisie galu.info.

    Poniżej cytat ze wspomnianego wywiadu wyjaśniający o co chodzi:

    Galu:

    Czy zachowały się jakieś materiały z tych niedokończonych projektów - screeny, dema techniczne, wersje alfa, beta itp.?

    Maciej Miąsik:

    Nie. Żałuję teraz, ale jakoś nie miałem wtedy zwyczaju gromadzenia takich rzeczy - człowiek młody był, to nie myślał o przyszłości i potomnych. Dla pewności zajrzałem na jakieś stare backupy i znalazłem coś, co było chyba jakąś przymiarką do pecetowej wersji Freda. Dołączyłem jeden obrazek z prototypu, który właśnie odpaliłem. Jak widać, grafika jest przeniesiona żywcem z ATARI, choć sam Fred już ma nowy wygląd. Zdaje się, że na tym się zakończyły prace. Jak się domyślam, chcieliśmy przenieść układ poziomów z ATARI, pewnie zachować oryginalny gameplay, no i dodać jakieś dodatkowe płaszczyzny scrollingu, plus przerobić grafikę na nowocześniejszą (czyli VGA, 256 kolorów, 320x200).


    Pełny tekst wywiadu (bardzo ciekawego swoją drogą) można znaleźć tutaj: ->link<-
    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 Nov 2014 zmieniony
     
    Szczerze to wolalbym wersje Freda mobile wlasnie w takiej odslonie jak na pierwszym zdjeciu, duza postac , latwosc sterowania plus ciekawa szata graficzna.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Oct 2020
     
    To marząc o wersji pecetowskiej można też posłuchać muzyki z Freda, w aranżacji Andrzeja Kidaja. Nadawałaby się do wersji pecetowskiej!

    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Oct 2020
     
    Aktualizacja:

    film z coverem muzyki z Freda (Janusza Pelca), ale również i z Master Head (Tomasza Liebicha):