atarionline.pl Raport z Oblężonego Miasta - Polska Scena 2k10 raport:) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAkira
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    Panie i panowie, drodzy scenowcy, po paru dniach pisania, przerzucania demek ze wszystkich polskich zlotów 2k10, wkurzania się na chodzącą jak chce Komodę i resetującemi się ciągle sio2sd i Atari 800XL, oglądania piców, słuchania muzyczek, myślenia i rozmawiania z ludźmi przed wami pierwszy od lat... RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA, czyli raport z polskiej sceny AD 2010:-) Przepraszam za ew. błędy, materiału była gigantyczna ilość i dziwie się jak ja w ogóle mogłem to próbować sam ogarnąć...

    Akira/Pulse ^ Scenial

    link do artka:
    ->link<-

    "...Pamiętam z jakimi wypiekami na twarzy czytałem Top Secretowe Raporty, podsumowujące co się działo na rynki gier komputerowych, platform itp W jednym z nich, na początku lat 90", gdy PC tylko zaczął rosnąć ale był cały czas za 8 i 16 bitowcami, autor przewidział słusznie kryzys na rynku domowych komputerów. Nie ma 'Top Secretu', nie ma 'Świata Atari', nie ma 'Commodore & Amiga', od lat nie ma gdzie przeczytać nowego Raportu hmm By nie popadać w kompletne przygnębienie z powodu braku tegoż podsumowania, nie pozostaje mi więc nic innego jak samemu spróbować takowy napisać... "

    ps. jeśli zajawka artka zaśmieca forum to prośba do admina by ją szurnął na jakiś poboczny dzialik forum! Nie miałem szczerze mówiąc pojęcia gdzie ją dać :/ Dałem do SCENY bo a nuż jakaś dyskusja wyniknie, będzie gdzie ew. błędy zauważyć bym je mógł poprawić! Zapraszam oczywiście do dyskusji i refleksji nad stanem naszej polskiej sceny i jej perspektywami:)
    Akr.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2011
     
    Miejsce jest odpowiednie.

    Dzieki za info, zaraz biore sie za lekture.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Jan 2011 zmieniony
     
    Bardzo optymistyczny raport co do sceny 8-bit :). Sadze, ze az tak rozowo nie jest, ale dobrze by bylo, gdybym nie mial racji.

    Raport moim zdaniem dobry, spostrzezenia ciekawe.
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Jan 2011 zmieniony
     
    Otoz to. Teraz wlasciwie "scena Atari" (malego) nie istnieje, sa za to wciaz dzialajacy hobbysci i fani tematu, ktorzy w duzej czesci kierowani sa nostalgia. ;)
    Nawet tzw. przynaleznosc grupowa juz nie jest istotna, w produkcjach "mieszaja sie" kswyki ludzi z roznych stron...


    A tak w ogole to chyba przed "Raportem..." w BAJTKU ktos wczesniej probowal przewidywac przyszlosc i w okolicy poczatku lat 90. juz slusznie przewidzial, ze za lat 10-20 i tak polaczy nas... PeCet. :D
    I wiele sie raczej nie pomylil bo ilu z nas wlacza na codzien (prawdziwe) Atari? ;P
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2012 zmieniony
     
    Wspaniala praca licencjacka Piotra Postroznego, tez z 2010 roku, "Scena komputerów ośmiobitowych na przykładzie Commodore 64" (24MB)

    ->link<-
  1.  
    @Kaz
    Archiwum zabezpieczone jest passwd
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2012
     
    haslo takie jak nasza strona, bez kropek
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Apr 2012 zmieniony
     
    Ja nie włączam codziennie PeCeta. Ja otwieram codziennie MacBooka, a włączam go raz na dwa-trzy miesiące, jak są jakieś updaty wymagające restartu. Rekord uptime mojego maca to ok. 180 dni :) I trzeba było update zrobić...

    A co do raportu - zacny i potrzebny.
    • 9:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime14 Apr 2012 zmieniony
     
    Wreszcie znalazłem chwilkę żeby zapoznać się z całością materiału. Co tu dużo mówić, niektóre fragmenty po prostu zmiażdżyły - celniej i bardziej dosadnie się nie da. Ulubione fragmenty nawet pozwoliłem sobie zacytować w innym wątku. Tyle tylko że coś zawiodła korekta, bo w tekście aż roi się od np. powtarzających się tuż obok siebie tych samych wyrazów, a niektóre zdania są odrobinkę niegramatyczne. Na szczęście te drobne szumy nie przeszkadzają w wyłowieniu sobie użytecznych informacji. Wybacz tę drobną krytykę, ale zboczenie zawodowe podpowiada mi, iż tego typu materiał powinien być top notch pod względem poprawności językowej, zwłaszcza gdy oferuje tak poważne i rzeczowe podejście do tematu jak tutaj.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2012
     
    Masz na mysli prace licencjacka czy artek Akiry?
    • 11:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Apr 2012
     
    Przepraszam, nie sprecyzowałem - chodziło mi o raport Akiry.
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime16 Apr 2012
     
    Tak przy okazji, ktoś może sie co się z Akirą dzieje?