atarionline.pl Atari Joystick to USB Interfejs - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Feb 2019 zmieniony
     
    Programami które obsługują ten programator są między innymi:
    AVRDUDE obsługuje USBasp od wersji 5.2.
    BASCOM-AVR obsługuje USBasp od wersji 1.11.9.6.
    Khazama AVR Programmer aplikacja na Windows XP/Vista do USBasp i avrdude.
    eXtreme Burner - AVR aplikacja Windows do USBasp bazująca na USB AVR programmers.


    Może i są takimi programami, które obsługują, ale...

    Bascom AVR - jest płatny 89 euro, a wersja demo programuje maksymalnie 4KB, Twój wkład zaś to 17KB.
    Khazama AVR Programmer - wyskakuje mi błąd po ustawieniu ATMEGA8 i próbie nagrania (obojętnie, czy flash, czy eprom). Poniżej oba komunikaty, które się pojawiają.
    eXtreme Burner - również zgłasza błąd zapisu. Poniżej krok po kroku co robię.

    Przydałby się jakiś sprawdzony program, i krótka instrukcja dla niezaznajomionych z programowaniem, jak to wykonać w tym przypadku :D
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime20 Feb 2019
     
    Na pewno trzeba zadbać o sterowniki, żeby w menedżerze urządzeń było widać ten usbasp. (aby w tym trybie usbjoy zadziałał - wkładamy do niego joystick Atari a następnie wkładamy USBJoy w port USB trzymając FIRE na Joysticku). Gdzieś czytałem o tym. Niestety, jestem MACowcem i nie mam jak sprawdzić tego na Windzie.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Feb 2019
     
    Odśnieżam, ktoś updatował Atmele z Windows10? Może coś doradzić, poratować jakim programem i w jaki sposób?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Mar 2019
     
    spróbuj zainstalować sterowniki wg ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2019
     
    Ja tylko chciałem tu napisać, że Kuba pomógł mi, zaktualizował firmaware, za co bardzo dziękuję!

    No i bardzo polecam urządzenie Kuby, bo joystick śmiga aż miło, podłączony przez USB do lapka, na którym odpalony jest emulator. Czasami trzeba skorzystać z lapka zamiast real Atari, a sterowanie klawiaturą to naprawdę nie to samo co pałką przyjemności! :D
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Dzisiaj przetestowałem kilkadziesiąt joysticków i kontrolerów różnej maści (3 kartony), śpieszę donieść, że USBJoy Kuby świetnie sobie radzi ze wszystkimi :)
    • 7: CommentAuthorpgru
    • CommentTime5 Nov 2019
     
    Ładna kolekcja joysticków, w tym moich ulubionych :-)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Nov 2019
     
    Dzięki PGRU. Jedni w kryzysie wieku średniego kupują czerwone Ferrari, a inni - czerwone joysticki :D

    Teraz mi nie zabraknie do końca życia! :D
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Pytanko mam szanowni - ktoś pamięta, jak w Altirra skonfigurować adapter Kuby Husaka? W Atari800 bezproblemowo, wystarczy wskazać sterownik i działa. Tutaj trzeba konfigurować każdy kierunek/fire osobno?
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Nov 2020 zmieniony
     
    Już mam (pierwszy obrazek, może się komuś przyda).

    A przy okazji, Kuba - tutaj AtariFan mi podpowiedział, żeby sprawdzić w Win10 jak pracuje joy i widać tutaj, że włącza się na stałe drugi przycisk. Pytanie, czy to celowe czy błąd? (drugi obrazek).
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime12 Nov 2020
     
    Jeśli chodzi o Win 10, to nikt, słownie NIKT, nie zgłaszał problemów.

    Mogą być złe ustawienia:
    - np odwrócona logika w sterowniku (???)
    - problem z samym USBJoy.
    - Joystick ma zwarcie.

    Potrzebna dalsza diagnoza, aby określić, który z pow. punktów jest prawdziwy.

    - włożyć pusty USBJoy - czy jest ten guzik nr 2 wirtualnie wciśniety
    - włożyć z joystickiem - czy jest różnica, czy naciskanie guzika zmienia jego stan
    - włożyć z innym joystickiem - czy jest różnica, czy naciskanie guzika zmienia stan

    Potrzebny jest joystick od Amigi, dwuprzyciskowy. Nie wiem, czy taki mam.
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2020
     
    Kuba, ja też nie zgłaszam problemów, u mnie joystick działa :D. Podejrzewam, że nikt nie wpadł na pomysł, żeby sprawdzać kalibrację joya przez mechanizmy Win10, skoro wystarczy pograć na emulatorze, a tam świetnie działa :). Ten drugi, wciśnięty przycisk po prostu w joysticku nie występuje.

    Mogę potestować w wolnej chwili. A joystick od Amigi to jaki masz na myśli? Mam jakieś - ale to są przecież zwykłe joye? Czy nie?
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Nov 2020 zmieniony
     
    Jeśli pod Windowsami 10 działa tak, jak pokazałeś, a na innych komputerach z innymi systemami operacyjnymi działa ok, to w 99% wina jednak Windows.
    Gniazdka Amigi miały po 2 przyciski obsługiwane (bo myszka miała 2 przyciski), ale niewiele gier z tego korzystało.

    A problem jakiś tam jest, bo tak nie powinno być.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2020
     
    Teraz próbowałem powtórzyć, nie udało mi się uzyskać takiego efektu. A wtedy od razu - na oczach kilku świadków :D. Więc być może to był jakiś przypadkowy odczyt, który zaskutkował w ten sposób? Jeszcze za jakiś czas spróbuję ponownie. Na razie problemu nie ma, nawet przy kalibracji.
    • 15:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime14 Nov 2020
     
    U mnie wszystko działa idealnie (jeśli chodzi o USBJoy od Kuby) na Raspberry Pi (RetroPie/Raspbian) oraz na laptopie (Windows 10). Testowane pod Atari800Win, Atari800 i Altirra.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2020
     
    Wolfen - u mnie też tak działa :D. A testowałeś drugi przycisk? Chodzi o tę czerwoną plamkę numer 2 we właciwościach kontrolera gier. Zapalona u Ciebie czy zgaszona?
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    Odśnieżam wątek, bo było ostatnio pytanie na fejsie o adapter umożliwiający podłączenie klasycznego joya do peceta przez USB. No to Kuba Husak takie cudo robi i sprzedaje, jak widać z wątku - od lat.

    I przypomnę link do tego ustrojstwa:
    ->link<-
  1.  
    I nawet wiem, kto narobił to zamieszanie... :P
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2021
     
    Też wiem :D

    I niezmiennie polecam wyrób Kuby - mnie służy od lat bez problemów.