atarionline.pl Obraz z G2F do Assemblera - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor_pepis
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    Witajcie ponownie,

    W jaki sposób mogę wkleić do listingu asm plik pochodzący z g2f? Robię obraz, będący moim playfieldem w g2f. Chciałbym poszczególne fonty wkleić do mojego listingu w formie .byte.
    Jak tego można dokonać? Czy jedynym rozwiązaniem jest ręczne przepisywanie "do cyfr" namalowanej grafiki?
    Czy mogę wyeksportować taki "zero-jedynkowy" plik z g2f, który będę mógł wkleić w swój kod i mieć jednoplikowy kod źródłowy??
    Dzięki z góry za pomoc,
    Piotrek
    • 2: CommentAuthormarok
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    W obcjach wybrać trzeba "save as" i wskazać rozszserzenie .asm. G2F nagra poza plikiem .asm również z rozszerzeniami .fnt i .scr. Te dwa pliki zawierają dane grafiki na znakach (bez grafiki duszków). Pierwszy z nich to definicje zestawów fontów wykorzystanych do zmieszczenia całej grafiki (poza grafiką na duszkach), a drugi to układ znaków (uszeregowanych nuemrów fontów w zestawie) do prawidłowego odwzorowania ekranu z tych zestawów fontów.
    • 3: CommentAuthornosty
    • CommentTime20 Jan 2011
     
    pepis - generalnie g2f powstal wlasnie do tego. I nie musisz wklejac danych do pliku asm recznie jako tylko wczytac instrukcja ins asemblera (przynajmniej w xasm, ktorego uzywam).
    • 4: CommentAuthor_pepis
    • CommentTime21 Jan 2011
     
    Tak, juz się zorientowałem jak to działa. Jest bardzo fajnie i działa super. Już za 2-3 lata uraczę was swoją pierwszą grą zręcznościową w Assemblerze ;)To będzie hit na miarę 21 wieku, hehe.

    Pozdrawiam
    Peter