atarionline.pl Czym zastapic Philipsa 8833-II - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsecon
    • CommentTime24 Jan 2011 zmieniony
     
    Witam otóz tak sie składa że padł dość poważnie mój monitor, teraz mam problem bo nie wiem kto je naprawia i z tego co słyszałem że to trafo padło więc drogie to i ciężko dostać.
    Na czym wyświetlacie u siebie obraz z atari, jest jakiś sprawdzony konwerter albo monitor?
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    No jak to czym? Commodore 1084S! (koniecznie z S na koncu).

    Tylko trzeba sie spieszyc bo niedlugo na aukcjach ceny dogonią nowe modele LCD 40" :P
    • 3:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    LCD-TV 17" LG M1721A-BZ.

    Podłączysz pod to wszystko, ma composite, S-video, RGB (SCART), VGA. Używam i jestem zadowolony.
    • 4: CommentAuthorsecon
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    Jacques, i jaki jest na tym obraz mógłbyś zrobić zdjęcie? Czy ekran atari wypełnia te 17" czy jest m,niejszy na środku? I gdzie moge kupić ten egzemplarz bo na allegro juz takich 17stek raczej nie ma.
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime24 Jan 2011
     
    Nie no... Widać cały obraz z Atari 8-bit oczywiście przeskalowany do pełnego ekranu. Obraz z S-video uważam za bardzo dobry.

    A tu masz screenshoty z tego monitora i Atarki VBXE:
    ->link<-

    Jedyna jego wada, to fakt, że głośniki nieco szumią, reszta jest git i nie żałuję pozbycia się z biurka krowy CM-8833-II ;-) Jeżeli chodzi o dostępność, to musisz szukać używki...
    • 6: CommentAuthorsecon
    • CommentTime25 Jan 2011
     
    A mozna prosić o schemat kabelka z din5 na s-video, celem zrobienia ?
    • 7:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime25 Jan 2011 zmieniony
     
    ->link<-

    Aczkolwiek stare 800XL nie mają w gnieździe bodajże chrominancji.
    • 8: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    NIE SATYSFAKCJONUJE MNIE UŻYWANIE CZEGOŚ, CO MA ZNAK C=
    A już na pewno nie będę wyświetlal obrazu Atarka na monitorze C=.

    ?

    Bo nie.
    • 9:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime8 Mar 2011
     
    ja dlugo szukalem display'u do atarki i w koncu zdecydowalem sie na commodore 1085s - rewelacja, polecam, mimo ze to jakby inna stajnia
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    bartcom - mam philipsa CM-8833-II i sobie chwale. Ale to juz wiekowy sprzet, i jak zauwazyl Jacques - zajmuje miejsce, wiec trzeba myslec o LCD.
  1.  
    @Bartcom – znaczek można zamalować. :P

    Poza tym monitory C= to czołówka, a nie ma rzeczy zbyt dobrej dla atarynki. :>
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    Ja za namową Lotharka z powodzeniem używam Medion (Tevion) MD 30108H. Może nie jakaś zabijająca marka, ale z atarką działa pięknie. Na allegro są akurat wersje bez S-VIDEO, ale znalazłem także coś takiego: ->link<-