atarionline.pl konwersja z pc na fonty bez użycia G2F - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime25 Jan 2011
     
    jestem uzytkownikiem mac'a wiec nie moge uzyc G2F, szukam alternatywnej metody konwersji obrazka wypixelizowanego na macu w np. grafx2 i zapisanego w formacie pecetowym np. bmp, gif, png etc na zestaw fontow atarowskich

    chce te fonty pozniej uzyc w programie na atari

    moze macie jakies pomysly jak i czym to zrobic?

    PRZYPOMINAM: BEZ UZYCIA GRAPH 2 FONT :)
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    @insert, nie krzycz tak. nie jestem gluchy. Z dosem czy bez?

    :)
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     
    A tak na poważnie - możesz użyć GraphicConverter. Przy zapisie obrazka wybierasz opcję split, dajesz 8x8 (lub 4x8), nazewnictwo i jedziesz.

    Potem takie pojedyncze ośmiobajtowe pliczki można sobie łączyć w zestaw znaków komendą np. cat (sprawdź: "man cat" z terminala)

    Oczywiście format zapisu raw.

    Sprawdzałem na bitmapie (0-1 kolor), wybrałem RGB i zadziałało.
    • 4:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    rozumiem ze GraphicConverter to aplikacja macowa? jak podziele to sobie tym na pliki 8x8 pixeli to co dalej?
    czy moglbys opisac dokladnie po kolei jak spreparowac sobie zestaw znakow tak aby uzyc go we wlasnym programie w action?
    Potrzebuje to do trybu 12ego (5 kolorow)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Kolego @insert, już jakiś czas temu zgadaliśmy się, że jesteśmy macowcami :) Nie pamiętasz?

    GraphicConverter jest jedną z najgłówniejszych aplikacji na Maca.

    Jest shareware, ale nie expiruje, tylko przy starcie trzeba czekać (po dłuższym okresie używania).

    Konwertuje z wszystkiego na niemal wszystko, procesuje, batch, itp.

    Ale żeby w pełni sprostać Twojemu zadaniu:

    trzeba by mieć jakiś automat, który zesplituje 4-kolorowy obrazek na fonciki pojedyncze (GraphicConverter), a następnie usunie duplikaty.

    Może jest coś takiego? będę szukał.

    Czy obrazek to tileset, czy zwykły obrazek, który będzie miał mnóstwo fontów?

    A może g2f odpalić spod wine? Mi się odpala, ale nie widać obrazków.
    • 6:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    w moim przypadku emulacja odpada bo na macbooku wmware uruchamia sie godzine :/
    • 7:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Wine to nie jest emulator ani maszyna wirtualna, tylko implementacja windowsowych API pod systemy uniksowe i co za tym idzie odpalarka programów skompilowanych pod Windowsy.
    Najłatwiej skorzystać z tego: ->link<- - bo w Macports są dostępne chyba wyłącznie źródła.
    • 8: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    @insert - jakos nie umiem wykrzesac w sobie wspolczucia dla _dobrowolnych_ uzytkownikow Apple ;) Jestem patologicznym wrogiem nie tyle produktow (bo te są świetne) co polityki tej firmy i traktowania klienta.

    Ale podlacze sie pod wątek: szukam wciaż wygodnej aplikacji (pod windę) do budowania z fontow (w trybie znakowym 4) planszy gry. Aplikacje pod Atari albo mi nie działają prawidlowo (jak Textdraw) albo są malo wygodne.
    Pokladalem nadzieje w Envision PC, ale wkurza mnie jeden upierdliwy szczegol (znaczy wiecej, ale ten wyjątkowo): budując mape i wybierając czcionkę widac tylko oryginalne fonty w Gr.0, a nie zmodyfikowane przeze mnie!

    Do samej edycji czcionek uzywam Atari Font Makera i jest super. Potrzebuje teraz tylko prostej aplikacji pod Win do budowy z nich planszy.
    Jak nie znajde innej to bede skazany na Envision PC.
    • 9:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    nosty. faktycznie w Envision tez mnie zdziwilo ze nie widac swoich klockow tylko defaulotwe :/ plus jest taki ze jest wersja pod osx'a, co do maca to ja nie marudze - chcialem miec komputer gdzie sie nie martwie o to czy tamto no i mam :) minus: malo aplikacji atarowsko-tematycznych ;)
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Nosty nie znasz MappyWin32 ? to taki GRAPH2FONT dla PC, przy jego pomocy zamienisz dowolnych rozmiarów bitmapę na wybrany rozmiar klocka, jeśli znaki Atari to 8x8, większe też można

    działa jak Optymizing w G2F, tyle że dla dowolnie zdefiniowanych rozmiarów klocka

    pozwoli też ułożyć mapę gry, klocki można dodawać, usuwać, eksportować jako bitmapę, umożliwia eksport zdefiniowanej mapy gry do plików txt i innych
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     

    nosty:

    jakos nie umiem wykrzesac w sobie wspolczucia dla _dobrowolnych_ uzytkownikow Apple ;) Jestem patologicznym wrogiem nie tyle produktow (bo te są świetne) co polityki tej firmy i traktowania klienta.

    Popieram i z Apple toleruje tylko iPoda Touch. Natomiast inne marketingowe sztuczki (szcz. szum wokol iPADa - wlasnie wejdzie jego nastepca - chyba ciut za szybko) "Jablecznikow" bardziej mnie smiesza niz przyciagaja. :)

    insert:

    co do maca to ja nie marudze - chcialem miec komputer gdzie sie nie martwie o to czy tamto no i mam

    Doprawdy??? ;P
    Polecam lukniecie na to. :)

    Mnie na MAC'a namawial kiedys mocno Żbiku (of MegaAssemblers Crew) ale na szczescie nie przekonal... ;)
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     
    tebe - znam. XXL mnie nauczyl jak pracowalismy nad Hobgoblinem 2. Ale to tez nie jest idealne narzedzie - czcionki (fnt) trzeba najpierw zapisac ulozone w okreslonej kolejnosci jako bitmape.
    Kazda minimalna zmiana czcionek oznacza koniecznosc powtorzenia tej operacji.
    Nawet przy zadbaniu o ulozenie czcionek, nie jestem pewny czy wygenerowana mapa bedzie "w ATASCI" tzn bedzie sie nadawala do bezposredniego zaimportowania do ASM.

    Czyli znow knocenie sie z niepotrzebnymi problemikami, ktorych by nie bylo, gdybys minimalnie rozszerzyl mozliwosci G2F, jak to niedawno postulowalem :/

    Edited: przypomne jeszcze dla pewnosci: chce tylko moc z wczytanego (jednego) zestawu czcionek fnt moc dowolnie ulozyc mape 40x24 w trybie 4 Antica.
    • 13:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Dracon. przesadzasz, mac jest drogi ale nigdy bym go nie zamienil na maszyne windowsowa - dla spokoju ze nie wypierdala mi sie oprogramowanie, nie mam wirusow, nie interesuja mnie sterowniki i przede wszystkim dla systemu ktory rozumiem i jest stabilny, cos za cos
    • 14:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Galu. przy probie instalacji G2F za pomoca bottler'a wyskakuje mi blad:

    ###ERROR### Command '/Applications/Wine.app/Contents/Resources/bin/wine /Users/macuser/Desktop/g2f/g2f.exe' returned status 1.
    Task returned with status 15.

    i g2f nie startuje, moze jakis pomysl?
    • 15: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     
    @nosty

    być może "char pad"
    będzie użyteczny.
    heaven tworzył w tym mapy do Boinxx'a
    /mimo że program dedykowany jest c64/

    do zassania w tym wątku (plik howto.zip)

    ->link<-
    • 16: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    @insert - offtop sie robi ale tradycyjne wady windowsowych maszyn, które wymieniłeś to raczej prehistoria, a i tak dotyczą właśnie systemu a nie PC'tow jako takich.

    Jak kupisz dobrego _markowego_ laptopa to wszystkie sterowniki ładują i aktualizują się same. Żadnych problemów, żadnych konfliktów.
    Ja od paru lat pracuję na lapku z Win XP SP2. Odpalam wiele wymagających dziwacznych aplikacji na raz, w przerwach gram (głównie starsze FPP). I restartowac kompa musze zwykle raz na tydzien. Na codzien go po prostu usypiam (czyli nie czyszcze pamieci).
    Mam program antywirusowy. Chodze po najdziwniejszych stronach, nigdy nic nie zlapalem.
    Przez 3 lata slynny blue screen zobaczylem moze ze 4 razy... Czy niezobacznie ich byloby warte zaplacenia za komputer Mac 2x ceny PC'ta? Dla mnie nie.
    • 17:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    nosty. na codzien mam niestety stycznosc z maszynami windowsowymi w biurze, nie dosc ze nadal trzeba jak napisalem posiadac oporgramowanie antywirusowe to trust me systemy te czasami sie wywalaja, nie mowiac juz ze ja mojego macbooka nie restartowalem od 3 lat (tez go tylko usypiam) :)
    • 18: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    jakoś nie za bardzo rozumiem niechęci do tworzenia map za pomocą G2F, wg mnie G2F doskonale się do tego nadaje, a szukanie czegoś innego to wyważanie otwartych drzwi

    Tebe - myślę, że dobrze by było gdyby w np. w instrukcji znalazło się parę słów o tym jakie pliki generowane są po wyeksportowaniu animacji, co one zawierają, jak są poukładane dane itp.
    • 19: CommentAuthornosty
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    @Gonzo - a czytales moje zastrzezenia w tym wątku?: ->link<-

    Jak Ty to robisz?
    Bo u mnie operacja recznego ustawiania czcionek na ekranie w mapę (a na tym mi zalezy) zarowno w trybie optimized jak i nie, powoduje niepożądaną ingerencję w zestaw znakow. Oraz jest obecnie malo wygodna, ale to drugorzedna sprawa.

    @Powrooz - przetestowalem Char Pad'a. To by bylo to, gdyby nie zdefiniowany na stale rozmiar kafla jako 4x4 znaki. Ale na stronie autora jest opisana wersja rozwojowa 1.7, ktora tego ograniczenia nie posiada: ->link<-
    Poprosze, moze mi przysle :)
    • 20:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     
    kontynuując offtop - moja żona używa macbooka od 2 lat. Pewnego tygodnia musiała uruchommić laptopa firmowego WinXPSP3, bo cośtam, i pracować. I powiedziała: Jak można na tym pracować (twarda zwiecha 3 razy w ciągu 3 dni)? A pracowała kilka ladnych lat przed macbookiem na XP.
    Win7 jest przyjemniejszy, to opinia wielu osób.
    koniec offtop
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    Wracając:
    Pokladalem nadzieje w Envision PC, ale wkurza mnie jeden upierdliwy szczegol (znaczy wiecej, ale ten wyjątkowo): budując mape i wybierając czcionkę widac tylko oryginalne fonty w Gr.0

    Co to jest:


    Wg mnie to, o co Ci chodzi.
    Oprazek pochodzi ze strony projektu.
    • 22:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    jhusak. ale wybierasz klocek funkcja Draw ch a ta pokazuje w selektorze standardowy zestaw zamiast stworzonego
    • 23:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     
    Chyba wiem, jak się wciśnie D, to wtedy wybór jest ze standardowego zestawu. Można spróbować to spaczować, bo to open source.
    --------
    Ops, race.
    • 24: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    nosty - nigdy nie tworzyłem mapy w taki sposób, to dla mnie zbyt pracochłonne, jako że jestem z natury leniem :) ale jeśli chcesz użyć konkretnego zestawu znaków to otwórz G2F w dwóch oknach - w pierwszym ładujesz fnt a w drugim pusty obrazek, później to już tylko move copy paste :) zapisując plik jako asm z opcją optymizing otrzymasz zoptymalizowany plik fnt, w którym nie będzie powtarzających się znaków (pisał o tym Tebe)
    • 25:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    uff... mam, moze komus sie przyda

    workflow zamiany dowolnego obrazka stworzonego na pc/macu etc na fonty atarowskie bez uzywania g2f:

    - robimy obrazek w rozdzielczosci atarowskiej np. 160x192 w 4 kolorach, zapisujemy go jako plik jpg

    - atarowskim programem a8djdpeg konwertujemy go na plik RAW
    - atarowskim programem LOGOS MAKER Thorgala/WMFH konwertujemy go na fonty

    takie zestawienie dziala u mnie na emulatorze, niestety z innymi programami mialem problemy
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime26 Jan 2011
     
    @insert, try this :)

    Mówisz masz :) po godzinie pracy w trybie gorączki 38.5 jest poprawka, przetestuj.
    Jejcia, jakie to krótkie...

    Oczywiście trzeba zainstalować SDL (link na stronie projektu) jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

    bugfix polega na poprawce na font aktualny, a nie domyślny, oraz rysowany w odpowiednim trybie (aktualnym), jeśi wciśniemy D w edycji mapy.

    Zauważyłem też, że aby dostać sie do części pod menu po prawej stronie, trzeba użyć HIDE.

    Tyle, używajcie macomaniacy!
    • 27:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime26 Jan 2011 zmieniony
     
    no dzieki, na pewno taki ficzer by byl bardzo pomocny, niestety na mojej konfiguracji pod OSX 10.5.8

    wywala unexpected application error

    mam w konsoli to:

    1/26/11 11:41:55 PM com.apple.launchd[80] ([0x0-0x3c33c3].EnvisionOSX[20962]) Exited abnormally: Trace/BPT trap
    1/26/11 11:41:55 PM com.apple.launchd[80] ([0x0-0x3c33c3].EnvisionOSX[20962]) Exited abnormally: Trace/BPT trap
    1/26/11 11:42:15 PM [0x0-0x3c73c7].EnvisionOSX[20969] dyld: unknown required load command 0x80000022
    1/26/11 11:42:15 PM [0x0-0x3c73c7].EnvisionOSX[20969] dyld: unknown required load command 0x80000022
    1/26/11 11:42:15 PM com.apple.launchd[80] ([0x0-0x3c73c7].EnvisionOSX[20969]) Exited abnormally: Trace/BPT trap

    tutaj raport bledu:

    Process: EnvisionOSX [20983]
    Path: /Users/macuser/Desktop/ENVISION_JHUSAK/EnvisionOSX.app/Contents/MacOS/EnvisionOSX
    Identifier: EnvisionOSX
    Version: ??? (???)
    Code Type: X86 (Native)
    Parent Process: launchd [80]

    Interval Since Last Report: 11716734 sec
    Crashes Since Last Report: 164
    Per-App Interval Since Last Report: 0 sec
    Per-App Crashes Since Last Report: 6

    Date/Time: 2011-01-26 23:45:25.712 +0100
    OS Version: Mac OS X 10.5.8 (9L31a)
    Report Version: 6
    Anonymous UUID: E6C529BE-3A84-435B-98AA-EC0DA2A0A6F3

    Exception Type: EXC_BREAKPOINT (SIGTRAP)
    Exception Codes: 0x0000000000000002, 0x0000000000000000
    Crashed Thread: 0

    Dyld Error Message:
    unknown required load command 0x80000022

    sdl mam w systemie
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jan 2011
     
    Hm, ja odpalam na 10.6, kompiluję target na 10.5 i mi działa. Spróbuję jutro powalczyć na 10.5.
    • 29:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime27 Jan 2011
     
    bede wdzieczny :)
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jan 2011
     
    wiem :)
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jan 2011 zmieniony
     
    Po 3 dniach wyjętych z życiorysu (grypa) wracam i spełniam obietnicę.
    U mnie na 10.5.8 chodzi.
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jan 2011
     
    Zmiany:

    zmieniony dialog draw_char.
    zmieniony sposób wyjścia z programu (trzeba wcisnąć Y)

    ten draw_char trochę gumowo zmieniłem, ale tak jest najprościej bez przemęczania się :/
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jan 2011 zmieniony
     
    Nota bene, ktoś używa tego programu na Windows/Linux?
    • 34: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Jan 2011
     
    Envision PC? No ja wlasnie teraz probuje pod windą.
    Generalnie Tworcy tego programu zrobili co mogli zeby uciazliwoscia obslugi przyblizyc program windowsowski do standardow Atari ;) Fenomenalne jest np. koniecznosc wpisywania z klawiatury nazwy pliku do zapisu/odczytu.
    Ale dobrze ze wogole jest.
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jan 2011
     
    Pytam, bo trzeba będzie te moje poprawki jakoś skompilować pod windowsami.
    A autor jest jeden, nie starczyło mu czasu na projektowanie interfejsu.
    Za to kod jest super prosty i łatwo poprawialny.
    • 36: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Jan 2011
     
    Jakub - jesli umialbys poprawic, aby wybor znaku do wstawienia w trybie edycji mapy odbywal sie nie ze standardowego charsetu tylko ze zmodyfikowanego przeze mnie (i najlepiej w trybie 4 antica), to bylaby pelnia szczescia.

    Na chwile obecną odrzucilem Envision (z powodu braku opisanego ficzera), oraz MappyWin32 (z powodu formatu zapisu mapy oraz upartego wstawiania dodatkowego klocka przy imporcie kafelkow/czcionek).

    Robie tak:
    1. Do edycji zestawu uzywam frnomenalnego Atari FontMakera v1.2.
    2. Robie printscreena i otwieram w GIMP'ie. Wycinam precyzyjnie obraz czcionek (8 linii po 32 znaki zajmuje 512x128 pikseli, czyli kazdy font ma 16x16 pixeli). Zapisuję to jako BMP.
    3. Skladania mapy dokonuje w Tile Studio (http://tilestudio.sourceforge.net/). Importuje zestaw znakow jako BMP. Edycja jest bardzo wygodna a format eksportu mapy z tego programu jest idealnie taki jak potrzebuje do zaimportowania do asemblera.
    • 37: CommentAuthorstc
    • CommentTime29 Jan 2011 zmieniony
     
    Moja prywatna wersja, będę udoskonalał w miarę potrzeb moich lub zainteresowanych.
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Jan 2011 zmieniony
     
    @nosty, właśnie to poprawiłem.

    @stc, załóżmy wspólne repozytorium na code.googlu pod nieco zmienioną nazwą, bo autor się jakoś do mnie nie odezwał. Oki?

    Poza tym tak długo siedzieć i nic nie mówić...
    No i jeszcze twoje envision wymaga SDL_strlcat, a w tym libie ze strony go nie ma:( Trzeba instalować nowszą wersję.
    No i jeszcze babola masz w draw_char, wybierz antic mode>4 i zobacz efekt :) Chyba, że Ci to nie przeszkadza :)

    Napisz też co poprawiałeś :)

    A tak z innej beczki, mi się dobrze w tym EnvisionPC siedzi, to jest takie swojskie. Tylko dopracować uciążliwości i będzie coraz lepiej.
    • 39: CommentAuthornosty
    • CommentTime30 Jan 2011
     
    @jakub - no to zajebiscie! Tylko jeszcze poprosze (Ciebie albo kogos innego kumatego) o kompilacje pod winde, bo na C sie nie wyznaję :/

    @sct - ale Twoja ver. to tez pod maca? bo u mnie pod windą nie dziala
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2011 zmieniony
     
    wersja stc jest na pc, trzeba ściągnąć świeżą SDL.lib s ich strony:
    ->link<-
    i se wrzucić tam gdzie są wszystkie śmiecie w windowsach: c:\windows\system32

    Mi zadziałało na ikspekach.

    stc też zrobił tę poprawkę, ale w bardziej powściągliwy sposób.
    z kolei ja właśnie zauważyłem, że nie zmieniłem wyświetlania aktualnego draw char.
    • 41: CommentAuthornosty
    • CommentTime30 Jan 2011
     
    Dzieki, po wgraniu SDL faktycznie dziala.
    Nie wiem jak Ty poprawiles te funkcjonalnosc, bo "powsciagliwy" sposob stc wydaje mi sie kompletny...
    • 42: CommentAuthorstc
    • CommentTime30 Jan 2011
     
    Dobra , dodałem mini edycje w trybie 4.Nie podoba mi się kod tego programu , trzeba rozciągnąć okno "draw-char", bo fonty się nakładają w innych trybach niż 4. Załóż jak możesz na code google, to dam Ci źródłowy plik, ja lubię szybkie haki :P
    ot tak coś z niczego zrobić.
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2011
     
    @stc - ja też lubię szybkie haki, ale w przypadku tego programu niemal wszystko jest szybkim hakiem :)

    @nosty, sprawdź status draw_char (druga linijka od góry po prawej) dla trybów antica większych niż 4. Dlatego niekompletny. Mam pomysł jak to zrobić, łącznie z wyborem draw_char.
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2011 zmieniony
     
    @stc - mój pomysł polega na szybkim haku :)

    w oknie drawchar:
    int m=mode;
    switch (m) {
    case 3: m=2; break;
    case 5: m=4; break;
    case 6:
    case 7:
    m=2; break;
    }

    a potem uzywamy m do SDLmap_plotchr

    I nic nie wyjeżdża, ale jeszcze gumowo.
    A dla trybów 6 i 7 jeszcze dodać kolorki :) i będzie gites. Tu nie chodzi o aspect fontów, tylko ich poprawną interpretację.

    A może dodamy tryby gtia?
    • 45: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Jan 2011
     
    @stc - super, dzieki!
    Zaczyna sie robic z tego najlepsze narzedzie tego typu na Atari.

    @jhusak - innych trybow nie testowalem, ale jednak najpotrzebniejsze znakowe to hires i Antic4.

    Nie moglibyscie jakos polaczyc sil (stc i jakub), zeby nie dublowac poprawek i rozwijac jedną linie narzedzia?
    • 46: CommentAuthorstc
    • CommentTime31 Jan 2011
     
    UI tego programu jest straszne...
    Mój kod zawsze mogę dać zainteresowanym.
    Wolałbym robić nowy program :) , nie mam teraz czasu bo projekty na Atari są ważniejsze :D
    • 47: CommentAuthornosty
    • CommentTime31 Jan 2011
     
    Dla mnie tez UI jest dziwaczne, ale przyjalem ze po pierwsze autor chcial utrzymac klimat Atari (nie znam innej aplikacji PC tak przypominajacej wygladem Atari), a po drugie jest multiplatformowy.
    Mozna przywyknąć.

    Np. wybor pliku do odczytu/zapisu moglby byc zrobiony standardowym okienkiem windowsowym, zamiast wpisywania z reki, ale nie zaproponowalem tej zmiany, bo pewnie wtedy nie kompilowaloby sie pod Maca...
    • 48:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime1 Feb 2011
     
    jakub. dzieki za kompilacje pod osx :)
    • 49:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2011
     
    @insert, nie ma za co, obiecałem, to jest.
    • 50:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Feb 2011
     
    Na stronie projektu są nowe wersje Envision:

    ->link<-

    w wersji na PC jak i na Maca.