atarionline.pl EnvisionPCreborn - nowa wersja - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    jhusak. ten bug z kolorami zdarzyl mi sie dwukrotnie, nie wiem od czego to zalezy, widocznie nie jest to blad "stały"
    • 2: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    Jakub jakby maska zajęla Ci mniej niz weekend, to mam juz kolejne pomysly :) I zapewniam ze nie sa z ksiezyca, tylko bedą przydatne.

    1. W oknie edycji fontów mozna przesunąc okno podglądu mapy na góre i rozszerzyc do pelnych 40 znakow - to pewnie banał do zrobienia a bedzie to duza wygoda.

    2. Miesce ktore sie w ten sposob zwolni na lewo od pola edycji znaku, przyda się na edycję maski znaku. Tak wiem, kolejna maska :)
    Teraz musze leciec, ale w nocy opisze szczegolowo o co mi chodzi.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    Domyślam się, że ta maska dodatkowa to do maski softspritów.
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    Nie wiem, bo nie uzywam na razie softspritow :) Ale pewnie technicznie chodzi o to samo...

    Ta maska, którą zamowilem wczesniej - odpowiadająca mapie, pozwala wykrywać kolizje, albo zezwalac na ruch z dokladnością do kafla, czyli minimalnie znaku. To wystarcza w takich grach jak Robbo. Ale ja potrzebuje wykrywac kolizje dokaldniej. Czyli na poziomie bitow znaku. W tym celu musze zbudowac maske dla kazdego znaku wskazującą, które pixele znaku zabijają, a ktore nie.
    Znak w trybie 4 ma 4x8 pixeli, ale zeby uproscic przyjmujemy ze kazdemu znakowi z zestamu bedzie odpowiadalo 8 bajtow maski - po jednym na kazdą linie. Wykorzystamy tylko pół kazdego bajtu.

    Jak to widze w realizacji:
    Opis bedzie skomplikowany ale chyb a jest to proste do zrobienia :)

    Wprowadzamy przycisk "Font9 as mask". Po jego wcisnieciu w miejscu gdzie teraz jest podgląd mapy pojawi się pole edycji znakow z zestawu Font 9, przy czym to pole zawsze bedzie w trybie 2 (8x8 pixeli mono).
    Znakow z zestawu 9 nie wybieramy - nie potrzeba wiec nic wiecej prócz pola edycyjnego.
    Kiedy uzytkownik wybiera znak z zestawu glownego, automatycznie ten sam znak z zestawu 9 pojawia się w drugim polu edycyjnym.

    Jak dzialac: powiedzmy ze uzywam trybu 4. Wybieram znak, i patrzac na niego zaznaczam na polu obok (na znaku z fontow 9) ktore pixele mają zabijać (czy co tam ma oznaczac maska). Wykorzystuje tylko polowke znaku, lewą lub prawą, moja sprawa. Potem odpowiednio to sobie musze oprogramować w mojej grze.

    Po zefiniowaniu maski dla wszystkich znakow, aby ją zgrać nie potrzeba zadnego dodatkowego przycisku. Odznaczam przycisk "Font9 as mask", wybieram 9 zestaw fontow strzalkami do edycji i zgrywam go przyciskiem "Save font" jak normalny zestaw znakow.

    Co myslisz Jakub?
    • 5:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    to nie lepiej juz zrobic ta maske w pelnej rozdzialce 4x8?
    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime10 Feb 2011
     
    No ale po co komplikowac? W trybie 2 to bedzie 8x8, w trybie 4 bedzie to 4x8. A zapis i tak chce miec kompatybilny z zestawem znakow, czyli 8 Bajtów na znak.
    Wiec lepiej zostawic 8x8 - bedzie uniwersalnie.
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2011 zmieniony
     
    Nowa wersja 0.8.31.

    - added two-colors by two-buttons char edit in modes 4 and 5
    - improved preferences reading - now adding or removing preference entries does not reset the whole thing
    - added quicksave in form that filenames are preserved between load and save operations;
    - some repaint speed-ups
    - corrected light direction of buttons (now upper-left)
    - added escape handling to almost all dialogs (except retile, ie get_number in general)


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2011 zmieniony
     
    Podsumowując z tą maską, wydaje mi się to niepotrzebne, bo:

    jeśli masz opanowane klawisze 0-9 (a właściwie 0 i 9)
    rysujesz postać na 0, wciskasz 9 i rysujesz maskę kolorem ostatnim (niebieskim w domyśle) Przez szybkie przełączanie 0 i 9 masz pełną kontrolę co się dzieje.

    To, co mogę łatwo i chętnie zrobić, to zapamiętywanie wybranych kolorów w zależności od fontów, ale to nie jest konieczne i nie za bardzo intuicyjne - rysujesz postać na fontach 0, i jak już narysujesz, to kopiujesz sobie X-copy do fontu 9 i pociągasz wszystko na niebiesko, szybko i łatwo.

    Z kolei rozwiązanie z połówką znaku lewą czy prawą jest nieekonomiczne pamięciowo i szybkościowo, obsługa tego zajmie sporo czasu. Lepiej mieć podwójnie zapamiętane bity, aby znak odpowiadał masce 1:1.

    Mogę dodać button "przemapuj na maskę" wtedy każdy kolor !=0 przemapuje na 3 (w trybie 4kolorowym). Wydaje mi się, że wystarczy to dla pojedynczego znaku, i tak by się to szybko robiło.
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime11 Feb 2011 zmieniony
     
    Zanim napisalem prosbe myslalem o takim przelaczaniu o jakim piszesz i sprobowalem ale z jedną rzeczą sie nie zgadzam:
    "Z kolei rozwiązanie z połówką znaku lewą czy prawą jest nieekonomiczne pamięciowo i szybkościowo, obsługa tego zajmie sporo czasu. Lepiej mieć podwójnie zapamiętane bity, aby znak odpowiadał masce 1:1."

    Jak podwojnie zapamietane bity, to i tak pamieci zuzyje sie tyle samo, nie? :) Ekonomiczne pamieciowo by bylo gdyby w jednym bajcie zapamietywac dwie maski 4x8 ale to by bylo nieekonomiczne szybkosciowo. Ale to dygresja bez znaczenia.

    Generalnie wiem gdzie jest nieporozumienie: ja musze wykrywac kolizje grafiki w trybie 4 z duszkiem a nie z inną grafiką. A duszek jest zapisany "jednobitowo" niezaleznie od jego szerokosci. Wiec podwojne bity w masce mnie nie urzadzają.

    Ale wiem co mi wystarczy: dodaj jakos mozliwosc zafixowania trybu graficznego do zestwu fontow. Czyli np. zebym mial zestaw 0 w trybie 4 a jak sie przelacze na zestaw 9 to tryb sie zmieni automatycznie na 2.

    Moze po prostu parametr "Mode" przypisac osobno do kazdego zestawu znakow? Wtedy moznaby edytowac sobie kilka takich masek do roznych celow po kolei np. na zestawach 9, 8, 7, kazdą w takim trybie w jakim chce.

    No, to byloby dla mnie idealem a jest najprostsze!
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2011
     
    Ekonomiczne pamieciowo by bylo gdyby w jednym bajcie zapamietywac dwie maski 4x8


    Chodziło mi o to, że dodając kod obsługi tego przypadku zużywasz i pamięć i czas. Co do czasu nie ma wątpliwości, a co do pamięci - tu stracisz, tam uzyskasz, więc zależy.
    • 11:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2011
     
    A co do mode dla każdego zestawu znaków:

    Jeśli dodam mode do zestawu znaków, to mogę usunąć ustawienie trybu antica z edycji mapy. Jeśli kiedyś dodam przełączanie fontów pod mapą, to tryb mapy będzie się przełączać razem z trybem fontu. Chyba, że zostawić, i wtedy tryb antica w edycji mapy będzie przełączał tryb antica _aktualnego_ fontu.

    Przy zapisie mapy do pliku informacja o trybie i użytym foncie jest zapamiętana.
    Przy zapisie fontu - nie. Trzeba będzie ręcznie ustawiać.

    W edycji mapy klawisze 0-9 są niewykorzystane, więc dodanie zmiany fontu w trybie mapy jest łatwe i będzie działać intuicyjnie.

    OK?
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2011
     
    A co do maski mapy:

    Mamy 2 możliwości:
    1 edycja per tile (1 bit dla całego tile)
    2 edycja dla każdego znaku w tile (czyli maska ma rozdzielczość znakową)

    1 możliwość to taka pierwsza myśl.
    2 możliwość daje więcej pola do popisu. No bo jeśli ktoś sobie zrobi kafelki 8x8 bądź 8x6 (drzewa, skały) i zrobi z tego planszę 5x3 tilesy (15 bajtów na planszę:) to będzie chciał być może (a raczej na pewno) większą dokładność maski, no bo na dole będzie ścieżka, z sufitu zwisają stalaktyty, w ścieżce są otwory, itepe itede.
    • 13: CommentAuthornosty
    • CommentTime11 Feb 2011
     
    "OK?"
    Nie wiem czy OK bo nie do konca rozumiem :P
    Zrob moze na poczatek tylko reczne ustawienie trybu dla kazdego zestawu fontow osobno (w oknie edycji fontow). Bez zadnego zapamietywania. Jak napisalem: ja chce to do konkretnego wykorzystania.

    Jak w przyszlosci zrobisz zmiane fontow w liniach w edycji mapy to sie zastanowimy czy cala mapa ma miec jeden tryb, czy korzystac z trybu fontow.

    ===
    "Mamy 2 możliwości:"

    Moim zdaniem maska mapy powinna miec 1 bit dla kazdego kafla (tile). To logiczne i tak bedzie najczesciej wykorzystywane. W szczegolnym przypadku kafel ma rozmiar 1x1 czyli = font.

    W gruncie rzeczy to podobne zagadnienie do tego jakie ja mam teraz: u mnie tile = font. Zrobie maske dla mapy (1bit dla kazdego tile/fontu), a potem bede robil sobie szczegolowe maski dla kazdego fontu juz w trybie edycji znaku.

    Wiec maska mapy powinna miec 1bit na kafel, a moze w przyszlosci (jesli ktos poprosi) doda sie mozliwosc robienia masek dla poszczegolnych kafli? Nie wiem, nie uzywalem, wiec nie proponuje, bo po co masz sie narobic na zapas.

    Zreszta moze da sie inaczej: Nie bawilem sie tilesami w envision, ale
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2011
     
    Ale?
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Feb 2011
     
    Ok, spróbuję to tak zrobić, żeby nie cofać tej poprawki w przyszłości.
    • 16: CommentAuthornosty
    • CommentTime11 Feb 2011
     
    "ale" nie wiem :) Chyba wycofalem sie z tej mysli tak skutecznie ze zapomnialem co wymyslilem :D

    Zrob jak uwazasz i zobaczymy czy bedzie dzialac.
    • 17: CommentAuthornosty
    • CommentTime13 Feb 2011
     
    Jakub jak idą prace nad maską mapy?
    Czy cisza oznacza ze intensywanie pracujesz? :)
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 Feb 2011
     
    Cisza oznacza, że to nie jest prosta poprawka. Trzeba zrozumieć znacznie więcej kodu; do tej pory wystarczało zajrzenie i wiadomo o co chodzi. Więc chodzę sobie i oglądam kod, porządkuję go, nazywam stałe typu 0 1 2 :) I jest coraz czytelniej. Jednak nie spodziewałbym się masek w ten weekend.
    • 19:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2011 zmieniony
     
    Nowa wersja 0.8.36.
    Dałem radę :)

    - fixed bug not saving tiles when save map in tile edit mode
    - fixed issue with ghost chars where in typeMode and right edge of the screen reached (and map right edge not)
    - added mask editing and file operations with mask (xfd untested)


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-

    Jako, że to programowanie nocne proszę o wyrozumiałość, jeśli coś nie teges.
    • 20: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    Super!
    Bardzo dziekuje bo bardzo w porę ta funkcjonalnosc sie pojawia :)
    O to chodzilo ALE:

    1. Bardzo prosze o opcje zapisu bitowego maski. Czyli 8 kolejnych pol maski zapisywanych jest w jednym bajcie a nie w 8. Bity ustawiane są od 7 do 0.
    Przyklad: maska 0010001011111110 zostanie zapisana jako 2 bajty: $22$FE.
    Ja wiem ze moge sobie napisac procedure w asm, ktora mi to przetlumaczy, ale jesli ma byc wygodnie... ;)

    2. Drobiazg: opcja "SetFrommask" (bardzo pomyslowa!) powinna sie chyba nazywac "SetFrommap".
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2011 zmieniony
     
    Bity ciurkiem będą niezabawem, może dziś. Poprawiona opcja też.

    To, co mam w planach i jeszcze pozostało:

    - zmiana fontów w map edit 0-9
    - przyp. antic mode do font, a nie map
    - pytanie "File exists, overwrite?"
    - tworzenie xfd + format, gdy go nie ma
    - rysowanie mapy prawym i lewym przyciskiem myszy (jak znaku)
    - dodanie undo przy rysowaniu mapy
    • 22: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    Jako glowny "zleceniodawca" czuje się teraz moralnie zobowiązany dociągnąc moją gre do konca :)
    • 23: CommentAuthor_pepis
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    Nosty, a zdradzisz w jaki sposób robisz użytek z maski stworzonej w tym programie (albo i ręcznie). Ja właśnie z tym się teraz męczę (pisałem w sowim wątku) i ciekaw jestem jak to rozwiązałeś, tzn. jak przeliczasz pozycję sprite-a oraz jak sprawdzasz kolizję z takiej "bitowej" maski...
    • 24:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    @nosty, 3mam za słowo:)

    Ja też wciąż nie za bardzo kumam te kolizje. Wydaje mi się (coś tak czuję) że można prościej, ale być może do twojego projektu inaczej nie pasuje.
    • 25: CommentAuthor_pepis
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    jhusak, pisałem o tym w swoim wątku i nikt się nie pochwalił inną metodą ;)
    ->link<-
    • 26:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    @nosty, @insert , inni

    Co myślicie o obsłudze formatu xfd? Potrzebne/niepotrzebne?
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2011 zmieniony
     
    Nowa wersja 0.8.38.

    - added confirmation dialogs when overwritting files.
    - added raw mask read and write in bit format.
    - tested some code in xfd operations, but still some bugs exist.


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-

    Jak zwykle zgłaszamy usterki :)
    • 28: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    Prawde mowiac musialem sprawdzic czym ten format XFD jest :)

    Jakub, jak znasz prostszy sposob to podziel sie pomyslem.
    PS. Dzieki za nową wersje. Wyprobuje w nocy. Wyobraz sobie, ze na razie skonczyly mi sie pomysly, co by tu jeszcze dorobic :)

    _pepis, odpowiem Ci w Twoim watku.
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    Ja wiem jaki to pomysł. Wiele map. I mamy Powerpointa :)

    A ten xfd to jest plik - zrzut dyskietki 90kB/ 720 sektorów single.
    Bez żadnych pół/nagłówków.

    Chodzi o to, że jest taki ficzer, że sobie ustawiamy (options), że nie zapisujemy na dysku, ale w obrazie dyskietki atarowskiej.

    Cóż z tego?

    Ano na image dysku nie można skasować/nadpisać pliku.
    Oraz nie można zapisać mapy z kaflami 8/.

    Dorobienie tego to taka sztuka dla sztuki, jeśli mamy batchowe narzędzia do tworzenia atrów (mamy?) to nie jest potrzebne to zupełnie, komplikuje kod i powoduje mnóstwo przypadków szczególnych, ifów, itepe itede.

    Dlatego ja bym to WYRZUCIŁ. Ew. kiedyś wykorzystał inną bibliotekę, która ma wszelkie możliwości obsługi plików (działającą na atr-ach, więc może być i 360 KB dysk). Dołączył bym to bardziej zgodnie ze sztuką programowania, niż tak na sznurkach.

    W dobie używania cross-assemblerów i atalanów zupełnie nie ma sensu pielęgnacja takiego kodu.
    • 30: CommentAuthormono
    • CommentTime14 Feb 2011 zmieniony
     
    Najfajniejszy byłby zbiór driverów do fsów np. atrfs, xfdfs, profs działający na zasadzie loop. Do tego myfs, atarifs, sdxfs. Albo fs działający przez fuse.
    No i oczywiście narzędzia mkfs.*.
    A jak na windows to nie wiem.

    Edit: atr, xfd, pro itp. są takimi kontenerami, na których implementuje się konkretny system plików sdx, atari, mydos itd.
    • 31:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Feb 2011
     
    @mono, pojechałeś po bandzie :)
    • 32: CommentAuthornosty
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    Jakub, wiele map mi zupelnie nie potrzebne - przeciez moge edytowac kazdą po kolei.

    Co do obrazu dyskietki to sie zgadzam - dla mnie to sztuka dla sztuki kompletnie nie potrzebna. Wygenerowane pliki (fnt, mapa, maska) sa wciagane do pliku asemblera albo recznie wrzucane do atra.

    Naprawde nie wiem co jeszcze moglbys zrobic :)
    Chyba jedynie opisac pokrotce wszystkie opcje najlepiej po polsku i angielsku, porobic screeny i pochwalic sie swietnym programem na forach, zeby zdobyc slawe i wdziecznosc innych zadowolonych uzytkownikow :)
    Jednym slowem odrobina dokumentacji i marketingu by sie przydala zeby zwienczyc dzielo i zebym nie byl jedynym uzytkownikiem.
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    jest jeszcze insert :)

    Tak, mam w planach podciągnięcie dokumentacji. Jednak to musi troszkę poczekać.
    • 34:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    jestem, miałem nibyt weekendowy ;)
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    Długi weekend :))))))))
    • 36:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    Nowa wersja 0.8.39.

    - completely removed dirty code with utilising xfd operations.
    - completely rewritten export font code, now MUCH SIMPLIER with only one "if" inside;
    - added antic mode to font assignment
    - added 0-9 font change in map and mask edit mode; change antic mode works independent for efery font


    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-

    Jak zwykle zgłaszamy usterki :)
    • 37:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    To, co mam w planach i jeszcze pozostało:

    - rysowanie mapy prawym i lewym przyciskiem myszy (jak znaku)
    - dodanie undo przy rysowaniu mapy

    No i na koniec:
    - dodanie nazwy i informacji o programie w trybie edycji
    • 38:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2011 zmieniony
     

    nosty:

    Naprawde nie wiem co jeszcze moglbys zrobic


    Gdyby naprawde brakowalo natchnienia co do (kolejnych) funkcji, to "Atari Font Maker" Jaskiera stanowi porzadny wzor! ;)
    Link do dokumentacji AFM jest tutaj. Zas sam plik obok.
    • 39:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    dzięki @Dracon, zerknę.
    • 40: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Feb 2011 zmieniony
     
    Mam cos do poprawy :D
    Wczoraj edytowalem dluzsza chwile mape i wku... bardzo jedna rzecz: mam gdzies ustawiony kursor, wybieram znak (przez d) i najczesciej chce wstawic ten znak dokladnie tam gdzie jest kursor wlasnie. Nie da sie! Klikniecie myszka w miejsce kursora po wybraniu znaku nie przynosi efektu, musze kliknac gdziekolwiek indziej (oczywiecie nie tam gdzie chcialem) i dopiero we wlasciwe miejce.

    Prosze o poprawke :)

    PS. Edycja i zapis maski dziala perfekcyjnie! Wyprobowane w praktyce :)
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Feb 2011
     

    Kuba H.:

    To, co mam w planach i jeszcze pozostało(...)


    A współpraca z dowolną wersją biblioteki SDL.dll też wchodzi w grę? ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Feb 2011
     
    Być może, sprawdzę starsze biblioteki, od której wersji działa.

    Jednak teraz na tydzień jadę "odpoczywać" z dziećmi, więc poprawki naniosę albo w trakcie wypoczynku, albo po powrocie. 
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Feb 2011 zmieniony
     
    wybieram znak (przez d) i najczesciej chce wstawic ten znak dokladnie tam gdzie jest kursor wlasnie. Nie da sie!


    już się da.

    Nowa wersja:

    Poprawki:
    - fized bug when resize map/mask up
    - changed the way of the mask edit exit (now press again "a")
    - added some items to menu in mask edit mode
    - fixed issue with header draw in mask edit mode
    - fixed bug with not show again the cursor after input a number and pressing esc.
    - fixed draw_select - now one can draw in place of the cursor after pressing 'd'



    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-

    Poprawka była na szybko, więc może coś gdzie indziej nie działać. Zgłaszajcie usterki.
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    Nowa wersja:

    Poprawki:
    - added use of three mouse buttons for char edit and map edit mode with three different colors/chars
    - changed the idea of screen refreshness - simplified. Now everything goes ultra fast.
    - added soft limit for map size to 4MB
    - removed error-prone ifs in read/write map functions
    - fixed some bugs in dialogs
    - fixed small potential bug in color chooser during 4-color char edit mode
    - new version of binaries




    Bezpośrednie linki

    Mac:

    ->link<-

    Windows:

    ->link<-
    • 45:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime28 Feb 2011
     
    super! :) jakub - czy cos udalo sie w sprawie grafx2?
    • 46:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime9 Mar 2011 zmieniony
     
    error krytyczny :/ (dotyczy ostatniej wersji wystawionej linkiem tutaj, mac)

    po zapisie mapy w standardowych rozmiarach przy probie odczytu jest ERROR - map size exceeds map size limit! (a to nieprawda) :((( (funkcja save map i load map, ciekawostka - load raw map laduje mape zapisana przez save map ale jest przesunieta w poziomie i kaszana)
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Mar 2011
     

    husak:

    @nosty, @insert , inni
    Co myślicie o obsłudze formatu xfd? Potrzebne/niepotrzebne?


    Wypowiem sie jako "inni": nie jest potrzebne.

    Nosty:

    Chyba jedynie opisac pokrotce wszystkie opcje najlepiej po polsku i angielsku, porobic screeny i pochwalic sie swietnym programem na forach, zeby zdobyc slawe i wdziecznosc innych zadowolonych uzytkownikow :)
    Jednym slowem odrobina dokumentacji i marketingu by sie przydala zeby zwienczyc dzielo i zebym nie byl jedynym uzytkownikiem.


    Kuba - ja bym poprosil o jakies podsumowanie wprowadzonych zmian, z checia wrzuce info na glowna strone, z odeslaniem po szczegoly na strone projektu i do dokumentacji.
    • 48:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    no i dupa, jakuba wessalo a ja nie mam czym mapy do gry zrobic :/
    • 49: CommentAuthornosty
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    insert ale co Ci daje zapis/odczyt mapy w formacie mapy? ze masz tam zlozone w jeden plik mape, kolorki i czcionke?

    Ja wogole tego nie uzywalem. Zapisuje/czytam jako RAW i wszystko dziala ok.
    • 50:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime11 Mar 2011
     
    no dokladnie to daje