atarionline.pl Ciekawostka typu kolorowy Hires...;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthor_pepis
    • CommentTime5 Feb 2011 zmieniony
     
    W załączeniu plik - wynik mojego niedbałego kodu w assebmlerze. Niby zwykłe śmieci, ale dolny kolorowy pasek to HiRes w 9 kolorach w obrębie 8x8 pikseli....
    I już nawet zacząłem pisać wątek, że "łał", "jak to", "dlaczego"? Odkryłem przypadkowo nadprzyrodzone zdolności Antica...? Ja, mierny koder z papieskiego miasta Wadowice, pisząc swoją prymitywną grę wpadam na żyłę "hiresowego kolorowego złota"...?? Ale coś mnie tknęło.. I sprawdziłem swój spaprany kod pod prawdziwym Atari. Brydza. A mogło być tak pięknie, mogłem być sławny.....
    A tak na poważnie, screen ukazuje jak czasami niedokładna jest emulacja pod Atari800win... Szkoda... Atari to jednak nie C64 i nie potrafi multikolorowo "jechać" w hiresie....
    • 2:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    nie narzekaj, ja przez 2 godziny pisalem dzisiaj procedure robiaca fade in kolorow na podstawie danych wczytanych z pliku mic, to sie nazywa mistrzostwo lamu :))) heh ps. ale i tak bardzo sie ciesze ze napisalem
    • 3:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    _pepis> A tak na poważnie, screen ukazuje jak czasami niedokładna jest emulacja pod Atari800win...

    Weź nie desperuj i wyłącz Artifacting w emulatorze.
    • 4: CommentAuthor_pepis
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    ale nie desperuje ;-) i artifacting mam wyłączone... Zaśmuciłem się jak się okazało że taka liczba kolorów w hires to tylko na tym emu jest możliwa..
    • 5:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime6 Feb 2011 zmieniony
     
    W hiresie można uzyskać całkiem kolorowe obrazki, ale ta sztuka jest trudna. Osobiście zajmowałem się tym jakiś czas temu i udało mi się uzyskać, moim zdaniem, zadawalające rezultaty.
    patrz Kung-fu Master screen z gry:
    ->link<-
    Xenon:
    ->link<-
    Sprawdzałem i dokładnie takie same efekty są na emulatorze i real Atari.
    • 6:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    _pepis> ale nie desperuje ;-) i artifacting mam wyłączone...

    ?!? Możesz pokazać XEX-a? Rzucę okiem co ten 800Win wyczynia.
    • 7: CommentAuthor0xF
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    Prawdopodobnie duszki w którymś ze znakowych trybów GTIA, czy coś takiego. W Atari800 juź to załatałem.
    • 8: CommentAuthornosty
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    @Rastan - no faktycznie pieknie dopracowane te hiresowe obrazki. Ale jak ostatnio pobawilem sie g2f i zaczalem sie interesowac przerwaniami, multiplikacją duszkow itp. to sie zasmucilem (choc to moze nie najlepsze slowo) tymi rysunkami i takimi konkursami jak ten, do ktorego link podales. Chodzi mi o to, ze wczesniej te rysunki dawaly mi naiwną nadzieje, byly dowodem ze na Atari mozna zrobic podobną grę. Teraz wiem, ze najczesciej na wyswietlenie takiego dopracowanego statycznego rysunku idzie pol mocy obliczeniowej Atari, a zrobienie go wymaga dziesiątek godzin dopieszczania i dbania o kazdy pixel. Wiec o grze z grafiką tej jakosci ciezko marzyc. Troche smutno :(
    • 9:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime6 Feb 2011
     
    ... przytulmy teraz Wszyscy Nosty'ego :)