atarionline.pl animacje G2F - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Feb 2011 zmieniony
     
    ->link<-

    ciekawe czy dało by się zmieszać kilka animacji zrobionych za pomocą G2F w jednym pliku, stworzyło by to ciekawe możliwości, np. na razie dino tylko biegnie, ale jak by potrafił upaść, albo zareagować na otrzymany cios maczugą to hmm...

    po dodaniu do tego PM, scrolla i jeszcze kilku elementów mamy gierkę jakiej jeszce chyba na A8 nie było (jeśli chodzi o grafikę oczywiście).
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    Śmieszny, a jak łapkami macha :)
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Feb 2011 zmieniony
     
    hejka gonzo :) dostałeś ode mnie mail'a? (już jakiś czas temu wysłałem :)

    A dino miodzio :D
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    Gonzo - Ty to jestes optymista :)
    Na razie masz animacje dinozaura (faktycznie zabawną), ktora zajmuje 14kB, a piszesz tak jakby to bylo 80% gry :) Reszta to PM scroll i jeszcze "kilka elementow" :D

    No pewnie da się... jakby Dinek mial przeskakiwac przez przeszkody i schylac sie przed nadlatujacymi maczugami to jakas gra to by byla... moze nawet fajna i wciagajaca mimo prostoty. Duza ladnie animowana postac to na Atari faktycznie rzadkosc.

    Ale posklejanie kilku obrazkow z G2F w animacje to na razie tylko "demo zajawki" a nie material na gre ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    Jeśli chodzi o rozmiar głównego bohatera to to jest 80% gry. Niestety, procenty lecą nieliniowo... asymptotycznie zbliżając się do magicznych 100%.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Feb 2011 zmieniony
     
    Gonzowi chodzi o taki model gier - animacji (laserdisc video game). Ogromnie dużo się dzieje, a Ty musisz joyem w 3 sekundzie 40 setnych machnąć joyem w prawo i już.

    Taki Dino's Lair. 4 animacje przełączane joyem i coś latającego i pełzającego co przeszkadza.
    • 7: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime15 Feb 2011
     
    ten bieg miejscu nie dawał mi spokoju, teraz mogę zasnąć bez obawy, że jakieś koszmary będą mi się śniły :)

    kuba - trafiłeś w 10 z tą nieliniowością :) na początku wszystko ładnie wchodzi, a schody się zaczynają jak już jest tuż tuż :)

    nosty - ja na razie rozważam sobie, czy coś takiego da się zrobić, i zdaje się, że tak. tebe zrobił animację w taki sposób, że sekwencje klatek można sobie ustawić jak się chce. zobaczymy co z tego wyjdzie, w każdym razie temat jest rozwojowy :)
    • 8: CommentAuthorvega
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    Fajne to:)

    Wielkość postaci i płynność animacji bardzo rzadko spotykana w grach na małe atari.

    Ale generalnie napisanie dobrej gry to 70-80% czasu trzeba przeznaczyć na logikę gry a tylko ok 20-30% na grafikę. Przynajmniej ja tak miałem. Oczywiście wszystko zależy od stopnia komplikacji gry.

    Mimo wszystko jak dla mnie to wypas:)
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    Gonzo - ale Ty go nie rysowales, prawda? Jest skads wyripowany, patrzac jak brzydko "strzepi sie" na brzegach...
    • 10: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime24 Feb 2011 zmieniony
     


    odpowiedź na postawione pytanie już jest, teraz trzeba pójść dalej...

    można się już trochę pobawić :)

    sterowanie (przełączanie faz) - klawisze 1, 2, 3, 4, 5

    vega - zamierzam zrobić z tego prostą gierkę, ale raczej żadnej logiki tu nie przewiduję :) dino będzie ostrzeliwany różnymi przedmiotami i na razie chyba tylko tyle

    nosty - grafa rypana z dostępnych na necie gifów, pewnie można było to zrobić trochę lepiej, ale przy 48 klatkach to mnóstwo roboty
    • 11: CommentAuthorandys
    • CommentTime26 Feb 2011
     
    troszke opusc o pare piksli to dino aby w powietrzu niebiegl;p, efekt 3 jesli jest animacja to szkoda kb na to ze znika w dol bo mozna takie cos programowo zrobic
    • 12: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime28 Feb 2011 zmieniony
     
    andys - dino będzie biegał po trawie :) i po to zostawiłem wolne miejsce

    dino powolutku zaczyna się uczyć i już nawet potrafi zrobić kilka kontrolowanych ruchów, na razie są to testy, więc sterowanie nie jest nazbyt intuicyjne :)

    4 - uruchomienie maczugi
    5 - unik
    1 - pauza (wyjście - 4)
    3 - pa pa (wyjście 4)
    2 - reakcja - dino jest zły bo zaliczył maczugą (po naciśnięciu 4), albo w ogole jest zły (po naciśnięciu 1 lub 3)
    • 13: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime2 Mar 2011 zmieniony
     


    czy slideshow zrobiony z obrazków/animacji G2F można zapętlić? (w tym przypadku powrócić z animacji do obrazka tytułowego)
    • 14: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime5 Mar 2011
     


    czy tłumaczenie tekstu na samym dole jest ok?

    jeśli nawet z tego powstanie gierka to i tak nie liczę na miejsce w pierwszej 20 - do tego czasu wszyscy będą mieli jej dosyć na tyle, żeby w ogóle nie głosować :))
    • 15: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime5 Mar 2011
     
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2011
     

    Gonzo:

    grafa rypana z dostępnych na necie gifów, pewnie można było to zrobić trochę lepiej, ale przy 48 klatkach to mnóstwo roboty


    Gonzo, pojawiaja sie tu ludzie pelni zapalu do robienia grafiki, ktorzy chca robic nowe gry. Moze skontaktuj sie z kims takim i popracujcie nad grafika? Przykladowo Bartcom wykazuje duzo zapalu i pisal cos, ze z checia cos popikseluje. Taka prostsza gra bylaby dobrym przetarciem przed wiekszym projektem.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Mar 2011 zmieniony
     
    Skoro jestesmy przy animacjach G2F (taki jest tytul watku) i temacie dinozaurow to pozwole sobie zaprezentowac prace Irwina. Jest to animacja dostepna w przykladach zalaczonych do najnowszej wersji programu "Graph2Font", zrobiona tymze programem.

    Wyglada to tak:



    Podlozony dzwiek pochodzi stad: _http://www.youtube.com/watch?v=eeJ1GWGmkRU

    Wersje xex ponizej (51KB pelna, a spakowana 21 KB).
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2015
     
    Troszke animacji od Charlie Chaplina:

    You can find the video here:


    and for alle Atari Jaguar Fans there are these videos:

    - Jaguar Boot-Intro:


    - Baldies:


    - Battlemorph:


    - Blue Lightning:


    - Highlander:


    - Iron Soldier 2:


    - Tempest 2000:


    - VidGrid:


    - World Tour Racing:


    Since the A8 has a very low resolution in 256-colour mode, it is best to stay away 1 or 2 meters from the screen when watching these movies / animations.
  1.  
    Kaz: Do you have the original sources for the frames of that Dinosaur? I want to do some experiments.