atarionline.pl Olsztyn - retrowydarzenie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkoyot1222
    • CommentTime16 Feb 2011 zmieniony
     
    Witam
    Prosze o wpisywanie sie osob chetnych na cykliczne spotkania o zabarwieniu retro klimatami komputerowymi.

    Cel:
    - integracja srodowiska
    - odnajdywanie i uaktywnianie niekatywnych profesjonalistow, amatorow, przyszlych lub aktualnych userow klasycznych komputerow
    - poszukiwanie osob chetnych do wspoltworzenia retro kalendarza 2012
    - poszukiwanie osob chetnych do tworzenia retro gier, dem, animacji

    Miejsce:
    Warminsko mazurskie/Olsztyn i okolice

    Spotkania:
    Docelowo mialy by byc to takie 20-30 minutowki w roznych czesciach Olsztyna na ktorych mozna spotkac kogos kto tez interesuje sie klasycznymi komputerami, dowiedziec sie czegos od nich o nich. Wymienic adresami, numerami komorek, emailami, numerami butow itp.

    Dlaczego?:
    Napewno jesli takie spotkania odbywaly by sie cyklicznie, dalo by sie jakas grupe osob skrzyknac. Ja np patrze w pierwszej linii na poszukiwanie pixelowych geekow ktorzy chetnie wlaczyli by sie w tworzenie pixelkowego kalendarza 2012. Chetnie pogadam o starych grach z kims kto ma CD32, 1200, Snesa, Megadrive, NDSa.
    Nie raz zdarza sie ze ktos znajdzie "tekie cus" 1200 albo 600 w piwnicy po tacie i nie wie co to to jest albo jak to i z czym uruchomic. A na forach same wredne trole itp co to nie lubia nowych sie panosza.
    Chcialbys stworzyc demko albo gre na stary sprzet? No to fajnie bo ja tez!

    Kto ja jestem?
    Moja geba powinna byc co poniektorym znana z gazety olsztynskiej
    ->link<-

    Nie chcialbym nikomu niczego obiecywac, ale cieszyl bym sie gdyby dalo sie skrzyknac 3-4 osoby w tym miescie i jakos cos ruszyc. Nie chodzi o zalozenie klubu, zbieranie skladek, zawiazywania firmy/grupy piszacej gry za pieniadze. Nie szukam chlopaka, dziewczyny usmiech Szukam ludzi wciaz zyjacymi 8-16 bitowymi komputerami, konsolami i calym tym retro klimatem.

    2011 02 16
    Jestem swiezo po rozmowach z organizatorami Olcamp w Olsztynie. Wstepnie udalo sie ustalic ze prezentacja "retro klimiatyczna" pod haslem "Bez przeszłości nie ma przyszłości" mogla by byc czescia marcowego Linuxcamp. Ogolnie udalo mi sie troche "sprzedac" temat i chlopakom zaczelo sie to nawet podobac.

    1: Ogolnie Olcamp teraz odbywa sie w pubie "Stara warszawska" w Olsztynie, to jest niedaleko centrum

    2: Olcampy regularnie zbieraja publike ok 100 osob, jest to mysle spora grupa ludzi dla ktorej warto cos fajnego pokazac i zainteresowac, a jesli nie to chociaz naswietlic temat retro komputerowy.

    3: W tej chwili Olcamp ma dosyc dobrego sponsora, mozna pokazac cos fajnego ze sprzetu, nie ponoszac kosztow wynajmu lokalu, rzutnikow, organizacji imprezy itp.


    Ogolnie Linuxcamp mialby odbyc sie ok 26-28 marca. Chetnie pokazal by sie na nim z krotka prezentacja. Zarys ogolny nie jest jeszcze zamkniety, tu wlasciwie pojawia sie problem do dyskusji.
    Ogolnie na poczatku myslalem zeby pokazac moja 1200tke, co na niej kiedys robilem i dlaczego do tego sprzetu taki sentyment czuje nadal. Mam jednak obawy ze trafie tylko do osob nieobeznanych z tematem. Tzn, nie jestem przekonany czy ktos z "wyjadaczy" z poza Olsztyna bedzie mial chec na taka prezentacje przyjechac. Dlatego chetnie poslucham/poczytam ewentualne propozycje do ww prezentacji. Fajnie bylo by gdyby ktos pokazal sie ze swoim retro sprzetem, niekoniecznie rowniez amigowym.
    (Prowadzil bym te spotkania wolontarystycznie, nie dostane za to zadnego wynagrodzenia, taka inicjatywa wyplywa raczej z potrzeby serca niz z z potrzeby wzbogacenia sie, tudziez bycia slawnym. Mam 3 dzieci i wygospodarowanie czasu na wlasne hobby zawsze wiaze sie z jakims dodatkowym wyrzeczeniem, mam nadzieje ze kiedys ktos to doceni usmiech)
    Ustalilem ze jesli znalazla by sie grupa chociaz 5-7 osob zajaranych tematem i regularnie uczeszczajacych na takie spotkania to "retro klimaty" weszly by na stale do kalendarza Olcampow.
    (Wstepnie dogadalem sie ze w obliczu calkiem niezlego sponsora jakiego maja teraz bylo by mozliwe nawet zorganizowanie wiekszego zlotu. Jednak na razie te sprawe odlozyl bym na blizej nieustalona przyszlosc z obawy przed malym odzewem. W kazdym razie, chcialem tylko odnotowac jest taka mozliwosc.)

    Napomkne o co chodzi mi glownie w tych "spotkaniach". Nie chcialbym zeby te prezentacje zakonczyly sie tylko na pokazaniu retro sprzetu. Chcialbym zeby ludzie mogli go troche podotykac i zobaczyc ze stare tez cieszy. Ostatecznie myslalem o jakis drobnych warsztatach, optymistycznie zakladam ze znalazly by sie jakies persony ktore chcialyby w takiej "spolecznosci" cos zrobic ciekawego, od pixelkowych rysunkow po gotowe aplikacje. No cokolwiek, niezaleznie od platformy. W przypadku zainteresowania kto wie czy na tych ww wiekszych zlotach nie udalo by sie zorganizowac jakis malych konkursow z nawet drobnymi, ciekawymi nagrodami za obrazki, demka, muzyke itp. Mooooze dalo by sie z mojej strony jeszcze przygotowac jakies niezpodziewanki, ale to i tak temat tylko wtedy aktualny jak ludzie sie beda pojawiali.
    • 2:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    OOooooo w Olsztynie była silna gałąź Bloody Coders... Ale o ile wiem, wszyscy się porozjeżdżali po świecie...
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Feb 2011 zmieniony
     
    @pirx: masz na mysli Noska i Arctusa ? Opowiedz nam o nich (np. slynnej manii EOR-owania) i gdzie ich zanioslo, ok?
    W pozniejszych latach olsztynscy atarowcy rowniez byli aktywni, ze wspomne grupe COBRA albo EXCELLENT. :)
    • 4: CommentAuthorslaves
    • CommentTime16 Feb 2011
     
    excellent nie byli z olsztyna.
    • 5: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime17 Feb 2011
     
    Z Giżycka ? :)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2011
     
    26-28 marca - to juz za tydzien. Udalo sie kogos skrzyknac?