atarionline.pl Wasza świątynia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Apr 2012
     
    Oczywiscie wiesz, ze mozna odzolcic.
    • 2: CommentAuthorJacolo
    • CommentTime11 Apr 2012
     
    @Kaz - no właśnie jak można odżółcić? Szukałem na forum i nic...może za mało szukałem...
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Apr 2012
     
    Mam w planach dokonczyc rozpoczety artykul na ten temat. Poki co tutaj jest najwiecej na ten temat. Potrzebne proste chemikalia plus troche cierpliwosci:

    ->link<-
    • 4: CommentAuthorJacolo
    • CommentTime12 Apr 2012 zmieniony
     
    @Kaz - A na tym "forum" nie szukałem - serdeczne dzięki...
    Ale chwile z tego artykułu wynika,
    że potrzeba wody utlenionej ("Hydrogen peroxide solution")
    i czego? Proszku OXY? ("OXY laundry booster")
    I to wszystko zostawić "na słońcu" parę godzin?
    ("UV light, either as sunlight or a UV lamp")
    Joj, późno już, chyba muszę się wyspać...
  1.  
    @volt
    U mnie było podobnie, jak podłączyłem Atari do telewizora. Na zdjęciu moja 4-letnia córka tłucze bad guyów w IK+ na Atari ST. Ale graliśmy jeszcze w Keystone Kapers, River Raid, H.E.R.O., Montezumę, Pengo i parę innych kultowych gier na malucha.



  2.  
    Jeszcze mi się przyponiało a'propos magnetofonu. W programie AspeQT można wystawić przez SIO2USB również obrazy plików kasetowych *.cas i wczytywać sobie jakby szły z normalnego kaseciaka. Różnica jest tylko taka, że nie ma syngału audio z kasety (pisków i trzasków), są tylko potwierdzające "buczenia" z Atari. Wgrałem sobie Fort Apocalypse dla zabawy - miał taki nietypowy loader z długimi blokami.
    • 7: CommentAuthorsecon
    • CommentTime12 Apr 2012 zmieniony
     
    moja stała ekspozycja tylko wybrać komputer i grać. Reszta w szafach.
    • 8:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime12 Apr 2012 zmieniony
     
    @jacolo
    ja kupiłem w salonie fryzjerskim u mnie na wsi "wodę utlenioną w kremie".
    jak tak powiesz to na pewną panie będą wiedziały o co chodzi.
    kosztuje to ~15 PLN i działą.
    Jak wyjdzie słońce to robię kolejną sesję. smaruję swoje komputery i wystawiam na słońce. 2 godziny - powtarzam 2 raz i gotowe.
    Uwaga na palce - też się wybielają ;)

    @xmgatx
    fajnie masz. Mój starszy syn (10) jak mu puściłem Eternal i Miecze WaldgiraII na C64 po paru minutach powiedział...
    - fajne, ale mogę już iść pograć na PS3?

    cała nadzieja w młodszym.
    • 9: CommentAuthorsecon
    • CommentTime13 Apr 2012 zmieniony
     
    U mnie w grę wchodzi tylko żywe Atari.Moja żona kazała załozyć sobie na Side katalog z grami tylko dla niej i czasem mnie prosi o włączenie np. Nuclearnick, Polar Pierre czy miner 2049er
    • 10: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime14 Apr 2012
     
    • 11: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime14 Apr 2012 zmieniony
     
    :)
    • 12: CommentAuthorvolt
    • CommentTime16 Apr 2012
     
    @Kaz
    Tak wiem, czytałem już o tym kiedyś, a nawet zamówiłem ten środek w płynie(12%)u fryzjera tylko czekam aż zrobi się cieplej i biorę się za swój sprzęt.

    @xmgatz
    Fajny klimat, widzę że na stole piękna maszyna ST. Sprzedałem kiedyś taką i teraz oczywiście żałuję. Kupiłem ją w Opolu, w jednym ze sklepów była wyprzedaż. Pamiętam, że dokładałem do niej pamięci 4x1Mb i na tym się skończyło.