atarionline.pl Atari Laptop Project - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    @zaxon - aż odstawiłem browca:) - już miałem nie pisać dalej w temacie po tym jak mnie przygniótł grad krytyki a tu proszę konkretny post.
    W 100% Cię rozumiem, że nie masz zaufania do kogoś kogo nie znasz, naturalne. Co więcej jak napisałem na samym początku nie byłem nigdy czynny w środowisku atarowskim więc nie tylko Ty ale nikt mnie tu nie zna. Więc spokojnie możesz przypuszczać, że jestem gadatliwym leszczem (do tego z "pewnego gatunku ludzi":) na którego nie można na poważnie liczyć w konkretnym temacie. Spox - nie czuje tu żadnego offence.
    Wygląda na to, że w przypływie bezkrytycznego entuzjazmu minionej nocy zdeklarowałem się bez namysłu:), że normalnie jestem the best and only i od razu na główkę skaczę w głębiny:)
    • 2: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Po Sio2sd to pisz do Piguly,kontakt masz w dziale bazar.Szybko, tanio i solidnie.Co do fun sie zgodze, sam mam podpieta atarke na stale.
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     

    zaxon:

    Bo i po co mam pchac sio2sd skoro moge dac karte CF 2 giga i na nia zaladowac wszystko co wyszlo na atari i jeszcze zostanie luz, a update nowosci zrobic przez USB raz na pare miesiecy?


    No i tu kiszka trochę. Ja na 1 GB nie zmieściłem wszystkiego. Sektory mają po 4-8 kb i się pliki fragmentują. Jeśli plik zajmuje 8193 bajty, to już zajmuje 12 kB na karcie. Zdziwiłem się, że 800 mega mi nie weszło na kartę 1GB. No cóż, człowiek odwyka od takich rzeczy.

    @zaxon, co potrafi KMK2, czego nie potrafi sio2sd?
    • 4: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    np to:
    , odczyt bezposrednio z dysku ladowany w gr.8,

    KMK 2 ma sektory po 512k , flashowana sparte na flashromie 512 i dwa dodatkowe na cokolwiek, ma tez RTC,

    ->link<-

    No i jest rownolegle, wiec duzo szybsze.
    • 5: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Panowie - tak trochę ot ale i w tym wątku ten temat był poruszany. Z czego wynikają problemy z jakością obrazu wyświetlanego przez Atari na LCD TV?
    Jak pisałem Atarki dawno nie uruchamiałem ale podłączyłem 7800 (PAL) do małego LCD-ka i obraz rzeczywiście jest dużo gorszej jakości niż pamiętam z CRT TV.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Apr 2011
     

    Zaxon:

    odczyt bezposrednio z dysku ladowany w gr.8, KMK 2 ma sektory po 512k , flashowana sparte na flashromie 512 i dwa dodatkowe na cokolwiek, ma tez RTC, ->link<- No i jest rownolegle, wiec duzo szybsze.


    No dobrze, ale o ile wieksze jest zuzycie prady w stosunku do SIO2SD oraz o ile wieksze gabryty? No i jaka orientacyjna cena?
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    @desmael: oczywiście, nie znam Cię z Reala (ani z żadnego innego hipermarketu też Cię nie kojażę ;) ale napisałeś dużo liter z których nic konkretnego nie wynika (za to poznaliśmy kilka faktów z Twojego życia). Zostawmy to.
    Wtrąciłem się bo zainteresował mnie sama idea A8 laptopa, choć nie jestem zainteresowany realizacją - po prostu zaciekawiła mnie. Tyle.
    Co zaś do kiepskiego obrazu na LCD - jak podłączałeś? Po niskiej (czinczami) czy przez wejście antenowe? Kiedyś, przy okazji kupna TV LCD zaobserwowałem, że np wszystkie SONY mają po macoszemu potraktowany tor antenowy. Ten sam sygnał z kablówki na Toshibie Regzie wyglądał super, na Sony Bravia porażka do kwadratu. Pewnie wynika to z budżetowej realizacji toru UHF, nie wiem.
    • 8: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    @TheFender - spox zostawiamy temat :)

    Podłączałem przez wejście antenowe do Samsunga (17" monitor PC plus TV), bo w 7800 nie ma niestety wyjścia innego niż antenowe.
    Spróbuje jeszcze podłączyć Atarke i do tego Samsunga i do Sony Bravia...zobaczymy jak to będzie wyglądać.

    Zainteresowało mnie to co napisał w tym wątku pirx, że zła jakość obrazu z Atari na LCD: "...jest spowodowane głównie niestandardowym sposobem generowania obrazu", tzn. konkretnie na czym polega ta niestandardowość?
    • 9: CommentAuthoras...
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Kaz,
    zobacz tutaj:
    ->link<-

    tu jest wszystko o kmk 2.0 ..
    To najlepszy interface dysku do małego Atari...
    • 10: CommentAuthormarekp
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Konkretniej odemnie. IMHO _mega_ rozwiązaniem upraszczającym podłączenie Atari pod LCD było by wypuszczenie vbxe w wersji vga. Wiem, że to nie nastąpi bo twórcy wykluczają taką możliwość, ale i tak uparcie będę trwał przy swoim: dla takiego ficzera warto było by kupić vbxe choćby nigdy nic na to (soft) nie powstało.
    Uważam tak dlatego, że ilość i różnorodność monitorów vga z rynku wtórnego jest tak duża, że pozwoliła by bez trudu i wielkiego ryzyka finansowego dobrać sobie właściwy monitor (Sam mam kilka takich z czego jeden jest wręcz idealny do projektu typu laptop - ma razem z obudową grubość 1,5cm i zasilany jest 12v. Wynika z tego, że bez większych wygibasów można go wstawić w klapę i zasilić z akumulatorów 2x6V, co z kolei upraszcza temat zasilania).
    Ale najważniejsze jest, że coś takiego kosztuje cirka stówkę i jeśli się nie sprawdzi to wyp..my do kosza i szukamy następny. Pokażcie mi takiego LCD z RGB. Raz, że kosztuje dużo więcej. Dwa, że nie wiadomo jakiej jakości będzie obraz z Atari. Trzy, obraz w większości przypadków jest do dupy.
    Wczoraj podłączyłem jeszcze dwa ataraki do tego małego monitorka i efekt jest tak samo beznadziejny. Ważniejsze jednak, że podłączenie do karty tv daje tak samo beznadziejny obraz. Karta na której obraz z TV czy konsoli jest _żyleta_ w przypadku Atarynki nie nadaje się do użytku. I to na karcie za którą dałem kilka lat temu jakieś pięć stówek więc nie jest to ostatnia tandeta...
    Jak więc znaleźć odpowiedni monitor z wejściem composite do naszej Atarynki? Pozostają testy u sprzedawcy - powodzenia...
    Smęcę z tym obrazem na LCD, bo to oprócz braku czasu stało się głównym problemem w budowie mojego "atari w walizce". Jako, że w walizce miejsca dużo to reszta (łącznie z akumulatorami żelowymi i ładowarką do nich) nie jest aż takim problemem.
    A co do laptopa z drewna, to pomysł mi się podoba. Chociaż w takim wypadku to wybieram mój atari-w-walizce. Życzę powodzenia i postaram się być bardziej optymistyczny :-)
    • 11:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Nie śledzę wątku podłączania Atari do LCD od początku, ale po co modyfikować VBXE po to tylko, żeby wyświetlało natywny obraz Atari na VGA?
    Myślę, że dla "siedzącego w temacie" prostszym rozwiązaniem byłoby zaprojektować i wykonać konwerter sygnału.A może jest coś takiego dostępnego na rynku?
    • 12: CommentAuthormarekp
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    Takiego konwertera nie trzeba projektować - taki konwerter można kupić. Testowałem dwa, obydwa były do dupy pomimo, że ich cena oscylowała w granicach 400zł. Miałem też w ręku taki konwerter za 1200zł niestety nie dałem rady podpiąć go do Atari, ale jakoś nie widzę sensu takiej inwestycji. Przetestuj i podaj model o którym _wiesz_ że działa prawidłowo z Atari. Albo _zaprojektuj_ wykonaj i sprzedaj mi taki który da dobry obraz z Atari. Piszę poważnie.
    Potrzebny konwerter composite->vga przetestowany z Atari.
    ---
    edit: A sorki, Ty nie projektujesz. No ale jak byś znalazł taki co dobrze działa to daj znać.
    • 13: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    Panowie, a coś takiego może?

    ->link<-

    ...chociaż tutaj wymieniają Atari jako źródło sygnału...ale chyba tylko ST wchodzi w rachubę?

    albo...

    ->link<-

    marekp - coś w tym stylu testowałeś?
    • 14: CommentAuthormarekp
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    Może. Ale trzeba sprawdzić to w praktyce. Kto chętny?
    Tak, testowałem takie urządzenia używane w CCTV.
    • 15: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    No to dupa za przeproszeniem... Chyba za duży odstęp technologiczny między małą Atarką a LCD, żeby to mogło z odpowiednią jakością zadziałać :(

    Chętnych do testowania będzie ciężko znaleźć bo to nie małą kasę kosztuje a nigdy nie wiadomo czy dane ustrojstwo zadziała...
    • 16:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    tu jest artek ogólny o tunerze + różne kompy, w tym atari. Dioda dobrze przylutowana robi dobrze.

    ->link<-
    • 17: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Tylko skąd wziąść DZG-4 dzisiaj :) z DESY chyba :)
    • 18:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    Pewnie z inną diodą też zadziała. A może ona ma pojemność sporą, stąd wygładzenie obrazu.
    • 19:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    ->link<- - sekcja "HOOKING RETRO CONSOLES TO VGA MONITOR"
    • 20: CommentAuthormarekp
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Ktoś może kupić dla mnie ten StarTech COMP2VGA w USA?
    • 21: CommentAuthoras
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    @koszty i inne


    Moje 0.03PLN. Wspominany wcześniej Ben Heckendorn wydał książkę jak budować przenośne konsole i podał tam koszty. To nie to samo ale też jakiś punkt odniesienia:

    System |By Hand |By CNC Machine
    Nintendo Entertainment System $175 $330
    Super Nintendo Entertainment System $210 $350
    Playstation 1 $150 $340
    Atari 2600 Video Computer System $250 $325

    CNC - computer-controlled cutting machinery, such as a router or laser engraver.

    The cost of having to buy the original
    game system is included, so if you already own the correct model, you’ll save some money
    off these estimates.

    Książka jest do kupienia w Amazon (Hacking Video Game
    Consoles) i ceny dotyczą USA.
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    oOo mam naśladowcę z moją ksywką :)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    As - rzeczywiscie, Twoja ksywa moze byc mylaca, bo ten drugi As (As...) jest znany w srodowisku Atari od lat pod ta ksywa. Byloby wyrazem szacunku dla spolecznosci gdybys nieco ja zmodyfikowal, zeby sie bardziej odrozniac. Z gory dziekuje za uwzglednienie mojej prosby.

    A wracajac do tematu:

    As...:

    To najlepszy interface dysku do małego Atari...


    No dobrze, ale koszty sa duzo wyzsze (interfejs plus dysk 2,5 cala) no i waga tez jest znaczniejsza, a i zuzycie pradu zapewne tez.
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2011 zmieniony
     
    Ale po co dysk 2,5??
    Ja od razu wpakuję Compact Flash-a :)
    Mało waży, mało pobiera prądu i jest niewrażliwe na wstrząsy które w "laptopie" mogą wystąpić...
    Więc karta CF od dysku jest lepsza tańsza itd. itp.

    p.s.
    nie wiedziałem że w środowisku Atari jest 2gi AS :)

    Kaz będziesz w głuchołazach?
    Pozdro
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011 zmieniony
     
    Ano slusznie, mozna CF-a.

    PS. Tego jeszcze nie wiem, czy bede.
    • 26: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    mierzylem przeciez i podawalem , Atari z 1088,stereo,covoxem, bez KMK2 pobor ok 800-850 mA, z kmk2 i starym dyskiem 6 giga ok 1200 ma przy ciaglym odczycie, z karta CF zamiast dysku ok 1000 mA max.

    Koszty,
    180 zl za interfejs
    50 zl karta cf
    Tj 230 zl za RTC, 2 ramcarty po 512 kilo, flashowana sparte, transfer rzedu 60k, przelotowe, pasujace zarowno do xe jak i xl serii.Z poteznym wsparciem programowym, ot chocby sparta commander,sdload, mikrosparta dos.Dla nie lubiacych sparty, mozna zaladowac mydosa 4.53.Drogo?
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Moim zdaniem niedrogo.
    • 28:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    @marekp: wkleiłem tego linka z "vgaboksami"/scandoublerami, chociaż sam nie korzystam z takich wynalazków, radzę poszukać dodatkowych informacji nt. danego modelu. Akurat sam jestem zwolennikiem podłączania retrosprzętów do retrowyświetlaczy.
    • 29: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Apr 2011
     
    Posiadacze VBXE zawsze moga sobie zaladowac rdzen umozliwiajacy podlaczenie monitora VGA.
    • 30: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime30 Apr 2011
     
    @desmael

    zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, z zastrzeżeniem:
    nie czuję się kierownikiem projektu, nie jestem nim.
    chciałbym tylko posiadać kiedyś Atari XE Laptopa.
    Jedyne co potrafię, to pomóc przy obudowie.
    Ja myślę, że Podstawą miałby być Atari 65XE std, takich najwięcej.
    Mądrzejsi powinni opracować płytę oraz zawrzeć specyfikację; choć mam swoje pomysły, jestem zupełnie otwarty na inne.
    Jednak całkowicie straciłem wiarę w powodzenie tego projektu.
    Wypowiedziano tu miliony słów, żadnych konkretnych propozycji, szkoda czasu. Zamiast razem, każdy zbuduje swojego... z drewna. I z wyświetlaczem 2".
    Brawooo!
    • 31: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Apr 2011
     
    Oj tam, toz przeciez daje same konkretne propozycje,
    Mnostwo slow,hmm tylko mnie sie chcialo pomierzyc pobor pradu, zwymiarowac plyte, potestowac urzadzenia I/O, ustalic specyfikacje lapka ktory by mnie interesowal, pokopac na necie za bateriami,przetwonicami, pomyslec nad ukladem ladowania i rozladowania accu,malo?
    Co ci przeszkadza w drewnie? Tanie,lekkie,latwo dostepne, latwe do obrobki,ciecia ,szpachlowania, po lakierowaniu estetyczne.
    2 calowy lcd, taki mialem, niestety dysponuje jeszcze tylko 17 lcd tv ktorego nie zamierzam wybebeszac.Inne musze kupic a to podobnie jak z konwerterami vga istna loteria, sorry nie stac mnie na kupowanie 3-4 LCD i konwerterow tylko do testow.

    Atari 65 xe std? Co to jest? Na 1 bitowym ramie czy 4? Np u mnie na jakies 30 plyt do atarek prawie wszystkie mam na 1 bitowych pamieciach, jedyne 2 sztuki na 4 bitowych pamieciach mam przywiezione z Polski.Z kolei w PL chyba bardziej wlasnie popularne sa plyty na 4 bitowym ramie. I tu juz jest roznica w dokladaniu rozszerzen,ukladzie elementow na plycie,a kto wie czy i nie w wymiarach.

    Jutro napisze maila do NASA i rzuce nowatorski pomysl ze lecimy na ksiezyc,bo mam taki pomysl, chce i juz to ktos kiedys zrobil ,mam tez 1000 zl, szope i pare desek wiec moge pomoc, ciekawe co mi odpowiedza???
    Pomagac z obudowa, co ci stoi na przeszkodzie? plyta wejsc musi wiec wybebesz atarke i ja rozrysuj,problem jest tylko z wysokoscia,bo wszystkie rozszerzenia ida na plyte i w gore.Dodaj 10 cm z lewego boku na baterie i przetwornice do zasilania i ladowania. 4cm wysokosci powinny wystarczyc.Wrzuc rysunek techniczny to sie sprawdzi.
    • 32: CommentAuthordesmael
    • CommentTime30 Apr 2011
     
    Drewno super sprawa - ładnie polakierować, wypolerować, dodać ozdobniki z kryształków Svarowskiego :) i można sprzedawać na eBayu :D:D

    Ale faktycznie jakbym w końcu miał zrobić takiego laptopa dla siebie, to drewno jako materiał na obudowę to najprostsze rozwiązanie.
    • 33: CommentAuthorBouli
    • CommentTime1 May 2011
     
    Obudowa z drewna? Świetny pomysł, prototypy buduje się z gliny i do tego w skali, dlaczego nie zrobić pierwszych 3-5 egzemplarzy - prototypów w drewnie?
    Nasi Ojcowie\Dziadkowie zrobili samochód seryjny w konstrukcji drewniano - metalowej, za wielką i mniejszą wodą popularne były nadwozia kombi z częścią kombi z drewna.

    A ustalenie co ma być w środku jest jednak dosyć ważne. Choć nie jestem za tym aby wciskać tam napęd 3,5 bo można go podłączyć albo do SIO albo za pomocą Karinki, przecież aktualnie netboki też nie posiadają żadnego napędu, a ekran mają podobnej wielkości jak miałby mieć A8L.
    • 34: CommentAuthormarekp
    • CommentTime1 May 2011
     
    @galu:"radzę poszukać dodatkowych informacji nt. danego modelu". Właśnie w tym problem, że z "dodatkowych informacji" nic nie wynika. Takie urządzenie trzeba samemu kupić i przetestować z Atari. Moja Sega daje świetny obraz na tej samej karcie TV na której obraz z Atari jest (jak napisałem powyżej) bardzo złej jakości.

    "Akurat sam jestem zwolennikiem podłączania retrosprzętów do retrowyświetlaczy" Ja też. Ale wstaw taki "retrowyświetlacz" do "atarilaptopa".
    • 35:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 May 2011
     
    Eee,tam Retrowyświetlacz to też już LCD mono pasywny b&w (bez odcieni szarości)
    • 36:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 May 2011 zmieniony
     
    A sposób na dobranie LCD:
    Robisz koszyk na 4 akumulatorki AA, podłączasz do gniazda zasilania w atari.

    Bierzesz kabelek s-video + composite i idziesz do sklepu z dużą ilością LCD.

    Podłączasz do każdego LCD i oceniasz. W Atari jest ładny tryb demo (self test), można trochę potestować.
    • 37: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 May 2011
     
    Mozna tez Atarke troche podrasowac pod wzgledem obrazu,

    Przed modem:
    ->link<-


    Po modzie:

    ->link<-
    • 38: CommentAuthormar_tec
    • CommentTime1 May 2011
     
    Mam ten sam problem z wyświetlaniem obrazu. Mam te same zniekształcenia i nierówności na ekranie co widać na pierwszym zdjęciu powyżej.
    Zaxon pomóż, powiedz, doradź, jak mam to zrobić, aby uzyskać obraz jak na drugim Twoim zdjęciu? Uchyl rąbka tajemnicy. Podłączone atari mam poprzez kabel DIN-SCART.
    • 39: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime1 May 2011
     
    Mar_tec ,linki do przerobki.

    ->link<-

    i drugi ,
    ->link<-

    Moje fotki sa z drugiego.
    Wymiana 4 rezystorow, wyrzucenie modulatora i podpiecie sie przez s-video, osobno chroma i luma. Ot i wszystko, bardziej nasycone kolory, nie ma zaklocen,
    • 40: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime2 May 2011
     
    No tak, teraz trochę bardziej konstruktywnie.
    Może coś z tego będzie... Fajnie by było.
    • 41: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime2 May 2011
     
    A mnie sie koncepcja odwrocila, wywalam plyte z xe, zostaje tylko obudowa, klawiatura i porty joyow.
    Wchodzi plyta pico atx,zasilacz mikroATX i mam pc w obudowie od Atarki,korzysc podwojna, wyglad bajerancki,altira odpala bez problemu, nie musze montowac zadnych rozszerzen bo i vbxe zaemuluje i HDD,i ATR i co tam jeszcze.Odpada problem z LCD vga, bo mozna jakikolwiek podpiac.
    • 42:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime2 May 2011 zmieniony
     
    Hehe, zakrawa na świętokradztwo. Wchodzisz do kościoła a tam hipermarket ;)
    A co na to atarowscy fundamentaliści ? ;)
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 May 2011 zmieniony
     
    A my na to, ze nawet pecet moze byc Atari :)



    • 44: CommentAuthorBluki
    • CommentTime3 May 2011
     
    No, nieźle wygląda. Tylko po co magnetofon? I do takiej obudowy pewnie będzie potrzebny CPU co najmniej 6500000000002, nie wspominając o AAAAAAANTIC-u. :)
    • 45:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 May 2011
     
    @Kaz świetne rendery :) Ten pierwszy widziałem, drugiego nie. Do pełni brakuje monitora z mockupem systemu operacyjnego (stylizowanego na Antic).

    @Bluki przyciski są do sterowania mediaplayerem a w magnetofonie można ukryć USB/czytniki kart (dostęp po otwarciu kieszeni).Na diodzie od SAVE podpiąć HDD a do przycisku zerowania licznika- reset (hehe niespodzianka).
    • 46: CommentAuthorw1k
    • CommentTime3 May 2011
     
    wooow.. :) nice
    • 47: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 May 2011
     
    @zaxon:"A mnie sie koncepcja odwrocila".
    Taka koncepcja jak dla mnie była by idealna do serii ST. Emulator STeka (mały linux + np. hatari). Jądro małego linuxa można by nawet zmieścić w Biosie płyty głównej dodatkowo podmieniając reklamową grafikę producenta płyty na niby ekran startowy z Atari (animacja testu pamięci). Później start systemu i emulatora z karty CF przykryty grafiką dokładnie taką samą jak ta z podmienionego biosu, następnie przejście do desktopu i... ct 60 wymięka ;-)
    • 48: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 May 2011
     
    A co do tych "renderów". Można by zrobić taką pseudo obudowę wykorzystując do tego zadrukowane takim "renderem" naklejki.
    • 49:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 May 2011
     
    Atasktop 0.01a ;) (takie tam,wariacja na temat)
    ->link<-
    • 50: CommentAuthorBluki
    • CommentTime3 May 2011
     
    TheFender, rzeczywiście! Nie załapałem, to nie magnetofon, a media player! :D

    Chętnie bym się zapisał na ten "komputer Kaz-a", ale już widzę, że nie będzie mnie stać na takiego spaślaka :)
    Ciekawe, ma zainstalowany emulator PC?