atarionline.pl Niedokończone gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime12 Mar 2011 zmieniony
     
    Zaczne od gry Locket zapowiadala sie bardzo fajnie szkoda ze nie wyszlo
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Mar 2011
     
    Tutaj więcej (również o tym, co dokończone będzie):

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime12 Mar 2011
     
    Wygląda fajnie. Grafika dopracowana, muzyka miła dla ucha...
    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Apr 2011
     
    Znalazlem ostatnio taki projekt gra zapowiadala sie ciekawie
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Apr 2011
     
    czy to ranek, czy to wieczór - murkomania z nudy leczy:D
    ale "demko" zapodali. ciekawe co to za pomysł...
    • 6: CommentAuthorbolo
    • CommentTime23 Jul 2012
     
    • 7:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime23 Jul 2012
     
    Jak czytam na AA forum "Come back...", to mnie to kręci. Śląsk do zagłębie gier i dem, które zawsze dawały mi power. Niemożliwe stawało się możliwe, a oni to udowadniali.

    Trzymam kciuki.
    • 8: CommentAuthorbolo
    • CommentTime7 Aug 2012
     
    3d24




    Jest u nas nawet demo tej robbopodobnej gry
    • 9: CommentAuthorbolo
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Ta gra rowniez zapowiadala sie ciekawie

    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Przypomina mi Crownland.
    • 11: CommentAuthorvega
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Skoro mowa o niedokończonych projektach to niestety z mojej strony też są 3 pozycje. I raczej ich nie dokończę bo "walka o byt ekonomiczny zabrała mi cały wolny czas":(

    Yie Another Kung Fu - ostatnia wersja działała już na carcie CORINA, gra kompletna ale były jakieś bugi jeszcze i ostatecznie nigdy nie usunięte.

    Dungeon Monsters - z braku czasu projekt zawieszony.

    Mikie - już ogólnie było ogarnięte(to co najgorsze i bez problemu dałoby się) i kolorystycznie nawet lepiej niż na C64 bo byłóo zastosowane zaawansowane zmienianie kolorów w DLI co wiersz na planszy i na PMG PMG to w trybie rzeczywistym czyli jak postać się przesuwała to była zmiana PMG w innej linii..każda postać miała 2 stałe kolory + 2 dodatkowe niezależne na PMG (można nawet więcej)
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Z ciekawostek to "Yie Ar" oznacza w języku chińskim "raz dwa".
    • 13:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    @vega: totalnie porzuciłeś już wymienione projekty ? czy będziesz jeszcze nad nimi pracował ?
    masz jakieś zrzuty z Mikie, żeby pokazać efekty ?
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Mikie! mozna zobaczyc skrina jak to wyglada na obecnym etapie?
    • 15: CommentAuthorvega
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Coś tam mam...miker też jest w temacie...aczkolwiek ostatniej wersji chyba nie ma ode mnie...Ja chętnie bym pracował dalej no ale jest totalny brak czasu na to hobby:(
    • 16: CommentAuthorvega
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Sam engine został ogarnięty i wyrabiało się to na ATARI(razem z muzą)... spokojnie więc da się to zrobić...została wprawdzie logika gry ale akurat w tej grze jest ona znacznie łatwiejsza do ogarnięcia...kto grał to wie..
    • 17:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    @Vega
    to chociaż dokończ jeden z nich, albo chociaż staraj się jednego projektu na dobre nie zamknąć i czasami coś tam dłubać.
    Może za jakiś czas coś się z tego urodzi...
    wytrwałości życzę :)
    • 18:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    @bolo, jeżeli chodzi o tę platofmówkę to powstał edytor poziomów .Jak ktoś zaprojektuje poziomy, to z tego co mi wiadomo można będzie myśleć dalej (i realnie) o projekcie. Czasem cholernie brakuje level designerów! Ktoś się zgłasza?
    • 19: CommentAuthornodez
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Yie Ar musi zostac dokonczone na ta gre na atari czekam juz z 15 lat...
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime2 Sep 2012
     
    A ja 10 lat na IK+ ...
    • 21: CommentAuthorpavros
    • CommentTime3 Sep 2012
     
    Nie odbieram nikomu nadziei na IK+ dopóki sam ją mam, ale podobnie jak Vega nie mam za bardzo czasu na projekty dla Atari.
    • 22:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime3 Sep 2012
     
    To dobrze, ale proszę... Trzymaj kilka backupów źródeł ;-)
    • 23: CommentAuthorbolo
    • CommentTime4 Sep 2012
     
    Larek szkoda ze projektu zaniechano , bo naprawde wyglada niezle

    • 24:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    A oto i Mikie:
    • 25: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    ale czad
    • 26: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    O kurcze. Genialne. Przy pierwszym spojrzeniu pomyślałem że to C64.
    • 27: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime13 Sep 2012 zmieniony
     
    masakrejszyn! coś pięknego...czemu takich dopieszczonych gier nikt nie chce/nie moze skonczyć?...do tego muzyka bliska mojemu sercu....ja serdecznie apeluję o dokończenie gry ;)
    • 28: CommentAuthorvega
    • CommentTime13 Sep 2012
     
    Odnośnie mikie ta wersja jest bez podkolorowanego tła w górnej części ekranu. Poza tym na ekranie jest 3 przeciwników animowanych chociaż tylko jeden chodzi (profesorek) to tych dwóch u góry to nie jest tło tylko normalne sprite'y programowe. I jak widać całość wyrabia się spokojnie z muzą.
    • 29: CommentAuthorBluki
    • CommentTime13 Sep 2012 zmieniony
     
    1) Takie "dopieszczone" gry wymagają czasu i motywacji do wytężonej pracy. Czasu jak wiadomo brakuje, realizacja projektu przeciąga się, a wraz z upływem czasu maleje motywacja...

    2) Takie gry zwykle wymagają regularnej pracy nad nią, a często nie jest to możliwe i wszystko się rozłazi...
    • 30: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    YAKF zostal przeciez upubliczniony na AOL w postaci rom'u do Coriny, takze na emulcu kazdy moze sobie pograc.
    Z tego co pamietam gra jest praktycznie skonczona, ale do wydania sie nie nadaje z powodu kilku denerwujacych bugow. No i chyba nie dzialala na NTSC.

    Jak czytam co pisze Vega to znow zaluję, ze nie mozemy uczestniczyc w Kickstarterze. Jestem pewny ze na skonczenie kazdej z tych gier tak uznany programista jak Vega zebralby pare tys $ i mialby motywacje i argument dla rodziny zeby siedziec wieczorami nad grami dla Atari.

    BTW. Do nieskonczonych projektow mozecie dorzucic moją gre z nurkiem I hate bubbles. Bardzo licze ze kiedys to skoncze, ale teraz pochlonął mnie wiadomo jaki projekt hardware'owy i wiem ze na najblizsze pol roku nic innego nie wchodzi w gre.
    • 31: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    A Mikie to rewelacja! Graficznie zachwyca. Pamietam te gre jeszcze z automatow...
    Vega, moze naprawde zrobimy jakas publiczna zbiorke zeby Cie zmotywowac a Ty okreslisz deadline :)
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Sep 2012 zmieniony
     
    podoba mi się pomysł donate - już kilka razy o tym pisałem. XXL kiedyś założył wątek z czymś podobnym - zadeklarowałem 150 pln po ukończeniu dla Strike Force Cobra i to spotkało się z wątplwiościami że deklaracje deklaracjami a później jakby doszło co do czego..... Może i by tak było po części przypadków i nieporozumienia są pewne, ale nie wszytskich.....
    Kwestia "autorytetu zespołu" - im większe osiągnięcia poszczególnych członków w przeszłości tym ludzie by chętniej ewentualnie wsparli projekt - tak mi się wydaje.

    Zresztą przy opcji donate łatwiej przekoanć nasze najlepsze połowy, że Atari to fajne hobby ;)
    • 33: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    zgadza sie. chcialem w ten sposob zmotywowac autora IK+...
    z przyjemnoscia wezme udzial w takiej "przedplacie" jesli po ukonczeniu Mikie bede mial zapewniona mozliwosc kupna karta z ustalonym numerem :-)
    • 34:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    ja tez chętnie dorzucę "kilka groszy" do każdego dobrego projektu czemu nie...
    • 35:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    Ja również jestem w stanie wyłożyć jakieś pieniążki (100-200 zł.), ale najpierw Autorzy gier powinni wyrazić na to zgodę.
    • 36:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    jak to przy opcji donate poza zgodą autora potrzebne jest także "coś. Pojawia się powiedzmy alpha wersja i autor wtedy szuka "motywatorów" :) W ciemno to chyba nikt by kasy nie wyłożył ;) Tak jak napisałem - nierporozumienia sa nieuniknione, ale przez to życie jest ciekawsze ;)

    @Nosty - zła wiadomość z I h bubbles ;( Myślałem, że powalczysz o złoto na SV.
    • 37:
       
      CommentAuthoriggy1981
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    What happened to this ??

    ->link<-
    • 38: CommentAuthorvega
    • CommentTime15 Sep 2012
     
    Kiedyś miałem taką możliwość, że biorę bezpłatny urlop i mógłbym coś pociągnąć np: grę za wynagrodzenie, które by mi zrekompensowało brak zarobków z pracy. Teraz nie jest to możliwe bo mam działalność a tego nie mogę tak sobie zostawić bo padnie:)
    Ale ogólnie pomysł jest ciekawy i może ktoś ma możliwości:)
    • 39: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime15 Sep 2012
     
    Ja też od siebie chętnie z sakiewki nieco dukatów dorzucę. Stówkę na pewno.
    • 40: CommentAuthorvega
    • CommentTime15 Sep 2012
     
    Aha jak ktoś chce pociągnąć MIKIE to źródła są w MADS i silnik wykorzystuje engine TEBE, sprite'y programowe w trybie 15 BASIC'a. Mogę udostępnić. Również deklaruje, że jak będzie jakiś hicior przenoszony, którego brakuje na małym ATARI to dorzucę min. 100zł.
    • 41: CommentAuthorbolo
    • CommentTime21 Sep 2012
     


    Mozna powiedziec ze jest dokonczona ale zawiera wiele bledow
    • 42: CommentAuthorbolo
    • CommentTime21 Sep 2012
     


    Gierka bylaby murowanym hitem(oczywiscie gdyby ja dokonczono)
    • 43: CommentAuthorEagle
    • CommentTime21 Sep 2012
     
    Komu taki badziewie potrzebne..... :)
    • 44:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime21 Sep 2012
     
    ...i w dodatku kolejny rip-off z C=64... :D
    • 45:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime21 Sep 2012
     
    @Tenchi: nie ma co rozdzierać szat, takie były czasy.
    • 46:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime21 Sep 2012 zmieniony
     
    Żartowałem przecież, podobnie jak (chyba :)) Eagle. Sporo jest na malucha gier z ripowaną grafiką które same w sobie nie są wcale złe i da się w nie pograć; zresztą daję głowę że i na inne platformy też jakieś się znajdą - przykładowo jedną taką automatówkę już mamy, a nawet nie wyszliśmy poza gry których tytuły zaczynają się od cyfr.
    • 47: CommentAuthorbolo
    • CommentTime29 Sep 2012 zmieniony
     


    Kaz mozesz co nie przyblizyc info o tej grze?
    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Oct 2012
     
    • 49: CommentAuthorTezz
    • CommentTime7 Oct 2012
     
    @ Vega:
    I remember talking about the possibility of working on Mikie a few years ago with you, really cool stuff, it looks excellent! I hope that one day soon you might find some free time to work on A8 games again. I'd be happy to continue with Dungeon Master(Monsters) also.

    Regards to all,
    Tezz ;)
    • 50: CommentAuthorbolo
    • CommentTime28 Oct 2012
     
    Gra jest w katalogu AOL , ciekawe rozwiazanie graficzne, moglby byc hit