atarionline.pl Prasa komputerowa poszukiwana :-) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAkira
    • CommentTime20 Mar 2011
     
    W związku z odpaleniem polskiego Back In Time, czyli cyklicznego przeglądu starych magazynów komputerowych i fantastycznych od 1982 roku w górę, mam prośbę o kontakt jeśli w wawie czy okolicach wawy mieszka scener, który jak ja dysponuje zbiorami starych papierowych magazynów komp. Pisze w Wawie, czy w okolicach wawy, by można było ew. sobie pożyczyć parę gazetek i oddać bez narażania ich na przesyłkę. Nie mam jeszcze wszystkich materiałów do przeglądu, a nie chciałbym ominąć czy zastopować cyklu z tak banalnego powodu jak brak danego numeru pisemka. kontakt: mailbox@scenial.pl albo przez forum!

    Uprzedzając słuszne uwagi, że te pisma są zeskanowane-> skanów nie opisuję, tylko 'real deal!' ;) Tak jak z emulatorami vs real deal ;)

    Aha , pierwszy numer Powrotu do Przeszłości, sprzed paru dni jest tutaj:
    ->link<-

    następne wkrótce, na razie fantastyka, od której zaczęła się właściwie czytelnicza przygoda wielu scenerów,a potem będą dochodziły w miarę ich pojawiania się na rynku czytelniczym, następne magazyny.

    pozdrowienia
    Akr
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime20 Mar 2011
     
    Ja nie mam wszystkiego ale nieco tego stuffu mam. Polecam Gzynia, który ma zapewne większe archiwum od mojego;)
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime23 Mar 2011 zmieniony
     
    Pierwszy numer fantastyki i :

    Ultramiodne jest opowiadanie Jerzego Lipki ‘Co większe muchy’ warto do niego wrócić po latach!


    POLECAM, KTO NIE ZNA

    ->link<-

    dzięki za przypomnienie
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Mar 2011
     
    Akira - inicjatywa przepiekna, trzymam kciuki.

    Ultramiodne jest opowiadanie Jerzego Lipki ‘Co większe muchy’ warto do niego wrócić po latach!


    Pamietam, ze wywarla na mnie niezapomniane wrazenie. Wczesniej czytalem tylko hard-sf (dzisiaj zdaje sie to nazywa space opera) i to bylo inne.
    • 5: CommentAuthorAkira
    • CommentTime23 Mar 2011 zmieniony
     
    Udało mi się znów małą paczuszkę gazetek nabyć:) @Tdc - będę się w takim razie odzywał jak spiszę co mam i wylicze sobie braki, dobrze? Może ze zbiorów moich, Twoich i Gzynia się uzbiera komplet:)

    Co do tego opowiadania Lipki o Muchach, to ja się aż dziwię że je cenzura puściła. To były przecież twarde czasy, zaraz po stanie wojennym, a tu taki tekst! Przecież te kawałki o klaskaniu całymi minutami dopóki przewodniczący nie przestanie to piękny opis rzeczywistości w której to pisał. Jednak środowisku SF udawało się wtedy sporo wolności zyskać i zamieszczać takie teksty:)
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Mar 2011
     

    Akira:

    To były przecież twarde czasy, zaraz po stanie wojennym,


    Bylem tam, widzialem. To byly raczej czasy kompletnego rozprezenia - wszystko bylo szare i nijakie, kompletna beznadzieja, chyba nikt nie wierzyl w cokolwiek, sami cenzorzy mogli nie wierzyc w sens wlasnej pracy.
    • 7: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime26 Apr 2011
     
    Jak coś potrzeba to służę swoimi zbiorami.