atarionline.pl Atari Logo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime28 Mar 2011
     
    Udalo mi sie zdobyc 2 ksiazki o Atari Logo: "Reference Manual" (c) 1983 i "Introduction to Programming Through Turtle Graphics" (c) 1983 wydane przez Atari. Przydalo by sie je umiescic w bibliotece Atari Online, tylko jak to zrobic?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2011 zmieniony
     
    1. Zeskanowac (jest na AOL poradnik jak to zrobic dobrze).
    2. Zrobic PDF lub DjVu (tez jest poradnik jak to zrobic dobrze).
    3. Podeslac do mnie, ja umieszcze w wolnej chwili.
    • 3: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime30 Mar 2011
     
    Dziekuje Kaz, juz myslalem ze nie ma zainteresowania ;) Bede mial dostep do skanera w maju. Obie ksiazki sa bardzo interesujace.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Mar 2011
     
    Szczegolnie ta druga brzmi interesujaco.

    A skorzystam tez z okazji, zeby przypomniec, ze mamy jezyk LogForth Cosiego:

    ->link<-
    • 5: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime13 Oct 2011
     
    Atari Logo Quick Reference Guide, to tak na poczatek.
    A jak z tego zrobic PDF?
    • 6: CommentAuthorBluki
    • CommentTime14 Oct 2011
     
    Może przy pomocy Quick PDF Tools?
    • 7: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime14 Oct 2011
     
    Dziekuje bardzo. Juz mam wersje PDF
    • 8: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    Oto wreszcie mamy "Atari Logo Introduction to Programing Through Turtle Graphics" Chyba poraz pierwszy dostepne w sieci. Moim zdaniem ksiazka bardzo ciekawa, i wydaje sie ze Logo Atari Bronislawa Fetrasia duzo z niej czerpie ;)
    Mam prosbe do Kaza o umieszczenie tego pdf w naszej biblitece.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    Dzieki Firestorm, dorzucam do dluuuugiej listy materialow do wrzucenia do Biblioteki Atarowca.
    • 10:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    Sam dysponuję książką w języku polskim "Atari Logo". Chociaż wersja dla dzieci, z obrazkami, to te trzysta-ileś stron jest napisane bardzo treściwie i rzetelnie. Jak będę miał czas i jakiegoś murzyna do przewracania kartek, to z chęcią wskanuję. :)

    PS. Witam z pierwszego posta.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    Witaj Skrzypie na forum!

    Mozesz na poczatek wrzucic na forum skan okladki?
    • 12:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime16 Oct 2011 zmieniony
     
    Akurat wypożyczyłem książkę do prac. inform. w szkole - Logo nas uczą, to się dzieciakom przyda. Myślę jednak, że będę w stanie ją odzyskać za jakiś tydzień, jak nie zapomnę. A, jeszcze jedno - książka nosi nazwę "Atari Logo - Komputerowe przygody". Autor to Ryszard Tadeusiewicz oraz Piotr Kakiet.

    Tu na razie jest skan okładki z Sieci:
    • 13:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime16 Oct 2011
     
    Legendarna książka :-) Prof. Tadeusiewicz pokazał, co można wycisnąć z "języka dla dzieci" ;-)
    • 14: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime16 Oct 2011
     
    To jeszcze raz "Atari Logo Quick Reference Guide" Tym razem mniejszy plik. Zostalo jeszcze zeskanowanie Atari Logo Reference Manual. Ksiazki te byly orginalnie w 1983 sprzedawane z Atari Logo na cartridge'u za 100$. Co ciekawe firma Logo Computer Systems Inc jeszcze istnieje i zajmuje sie wydawaniem programow edukacyjnych.