atarionline.pl Pytanie o grę o wisielcu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Witajcie :-)
    Ostatnio (ponownie) złapałem zajawkę na powrót do Atari, a wraz z zajawką główkowanie nad tytułem jednej z gier. Pamiętam, że miałem ją na kasecie, a fabułą było zgadywanie haseł. Jeżelibyśmy się pomylili w literce to wtedy powstaje szubienica z ludzikiem. Każdy kolejny błąd to komputer rysował mu ręce i nogi. Kurde tak bardzo mi to chodzi po głowie i już od wielu lat się nad tym główkuje... Pamiętam, że hasła w tej grze były po angielsku, bo za dzieciaka strasznie się wkurzałem, bo nie znałem angielskiego. Może pomożecie :-)
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    może ->link<- lub ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    A może jeszcze ->link<- :P
    • 4: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Niestety to żadna z tych... :-/ A tytułu jakoś od lat nie jestem sobie w stanie przypomnieć...
    • 5:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Przeglądałeś listę gier z gatunku Brain - Hangman / Word Game na Atarimanii?
    • 6: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    @Krótki, wlasnie zaczalem przegladac i znalazlem :-) Chodziło mi o tego hangmana

    ->link<-

    On chyba był tylko i wyłącznie na kasecie i owszem, ściągnąłem dwa pliki cas, ale podczas załadowania ich do Atari800plus emulator przestaje odpowiadac :-/
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Apr 2011 zmieniony
     
    Po primo, być może w tutejszej bazie plików znajdziesz wersję nie-kasetową. Tytuł już znasz.

    Po secundo, może on nie przestaje odpowiadać tylko trwa wczytywanie? Jak chcesz przyspieszyć włącz SIO patch.
    • 8: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Nieeee...

    Gra o wicielcu wygląda tak:

    Facet ma Atari i XC12.
    Próbuje wczytać Road Race albo Silent Service.
    Albo Karateka. Albo Goonies. Albo Warhawk.

    Wczytuje gre, wczytuje.
    Jeszcze raz wczytuje.
    Jeszcze raaaaazzz.....

    I się wiesza. Lub wiesza się. Znaczy siebie wiesza.
    I wiszą obaj: Atari, gra i on -wisielec (użytkownik, znaczy się) kto pierwszy ?
    I to jest: gra -o wisielcu.

    Dziękuję.
    • 9: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Ta gra jest w BASICu, laduje sie przez cload...
    • 10: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    A więc otwieram Atari800plus i rozumiem, że mam "włożyć kasetę", czyli wybieram ATTACH TAPE. Wskazuję mu plik z kasetą i biorę otwórz/badź klikam na nim dwa razy. W tym momencie kaseta powinna zostać "włożona do magnetofonu", ale niestety pojawia mi się znowu okienko, aby wskazać taśmę, no to ponownie wskazuje i ciągle tak samo... Tak jakby emulator nie chciał tego załapać. W końcu jak biorę ANULUJ to mam komunikat, że emulator przestał działać i nastąpi jego zamknięcie. Nawet nie wiem jak mogę to inaczej wgrać :-/ Oj w ogóle jakieś cyrki się dzieją z tym emulatorem pod win7 x64 :-/ nie dziala mi full screen w grach, bo zamiast full screenu mam widoczny pulpit, a gra tak jakby jest uruchomiona w tle z emulatorem do ktorej nie mogę się przełączyć :-/
    • 11: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime5 Apr 2011
     
    Zrob tak: uruchom Atari800winplus. W Atari setings odhacz disable basic. Wcisnij shift+f5 (cold start). Jak bedziesz mial READY to Atari tape recorder i zalacz plik cas (ja nawet go tu zalaczylem) Teraz napisz CLOAD potem enter (RETURN) i wkoncu RUN enter (RETURN) (U mnie chodzi na Windows 7)