atarionline.pl Odtwarzacz MP3 jako magnetofon Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime6 Apr 2011 zmieniony
     
    Witam, zrobiłem wszystko tak jak tutaj było opisane ->link<- i ściągnąłem plik CAS. Chciałem go przerobić na WAV programem Mago Trans, ale tutaj zaczęły się schody, bo nie wiem którą opcję mam wybrać. Wiadomo, że w source wybieram CAS tylko co pod spodem z rozwijanej listy: Standard c: ? To jest zwykły plik kasety więc wybrałem Standard C:. Otrzymałem wynikowy plik WAV. Problem jest taki, że na komputerze mogę go odtworzyć od początku do końca (chociazby winampem), ale jak podłączam magnetofon pod PC (podlaczam pod wyjscie zielone glosnikowe) to na Atari nie slysze charakterystycznego loadera (tego charakterystycznego pisku (mimo iz wszystko slyszalne jest na PC) i teraz nie wiem w czym jest problem.

    Zaciekawiło mnie jeszcze coś takiego, że plik wynikowy WAV nagrałem na odtwarzacz MP3, ale on go nie rozpoznaje. To dziwne, bo sądziłem, że każdy odtwarzacz rozpozna WAVa.

    Czy coś robię/zrobiłem nie tak ?
  1.  
    WAV to coś jak AVI – to opakowanie, w którym może kryć się niemal dowolny kodek (w tym MP3). Odtwarzacz kieszonkowy z pewnością nie rozpoznaje wszystkich, a być może nawet jedynie niekompresowane. Trzeba sprawdzić w instrukcji, albo pokombinować z ustawieniami.
    • 3:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime7 Apr 2011 zmieniony
     
    CAS2WAV plik.cas plik.wav

    Koniec konwersji.

    Plik wav możesz skompresować do MP3, wg moich testów spokojnie się wgrywają gry jeśli bitrate nie jest niższy niż 128 kbit/s.
    • 4: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime7 Apr 2011
     
    @dely spróbowałbym programiku CAS2WAV, ale na tym porąbanym w7 x64 mam problemy :-/ ewentualnie zainstaluje xp na wirtualnej maszynie.

    @zza_parawanu
    tylko mnie zastanawia to, że winamp na przykład odtwarza plik prawdłowo łącznie z loaderem początkowym, a jak podłączam magnetofon jackiem pod PC i włączam play w winampie to na atari loadera nie słychać, tylko dalszą transmisję.

    Dlatego ja do końca nie wiem gdzie jest błąd: czy w moim lutowaniu czy może w jakości wava
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Apr 2011
     

    dely:

    Plik wav możesz skompresować do MP3, wg moich testów spokojnie się wgrywają gry jeśli bitrate nie jest niższy niż 128 kbit/s.


    TEORETYCZNIE powinny się czytać pliki o dowolnym bitrate.
    Przecież to chodzi o 2 różnej częstotliwości fale dźwiękowe mające co prawda prostokątny przebieg, ale nie sądzę, żeby dla filtru miało to jakieś znaczenie.
    • 6: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime7 Apr 2011
     
    Testowałem dzisiaj ten sam plik, którego rzekomo loadera nie słyszałem, stosując adapter kasety magnetofonowej z kabelkiem jack bezpośrednio wychodzącym z niej i to zadziałało bezbłędnie. Nadal nie mam pojęcia co robiłem/robię źle, że kabelek wlutowany bezpośrednio na płytkę magnetofonu nie za bardzo chce działać. Zaxon użył magnetofonu XC12, ale ja po rozkręceniu XC12 miałem zupełnie inną płytkę więc użyłem magnetofonu CA-12, który ju miał płytkę podobną (taką samą) jak na zdjęciach.