atarionline.pl Modem do małego Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Czy ktoś z Was kiedyś używał modemu do 8-bitowego Atari? Teraz nie miałoby to większego sensu...ale może ktoś ma doświadczenia z czasów BBS-ów?
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Obecnie rowniez istnieja BBS-y, mozna sie z nimi laczyc modemem z Atari. Jakis czas temu kupilem XM301 od Nostego wlasnie w celu zabawy z BBS-em. Ale mam inny problem - zdalem sobie sprawe, ze nigdzie nie mam gniazdka telefonicznego, to przezytek :D
    • 3: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    A możesz podzielić się numerami tych BBS-ów?
    Gniazdko szczęśliwie (lub nieszczęśliwie, zależy jak patrzeć) mam, więc problemu z podłączeniem by nie było...
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    Rozgladaj sie za Darkforce BBS, Boot Factory, BSS MouseNet, Thunderdome, The Grove, Guild BBS. Czesc z nich to BBS-y ST-kowskie, ale z dzialem A8.

    O tutaj widze namiary:
    ->link<-


    Przyklad: ->link<-

    (jak widzisz - mozna tez polaczyc sie z peceta i wyprobowac je, nie trzeba Atari i modemu).
    • 5: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    Dzięki - w rzeczy samej działa przez telnet (np. telnet://atari-bbs.kicks-ass.net:23 ) i oddaje klimat, w szczególności, ze komunikacja po 2400 baud :D
    • 6: CommentAuthordesmael
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    BBS na małe Atari:
    • 7:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Może kogoś zainteresuje ośmioodcinkowy serial dokumentalny o BBS-ach z 2005 roku, autorstwa Jasona Scotta - notka na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/BBS:_The_Documentary

    Realia amerykańskie, lata 80-te, więc siłą rzeczy małe Atari też się tam przewija - przykład: ->link<- (13:37)

    Całość (osiem odcinków) jest na Google Video.
  1.  
    @Kaz,
    Ja właśnie czekam na przesyłkę z moim XM301. Czy w archiwum jest gdzieś obraz dyskietki załączony oryginalnie do zestawu? Czy soft z tego dysku pozwoli na połączenie się z BBSem?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    Tak, mamy taki soft, jest tu caly dzial:

    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Nov 2014
     
    A przy okazji artykul o historii modemow (ponad 60 lat istnienia tych urzadzen!), sa tez modele Atari:

    ->link<-