atarionline.pl Stacja 5,25 cala w PC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime28 Apr 2011 zmieniony
     
    Zamontowałem stację 5,25 cala w pececie.

    Użyłem dosowego programu do obsługi dysków ATARIDSK. Niestety nie czyta mi plików z dyskietek a formatowanie zatrzymuje się na cyfrze 20 (w załączniku screen)...

    Czy to oznaka, że stacja która kiedyś działała i kopiowałem na niej pliki atarowskie - padła? Czy soft mam niewłaściwy - bo nie pamiętam już na czym kopiowałem dyskietki atarowskie z powodzeniem...

    W Biosie ustawiłem stację na 1.2M i zaczęła formatować do cyfry 20. Na ustawieniu 360k nie chciała śmigać.

    Pozdrawiam i dziękuję z góry za wszelakie rady co do możliwości odczytywania dyskietek atarowskich na PC.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Apr 2011
     
    Może na PC też trzeba było zasłaniać wycięcie dyskietki by zapisać/sformatować? Nie pamiętam już za bardzo. Poza tym z tego co widzę zasuwasz raczej w oknie DOSa zamiast w nim gołym i tu też może leżeć przyczyna.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Ja jednak obstawiam rodzaj napedu. Pamietam ten problem z lat 90-tych. Nie wszystkie stacje byly w stanie prawidlowo formatowac dyskietki o mniejszej pojemnosci, szczegolnie te nowsze.

    Poprobuj jeszcze inne programy tego typu. Nie pamietam teraz ich nazw, ale sa jeszcze ze dwa.
    • 4:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime1 May 2011
     
    s2325 miał rację...

    Trzeba było sformatować w czystym DOSie. Program pięknie i szybko formatuje oraz przenosi pliki. Stacja 5,25 teraz śmiga jak burza. Dziękuję panowie za podpowiedzi.
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime30 Jul 2011
     
    znalazłem dziś u siebie dwa spore plastikowe pudła z dyskietkami 5.25 cala, jakieś 100 sztuk, oddam w dobre ręce lub wymienię na coś niewielkiego, jest tam software dla PC, nie Atari
    • 6: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime30 Jul 2011
     
    Ja jestem chętny na te pudełka z dyskietkami. Jak wrócę z Głuchołazów to się dogadamy.
    • 7: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    @s2325: daj mi jakiś namiar na siebie lub napisz do mnie: moja ksywka z małej litery @o2.pl
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    mój numer komunikatora Mirandy/GG to 3041032
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Aug 2011
     
    można powiedzieć, że dogadaliśmy się, więc już nieaktualne jeśli by ktoś inny chciał jeszcze
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Aug 2011 zmieniony
     
    dyskietki poszły ze znajomym Gzynia moment temu, dobrej zabawy
    • 11:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    @s0nar - gratuluje zaciecia i sukcesu. Ja tez mialem kiedys w dawnym PC taka stacje, ale potem skutecznie ja zastapil interfejs Sio2PC (ktorego teraz z kolei nie mam jak zastapic...).
    Skad wytrzasnales taka sprawna stacje 5.25" w drugiej dekadzie XXI wieku??? ;o
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Aug 2011
     
    mam 2 takie pecetowe stacje, jedna działała prawidłowo tyle że ją dawno temu wykręciłem by zrobić miejsce dla innego napędu i chyba zapodziała mi się taśma ze specjalną wtyczką, a druga stacja jest w zabytkowym PC 386 kupionym na bazarze i z tego co ją sprawdzałem to jest chyba odłączona fizycznie, a tego komputera nie otworzę, bo nie ma śrub tylko nity
    • 13: CommentAuthorLex
    • CommentTime4 Aug 2011 zmieniony
     
    Ja zachowałem do tej pory moją stację którą nabyłem przy okazji kupna 486. Komp w którym obecnie siedzi to stare P2, parę miesięcy temu odpalane i jeszcze działa. Stacja czeka aż znajdę "trochę" wolnego czasu i w końcu przeniosę te dane z dwóch dużych pudeł dyskietek co mi "zalegają" w szafie (na oko tak z 300). :P
    • 14:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime5 Aug 2011
     
    @Dracon kupiłem ją na all... dawno temu. Ważne że znowu działa. Zrobiłem jej generalny przegląd i czyszczenie ostatnio :)