atarionline.pl Emulator Atari 8-bit w Javie online? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 May 2011
     
    Kiedyś gdzieś kliknąłem w link, pod którym był emulator atari 8-bit w Javie działający online.

    Teraz, gdy go szukam, nic nie znajduję, ba, znajduję, że nie ma (a przecież był)...

    Pomożecie?
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime23 May 2011 zmieniony
     
    Był to zx-spectrum i commodore. Nie znam żadnego emulatora atari w javie. Chyba że 0xF cichcem coś zapodał ;)
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 May 2011
     
    na Atarimanii jest ale A2600
    • 4:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 May 2011
     
    A bylo, bylo takie cos w stylu emulca, mial to Teddy_B0ar na swojej stronicy (mozna bylo podpiac ATR-y z paroma grami przykladowymi):
    ->link<-
    :)

    Swoja droga ciekawy i calkiem praktyczny wynalazek! :)
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 May 2011
     
    No dokładnie mi o to chodziło! Dzięki.
    na ->link<- działa Apple Invaders
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 May 2011
     
    Ale jazda. WW emulator jest skompilowany do jar przy pomocy NestedVM.

    NestedVM provides binary translation for Java Bytecode. This is done by having GCC compile to a MIPS binary which is then translated to a Java class file. Hence any application written in C, C++, Fortran, or any other language supported by GCC can be run in 100% pure Java with no source changes.
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 May 2011
     
    A co to oznacza dla nie-informatykow?

    Yoomp! dziala na tym emulu w sumie niezle...
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime24 May 2011
     
    To jest istniejący od kilku lat port emulatora Atari800 działający w przeglądarce internetowej. Mocno obciąża procesor, ale na nowych maszynach to nie powinno być problemem. Zresztą chyba porównywalnie do Altirry.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 May 2011
     
    Dla nie informatyków oznacza to, że mogą prosić informatyków o umieszczenie wersji ich ulubionych programów kompilowanych pod gcc bezpośrednio na stronach www.

    Swoją drogą ciekawe, jakby działał Gimp na WWW. I jak długo by się czytał.

    A może spróbuję kiedyś przenieść EnvisionReborn na takie coś?
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime24 May 2011
     
    A, jeszcze jedno. Dla mnie Informatyk to programista i projektant oprogramowania w jednym, ewentualnie z zacięciem menedżerskim/biznesowym.

    A nie ten od helpdesk (Zatrudnimy informatyka, wymagana znajomość windows word i excel)
    • 11:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime24 May 2011
     
    Skoro tak ciągniemy off-topic... ;-)
    Dla mnie informatyk to osoba z wykształceniem kierunkowym, a programista, administrator czy serwisant, to rodzaj wykonywanego zajęcia.
    No a poza tym, właśnie z powodu, który podałeś, to słowo jest dla mnie odrobinę zabarwione pejoratywnie. Zwłaszcza że miałem do czynienia z wieloma "informatykami" od naprawiania zawieszonych Windows.
    • 12:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime24 May 2011
     
    No co wy

    Przecież informatyk to ten pan w swetrze, co wymienia papier w drukarce.
    • 13:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 May 2011
     
    Kononowicz?
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 May 2011
     
    Bardziej zamiłowanie niż zawód. Dostaje się jako dzieciak komputer i tak już zostaje.
    • 15: CommentAuthorScalak
    • CommentTime29 May 2011
     
    Kuba a czy jesteś w stanie tak go skompilować by można odpalać pliki mające w swojej nazwie spację?
    • 16:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime30 May 2011
     
    Czy ktoś pokusiłby się na przeniesienie go do AS3 - powiedzmy w paru ludzi ?
    • 17:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 May 2011
     
    @Scalak, a próbowałeś urlenkodować nazwę? (np. zamiast spacji jest plus lub %20)
    • 18: CommentAuthor0xF
    • CommentTime30 May 2011
     
    MaW: co rozumiesz przez "w paru ludzi" ?
    • 19: CommentAuthorScalak
    • CommentTime30 May 2011
     
    Kuba - oczywiście :) Po wielu różnych wariantach prób doszedłem do wniosku, że trzeba to poprawić w źródłówkach i jeszcze raz skompilować. Pytam bo może masz chwilkę i będziesz szybszy. Zapewne domyślasz się po co to ;)
    • 20:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Jun 2011 zmieniony
     
    Fox: w tylu, ilu by było chętnych - z chęcią wziąłbym udział, bo już się przymierzałem do "fejkowego" (ot, by sobie poklikać na stronce w GR.0 i włączyć SELFTEST) no i cały czas zżera mnie zazdrość, że "komodziarze już mają" ->link<-

    //EDIT: sam całości bym nie pociągnął
    • 21: CommentAuthor0xF
    • CommentTime7 Jun 2011
     
    No to jest nas dwoch, z tym ze ja nie ograniczam sie do Flasha - patrz ASAP.
    • 22:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime13 May 2012
     
    No i emulec Atari zniknął z sieci...
    • 23: CommentAuthorfaust
    • CommentTime13 May 2012
     
    Sam potrzebuje a800 jako aplikacje javowska (skompilowany pod BASIC), niestety nestedvm doprowadza mnie do szalu.
    • 24: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime13 May 2012
     
    usunąłem bo google zbanowało domenę na której stał
    • 25:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime13 May 2012
     
    miałeś farmę linkow, czy raczej to przez pazerne łapy nuworyszotari ?
    • 26: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime14 May 2012
     
    nie był tylko emulec bez linków wychodzących - ban poszedł na dwóch domenach - więc jest możliwe że na wniosek osób trzecich (może logo atari się nie spodobało komuś :( )
    • 27:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime14 May 2012
     
    za treść zdublowaną też idzie wypaść z google - zapewne robots.txt nie uzupełniłeś o odpowiednie info
    • 28: CommentAuthortEDDYbOAR
    • CommentTime14 May 2012
     
    nie była zdublowana - najpierw poleciała domena na której subdomenie stał emulator - brak ferm

    potem domena - mapy i robots generowane automatycznie dla każdej z domen

    ewidentnie nie podobał im się emulator bo po ustawieniu innej treści i ponownym zgłoszeniu pojawiła się w indeksie

    usunąłem żeby uniknąć ewnetualnych pozwów od obecnych właścicieli marki
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 May 2012 zmieniony
     
    Odczekać i robić swoje. Na bezmyślność taką mam koncepcję.

    Jak widzę takie zagrywki, to mam ochotę zrobić automatem 100 stron z emulatorem atari online i wrzucić w google.

    Ale ciekawe toto jako temat, bo być może czas najwyższy zacząć używać innych wysukiwarek, które nie banują ...

    np. netsprint - nasz polski, rodzimy...
    • 30:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    Też myślałem ostatnio nad zmianą szpiegująco-banującego gugla na coś innego, ale niestety proste testy porównawcze wykazały, że nadal góruje on nad konkurencją jeżeli chodzi o ilość zindeksowanych stron i po prostu pokazuje najwięcej wyników wyszukiwań.
    • 31: CommentAuthornosty
    • CommentTime15 May 2012
     
    @tEDDYbOAR - a nie mozesz usunac logo i ustawic tego emulatora na jakiejs osobnej domenie majac gleboko w d... czy google Ci to zabanuje? Jesli nie zarabiasz na tym to po co Ci wyszukiwanie. Wrzuc linka na najwazniejsze portale/fora atarowskie i juz.

    Co to wogole za polityka? Google banuje domene w wyszukiwarce na wniosek "osob trzecich" bez wysluchania drugiej strony? Podali Ci wogole uzasadnienie?
    Oczywiscie jako prywatna firma mogą imho robic wszystko, nawet wpisac w regulamin ze nie toleruja stron z kolorem fioletowym albo ze codziennie banuja 100 wybranych losowo domen. Ale brak realnej konkurencji niestety powoduje ze firmom "wali w dekiel". Tak jest i z alegro, z ebayem i z paypalem. Ale wielu gigantow juz sie przekonalo ze w internecie wiatr zmienia sie czasem bardzo gwaltownie: ICQ, Altavista, Yahoo... I na googla przyjdzie pora ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 May 2012 zmieniony
     
    Nie tylko guglowi wali w dekiel - choćby na tubie panuje podobna polityka. Wystarczy wysłać zawiadomienie z podejrzeniem o naruszenie praw autorskich. Bez dania absolutnie żadnej racji film jest natychmiastowo blokowany i ewentualnie dopiero potem przychodzi czas na jakieś wyjaśnianie sprawy, znaczy udowadniaj sobie człowieku że nie jesteś wielbłądem, może ci się uda.
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 May 2012
     
    No to trzeba wysyłać zawiadomienia z podejrzeniem o naruszenie praw autorskich na filmiki reklamowe googla.
    • 34:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 May 2012
     
    Taaa, pomarzyć dobra rzecz...
    • 35:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Jun 2012
     
    Teddyboar - rozmawialismy juz sto lat temu, ze ten emulatorek online mozna i wskazane jest wrzucic na AOL :)