atarionline.pl Monitor SM124 nadaje się do gier i dem? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime11 Jun 2011
     
    Coś mi się kołacze iż ST wymagał do wyższej rozdzielczości osobnego monitora (pod programy profi). Wg Atariki ten monitor pracuje tylko w hi-res. Czy w związku z tym odpalą się na nim gry/dema?
    • 2: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime11 Jun 2011
     
    Zgadza sie, na low i medium nawet TV da rade.

    Nie, chyba ze sa napisane pod hi-res, ktory zreszta jest czarno-bialy.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jun 2011 zmieniony
     
    conrad: do hi-res (mono) potrzebny jest osobny monitor, chyba że masz jakąś magiczną przejściówkę do monitora VGA (czego raczej nie polecam jeśli zależy Tobie na grach i demkach).

    Na hi-res uruchamia się znikomy procent gier i demek, niektóre tylko "dziękują" :P
    Za to jest trochę gier jak arkanoid czy tetris (pod GEM) które bez problemu chodzą w tym trybie lub nawet pod niego zostały napisane.

    Czyli podsumowując kolorowy monitor lub TV jest do gier i demek, a monitor mono jest raczej do pracy.
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Jun 2011
     
    hmm, pamiętam software'owy emulator na ST trybu HI-RES dla monitorów RGB... może był też takowy w drugą stronę? :)
    • 5: CommentAuthorBluki
    • CommentTime12 Jun 2011
     
    Były kiedyś do ST monitory NEC MultiSync, które pracowały we wszystkich trybach graficznych ST. Dzięki temu unikało się konieczności posiadania dwóch monitorów.
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Jun 2011
     
    Acha, no ja miałem taki monitor, ale do Falcon'a :) Kupiłem przejściówkę z przełącznikiem RGB/VGA od Paskuda i śmigało na tym wszystko.
    • 7: CommentAuthorconrad
    • CommentTime12 Jun 2011
     
    Czyli już znana jest odpowiedź na pytanie dlaczego SM124 są w tak niskiej cenie. Bo dla osoby która nie siedzi profi na ST ew. kolekcjonera są nieprzydatne.
    • 8: CommentAuthormarekp
    • CommentTime12 Jun 2011
     
    @greymsb: Ten emulator HI-RES był do bani. Miałem go i powiadam: Był do bani!
    @Bulki: Tak, był taki monitor, chciałem bardzo go mieć ale ZTCP kosztowo wyglądało to mniej więcej tak: moja MEGA STE 17mln zł, TEN monitor 25mln zł. Czyli zapomnij... :-(
    • 9: CommentAuthorjury
    • CommentTime13 Jun 2011
     
    @marekp
    Ale o którym emulatorze piszesz. Bo chyba było ich kilka. Ja pamiętam próbowałem Sebra ( albo Serba ) i jeśli o niego chodzi to faktycznie, pamiętam że nie powalał, ale jakoś to działało :)
    • 10: CommentAuthorconrad
    • CommentTime14 Jun 2011
     
    W takim razie jak zachowuje się SM124 w przypadku odpalenia gry w niższej rozdziałce? Nie pokazuje nic? Wyświetla się komunikat iz obraz jest poza zakresem? Czy też gra odpala się w z małym oknie?
  1.  
    To zależy od gry. W niektórych przypadkach na monitorze zostanie wyświetlona bardzo zniekształcona grafika z gry, a w przypadku innych gier komputer po prostu się zresetuje.