atarionline.pl Atari ST, Amiga i gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Mar 2013 zmieniony
     
    Całkiem przyzwoita platformówka, która przypomina mi trochę Chuck Rock'a :)
    A do tego w porównaniu do komercyjnego Chuck'a jest o wiele bardziej dynamiczna i płynna ale oczywiście nie tak dopracowana jak Chuck, bo w końcu to "one man orchestra game" czyli shareware/PD :)

    Well Ard:
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Mar 2013
     
    Ta postać została wycięta z gry Titus the Fox/Aventures de Moktar.
    • 3: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Mar 2013 zmieniony
     
    Kolejna platformówka. Jak dobrze pamiętam, to w zajawce tej gry w ST Format, było, że ta gra została specjalnie napisana dla kilku/kilkunasto letniego syna :)

    Michigan Mike:
    ->link<-
    • 4: CommentAuthorjury
    • CommentTime24 Mar 2013
     
    Całkiem przyjemny klon Boulder Dash.

    Herman:
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Apr 2013
     
    Krom - Nieukończone RPG, kogoś chyba gra przerosła - cała para poszła w grafikę.

    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Apr 2013
     
    Więcej grafiki z Krom i nie tylko - można obadać kilka nieukończonych projektów tego autora: ->link<-
    • 7: CommentAuthorjury
    • CommentTime2 Apr 2013
     
    Z ukończonych gier tego grafika, wyszła Nishiran.
    Pamiętam, że całkiem niezłe noty dostała w pismach z tamtej epoki. Oczywiście produkcja "niezależna", ale podobno fajna.

    ->link<-
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Apr 2013 zmieniony
     
    Goin' Down With The Captain



    Crazy



    longplay wspomnianego Well 'Ard



    Perils of Penfold

    • 9: CommentAuthorjury
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    O, na tym kanale są też filmiki wcześniej wspomnianych: Herman i Michigan Mike.

    Dodatkowo przypomniała mi się stamtąd kolejna gierka z takzwanych exclusive'ów ST w którą dało się nawet pograć z sześć i pół minuty :)

    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Apr 2013 zmieniony
     
    Nieukończona Eutanasia autorów platformówek No Buddies Land i Son Shu-Shi (Expose). Preview to tylko obrazki:






    • 11: CommentAuthorjury
    • CommentTime7 Apr 2013
     
    O shit, nieźle to nawet wygląda, tylko szkoda, że nieukończone.

    I jakoś tak mi to przypomniało Rocn'n'Roll Clams ( ukończona, ale tylko na STE )



    ->link<-
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Apr 2013 zmieniony
     
    Dzięki, nie znałem tego. Kamienie i ostryga z której gry mogą pochodzić? Podejrzewałem Fire & Ice i Bubble Dizzy, ale to nie to.
    • 13: CommentAuthorjury
    • CommentTime7 Apr 2013
     
    No to dałeś zagadkę. Te kamienie są z jakiejś bardzo popularnej gry, ale nie mogę sobie kompletnie przypomnieć. A pamiętam, że jak zobaczyłem zdjęcia tej gry w piśmie w 96tym to od razu wiedziałem z jakiej to gry. Ech, wóda i czas robi swoje %-)
    • 14: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Apr 2013
     
    Mines



    War Jeep



    Spacola



    Thunder Wing

    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    • 16: CommentAuthorjury
    • CommentTime8 Apr 2013 zmieniony
     
    H.E.R.O

    Intro:


    I gra:
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Apr 2013
     
    Ball Park



    Ballbuster

    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Apr 2013
     
    Cobra Strike - Nie spotkałem w innej grze bardziej ociężałego helikoptera, ale mamy na osłodę muzykę J.M. Jarre

    • 19: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Apr 2013
     
    Alien Busters IV



    Donkey Island preview

    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Apr 2013
     
    Bang & Blast Man - Explosive Fun

    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Apr 2013
     
    Cyclotron



    Cyclotron 2

    • 22: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Apr 2013
     
    Destruction Imminent preview

    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 May 2013
     
    Greenies



    Escape Quest preview

    • 24: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 May 2013
     
    Xenon 3.5k



    Boinx 3.5k



    Archon 3.5k



    AGI Quest I



    Asteroidia preview



    Multi Pakman



    Cannons



    Plonker preview



    Memory Recall



    Holocaust



    A320



    Accelerator preview



    Frying Friends preview



    Teteri

    • 25: CommentAuthorcreative
    • CommentTime13 May 2013
     
    Dzięki S2325 za tą bibliotekę gier 16-bitowców - miło się ogląda to po latach, i wszystko w jednym miejscu. Nie będę ukrywał, że to mój ulubiony wątek, obok "Tęczowego przegląu" Tenchiego :)
    • 26: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 May 2013
     
    Maggot Master



    Alf - The First Adventure

    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 May 2013 zmieniony
     
    Maggot Master jest tylko dla dwóch graczy i jest częścią megadema, jeśli ktoś zainteresowany to poszperam którego. Alf - The First Adventure jest jak dla mnie zbyt mało przewidywalny, a plansze nie sugerują gdzie jest z nich wyjście. Granice i wyjścia wyglądają tak samo. Plus zamiast Alfa jest tylko jego głowa, widac trudno było narysowac całą postac. Ale za to mamy

    • 28: CommentAuthorjury
    • CommentTime14 May 2013
     
    Grandad 2 - In Search of Sandwiches

    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 May 2013
     
    Floyd the Droid - On the Run - Gra jest o tyle ciekawa, że strzelamy do robota znanego z dema dla Atari 8-bit (na giełdzie chodziło jako Robot i Rakieta), zawodnika z Ballblazer oraz symboli C64 i Atari.



    • 30: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 May 2013
     
    Triton III - Moim zdaniem całkiem ciekawy pionowy shooter w kosmosie zakodowany przez autora gry Narc. Możemy łapać powerupy, ale trochę ciężko przewidzieć o które budowle można się rozbić. Gra jest na obrazie dyskietki Alliance CD 10.

    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime19 May 2013
     
    Dark-Sat - Gra jest na obrazie dyskietki Alliance CD 22.

    • 32:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime19 May 2013 zmieniony
     
    Jeden z el. graficznych z okładki Tritona III przypomina nieco znaną postać ze znanej kreskówki :D :

    • 33: CommentAuthorjury
    • CommentTime19 May 2013 zmieniony
     
    Superfly

    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 May 2013
     
    Knightmare - Na tym komputerze istnieją 2 gry o tym tytule. Gra dostępna na obrazie dyskietki Alliance CD 28.

    • 35: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 May 2013
     
    Evasion 2 - Jak Pacman, z tym, że możemy zastawiać pułapki-miny i przedmiotem zatrzymywać na moment przeciwników. Z czasem stają się coraz bardziej agresywni i szybcy.

    • 36: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 May 2013
     
    Star Battle - Mniej więcej jak Galaga. Na ekranie wiele pocisków, ale mimo tego gra nie zwalnia.

    • 37: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 May 2013
     
    Spook - Trochę niewygodne sterowanie, Pacman zatrzymuje się w mało przewidywalnych miejscach. Muzykę kojarzę z jakiejś gry na 8-bitowce (Ghost Chaser?).

    • 38: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 May 2013
     
    Adventures of L.L.G.P - Little Lovable Green Pea - Ciekawa platformówka będąca częścią megadema.

    ->link<-

    Pac-Man - Dziwnie zachowujące się duchy i niestandardowy drugi etap. Także część megadema.

    ->link<-
    • 39: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Jun 2013 zmieniony
     
    Magic Tomb - nudna jak cholera :P



    Grannies Garden:

    • 40: CommentAuthorcreative
    • CommentTime23 Jun 2013
     
    Zamek, amiga, elf i statek kosmiczny razem tuż obok siebie jako miejsca/przedmioty w jednej grze? :)

    Mojej wyobraźni też nic nie ograniczało, gdy tworzyłem sobie gry przygodowe, ale tak daleko chyba nie posunąłem się :P Trochę widać tutaj nadmierną infantylność niektórych gier tego typu (jak elf podpalający las... przez pomyłkę), co nie zmienia faktu, że miały unikalny urok, którego trudno szukać w ściśle komercyjnych, skoncentrowanych na prezentację produkcjach...

    Niemniej, przypomniało mi to moje pierwsze produkcje jeszcze w Atari Basicu:

    - z jednej strony tworzenie całego interfejsu mogło się mieścić w tekście uzyskiwanym jednoznakową (plus cudzysłów) instrukcją "?" vel PRINT, przez co cokolwiek pojawiało się w wyobraźni, od razu znajdowało się w kodzie (bez wchodzenia w żadne szczegóły typu obiekty, odwierciedlenia i mapowanie, logiki biznesowe, warstwy i inne takie, które więżą umysł)

    - z drugiej strony fakt ograniczenia akcji do wypisywania tekstu pozwalał na rzeczy nieosiągalne innymi sposobami nawet przy mega-możliwościach graficznych - a to ze względu na swoją potencjalnie "surrealistyczną" specyfikę :)

    Może fajnie by było raz wrócić do tworzenia tego typu rzeczy.
    • 41: CommentAuthorjury
    • CommentTime23 Jun 2013 zmieniony
     
    Całkiem ciekawie zapowiadająca się platformówka. Wychodzi, że całość stworzona przez jednego gościa ( kod, grafika, muzyka ) więc i tak całkiem przyzwoicie.

    Hoog:

  1.  
    Wygląda fajnie, acz muzyka lekko drażni.
    • 43:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Jun 2013 zmieniony
     
    @jury: fajna giera, przypomina nieco gry na Amigę :) Muza drażliwa przez brzmienie.

    @creative: jakbyś dodał do rzeczy, które wymieniłeś muzykę a'la technotronik to mogłaby wyjść jeszcze taka produkcja :) (no może poza elfami, są za to wikingowie ;)
    • 44: CommentAuthorjury
    • CommentTime17 Aug 2013
     
    Psycho Pig 2

    • 45: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime18 Aug 2013 zmieniony
     
    niestety, ale gierki z st i amigi dzieli taka sama przepaść jak gierki z atarki i c64, na szczęście jest kilka wyjątków - nie dużo, ale są :)
    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Mar 2015
     
    • 47: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Mar 2015
     
    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Mar 2015 zmieniony
     
    Dive Bomber jest o tyle ciekawe, że prawym przyciskiem myszy przełączamy się pomiędzy drążkiem sterowniczym, a obsługą broni. Tych dwóch rzeczy w tym samym czasie nie obsłużymy. To co widać przez szyby wymaga dużo wyobraźni, lepiej patrzeć na przyrząd pokazujący położenie samolotu i na drążek. Nie widzę gdzie jest radar pokazujący wroga, może po prostu go nie ma. Żeby wystartować potrzebna jest klawiszologia, ale mamy do wyboru momenty gry gdy jesteśmy już w powietrzu.
    • 49: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Mar 2015
     
    Magicalpha - przed laty były takie plastikowe zabawki edukacyjne, z tym, że tu ruszamy 4 polami zamiast tylko jednym.

    • 50: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Mar 2015
     


    Obraz gry może być trudny do znalezienia - trafiłem na niego tylko na składance Automation Menu Disk 003 (19xx)(LSD - Was -Not Was-) opisane jako Arcade Classics. Nie znalazłem żadnej informacji na atarimanii ani nic o drugiej części.