atarionline.pl Magnetofony-Gry co robię nie tak? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime17 Jun 2011 zmieniony
     
    witam,no więc znowu Wam coś pomarudzę.Mianowicie:
    mam Atari z magnetofonem- jeden nie wgrywał przez kasety -przerobiłem go na mp3 i działa jest okej ale to nie to- chciałem gry wgrywać z kaset jak to było za dzieciaka.
    Kupiłem drugi magnetofon tym razem XCA12 - i znowu na tych samych grach dokładnie w tych samych miejscach Load error i nic się nie dzieje.
    nadmienię ze Wav-y są raczej poprawne gdyż na odtwarzaczu mp3 podłączonym do pierwszego Magnetofonu działają.

    Teraz zaobserwowałem ze po zgraniu 4 gier z cd na kasetę zaczynam wczytywać 1 grę i leci leci nie zatrzymuje się i wczytuje kolejną i tak wszystkie 4 wczytywało jednak nic sie nie pojawiło tzn komputer chodził chodził az do końca jednej ze stron.


    może ja robię coś zle przy zgrywaniu gier na kasety? może jest ktoś z Warszawy lub okolic kto by mi swoją pewną sprawną kasetę przegrał bym sprawdził u siebie na magnetofonie.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Jun 2011
     
    Z tego można podejrzewać, że coś niedobrego dzieje się na drodze nagrywania z CD na taśmę skoro z mp3 działa. Możliwe że odtwarzacz CD robi przerwy w dźwięku z jakiegoś powodu, niesłyszalne dla człowieka, ale mające potem wpływ na transmisję danych. Może być to spowodowane optyką napędu CD, jakimś jego uszkodzeniem.
    • 3: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime17 Jun 2011 zmieniony
     
    s2325
    spróbuję na innym sprzęcie nagrać z cd na kasetę

    w pon.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Jun 2011
     
    Mi wystarczy, że Altirra potrafi buczeć jak Atari przy odczycie z obrazu taśmy i wesoło piszczeć jak moja California Access 2001 przy grach dyskietkowych. Tego mi brakowało w Atari800win.
    • 5: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime17 Jun 2011 zmieniony
     
    a mi brakuje zabawy z kasetami....

    odkopałem adapter kasetowy- włożyłem go do magnetofonu i podłączyłem do niego odtwarzacz mp3 z grami wav- działa gry wgrywa więc chyba albo coś jest nie tak ze zgraniem z cd na kasetę albo..... tak myślę kaseta prawdziwa ma taśmę która stawia opór podczas obracania się a adapter nie stawia prawie żadnego oporu są tryby które lekko chodzą może to wina pasków? nie dają rady przy obciążeniu?
    • 6: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime19 Jun 2011
     
    może jest ktoś z Warszawy lub okolic kto by mi swoją pewną sprawną kasetę przegrał bym sprawdził u siebie na magnetofonie.
    • 7: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime20 Jun 2011 zmieniony
     
    no więc dziś na innym magnetofonie( zwykłym nie atarowskim) nagrałem z formatu audio cd na kasety -gry lwia część nie wchodzi- ładuje do samego końca -niebieskie tło wykrzyknik jest i dalej nic- nie zatrzymuje magnetofonu dalej idzie i próbuje wczytać kolejną grę.

    na 5 gier nagranych 3 wczyta.a wszystkie gry gdy puszczam je poprzez odtwarzacz mp3 na magnetofon działają

    W Czym lezy problem? pomocy.
    • 8: CommentAuthorBluki
    • CommentTime20 Jun 2011
     
    Chodzi Ci o to, że gry skopiowane z płyty CD, nie działają?
    • 9: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime20 Jun 2011
     
    tak dokładnie gry które z mp3 na atari działają- to zgrane na kasety już nie koniecznie. Np teraz wgrała mi się z kasety gra Pole Position- gra która dwa razy mi się nie wgrała a teraz za 3 razem załadowała sie.
    • 10: CommentAuthorBluki
    • CommentTime20 Jun 2011
     
    Zapewne kopiujesz na innym magnetofonie niż wczytujesz do komputera. To w normalnej transmisji może być problemem (m. in dlatego wymyślono "turbo"). Sprawę pogarsza też to, że wszystkie magnetofony Atari są już leciwe.
    Błędy może powodować zbyt niski poziom zapisu i... kiepskiej jakości kaseta.

    Nie myślałeś o jakimś pewniejszym nośniku niż kaseta?
    • 11: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime20 Jun 2011 zmieniony
     
    myślałem i myślę ale ja chce by było jak kiedyś -kaseta magnetofon wgrywanie i jazda.
    Kasety są nowe zwykłe nowe. Tak wgrywam na kasety na zwykłym boomboxie a wgrywam przez XCA12 . Ale gdy do XCA12 włożę adapter kasetowy i do niego podłącze odtwarzacz mp3- wszystko chodzi idealnie wgrywają się gry . a znów te same gry nagrane na kasetę większość nie wczytuje się.


    Aha jeszcze pytanko w tym magnetofonie XCA12 nawet gdy nie jest włączone pley to kręci się metalowy pręcik który jest z prawej strony głowicy(gdy wciska się plej rolka dociskowa dotyka go) to normalne? bo chyba w XC12 tego nie miałem
    • 12: CommentAuthorBluki
    • CommentTime20 Jun 2011 zmieniony
     
    Muszę Cię zmartwić, kopiowanie na boomboxie w normalu oznacza kłopoty. Będą błędy. Lepiej byłoby użyć decka kasetowego, ale domyślam się, że będzie z tym problem...
    To, że kręci się cały czas "pręcik", czyli wałek przesuwu taśmy, oznacza, że (prawdopodobnie) masz zwarte blaszki wyłącznika w magnetofonie.
    Rozkręć XCA12. Na płytce drukowanej, pod klawiszami, są dwa takie wyłączniki. W pozycji STOP (wszystkie klawisze zwolnione) nie mogą ich styki się zwierać. W razie potrzeby delikatnie je rozegnij.
    Jeśli tego nie zrobisz, to będą problemy z niektórymi grami.

    Oczywiście wiesz, że nową kasetę przed pierwszy użyciem należy całą przewinąć i odłożyć na 24h?
    • 13: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime20 Jun 2011 zmieniony
     
    a tego nie wiedziałem o kasetach- juz zie biorę za rozkręcenie XCA12

    edit- styki poprawione już nie kręci się "drucik" bez potrzeby.

    a zamiast tego decka- wieża nie wystarczy? do niej podłączyć odtwarzacz mp3 ?
    • 14: CommentAuthorBluki
    • CommentTime20 Jun 2011
     
    Chodzi o możliwość ręcznego ustawienia poziomu zapisu na +5,6dB. Wieża jednak, jeśli ma sprawny mechanizm, to na pewno krok na przód. Powinno być lepiej.
    • 15: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime20 Jun 2011 zmieniony
     
    ok spróbuje na wierzy u kolegi, zobaczymy
    • 16: CommentAuthormarekp
    • CommentTime21 Jun 2011
     
    I wyłącza wszystkie ulepszacze typu dolby, extra bass itp.
    • 17: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime21 Jun 2011 zmieniony
     
    dziś się dowiedziałem ze już nikt ze znajomych nie ma wieży
    • 18: CommentAuthorconrad
    • CommentTime21 Jun 2011
     
    wieŻy
    • 19: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime21 Jun 2011
     
    chyba poddaje się przynajmniej na razie
    będę używał kaseciaka z mp3 (XC12) bo XCA12 nagrałem 2 kasety i połowa działa druga część niby ładuje zero błędów ale nic na końcu się nie pojawia( a gry te działają pod mp3)
    • 20: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Jun 2011 zmieniony
     
    W przypadku programów, które wgrywają się z "wykrzyknikiem" możesz je skopiować dowolnym kopierem już na Atari (z plikami CAS, które wgrywają się z własnym loaderem trzeba używać specjalnych kopierów - na ogół niedostępne).

    Skoro przy pomocy tego przerobionego magnetofonu możesz wgrywać pliki do Atari proponuję abyś wczytał w ten sposób kopier np. jeden z kopierów z dyskietki Turbo KSO (z obrazu dyskietki wyciągniesz je przy pomocy programu MakeATR), a następnie pod kopierem już na Atari wgraj "wykrzyknik" z mp3, podmień magnetofon, zapisz plik na taśmę, znowu podmień magnetofon i wczytaj właściwy plik gry z mp3, znowu podmień i zapisz za "wykrzyknikiem" na taśmie, zrób przerwę i zapisz kolejne gry/programy w ten sam sposób (możesz też przenieść również kopiera, oczywiście z wykrzyknikiem).

    W ten sposób sprawdzisz magnetofon i przeniesiesz programy na kasetę - odpadnie regulacja siły głosu (najprawdopodobniej sygnał nagrany z CD jest za głośny lub za cichy) i skosu głowic (lub nie trafia w ścieżkę).

    Jeżeli tak nagrane programy nie będą się wczytywać to znaczy, że magnetofon jest uszkodzony - najczęściej pasek, ale może też być winna elektronika (buczenie).

    W czasie wczytywania wprawne ucho wychwyci czy program jest poprawnie ładowany - w przypadku zniekształconego paska słychać, że sygnał lekko wibruje, a jak rozkręcisz magnetofon to możesz zobaczyć czy pasek przesuwa się równo i czy nie ma spękań lub nie jest za luźny. Czasami błąd nie zatrzymuje taśmy i nie jest sygnalizowany, jednak ton nieco się różni (tak jakby cichszy zwłaszcza na końcu bloku), wtedy właśnie tak jak u Ciebie po skończeniu sygnału na taśmie nic się nie dzieje, gdyż od pewnego momentu sygnał się już nie wczytuje.
    • 21: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    QTZ dziękuje za dobre rady jednak powiem tak- jestem zielony pod względem tego co mi piszesz do momentu w którym mówisz o złym pasku w magnetofonie.

    Postaram się w ciągu 2 tyg zakupić pasek do magnetofonu i wtedy zobaczę, oraz jestem w trakcie zakupu oryginalnej kaset z grami. zobaczymy czy oryginały się w grają i jak będzie po wymianie ( mam nadzieję ze na wolumenie dostanę paski) pasków, bardzo bym chciał wgrywać sobie gry z Magnetofonu i kaset a nie tak jak dotychczas magnetofonu i mp3.
    Ja wiem ze SIO2SD jest nowoczesne szybkie super itp jednak mi zależny na sentymentalnej podróży- kaseta magnetofon 20 min czekania i granie.
    • 22: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    Warto umieć kopiować pliki, a przy okazji sprawdzisz magnetofon. Nie poddawaj się! Przygotuję pliki cas z kopierem i wykrzyknikiem.
    • 23: CommentAuthorBluki
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    Sentymentalną podróż zapewni Ci też stacja dysków i dyskietki 5.25 cala.
    • 24:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Jun 2011
     
    jeżeli chodzi o magnetofon to to będzie długa i ciekawa podróż:)
    • 25: CommentAuthorstryker
    • CommentTime23 Jun 2011
     
    "Ja wiem ze SIO2SD jest nowoczesne szybkie super itp jednak mi zależny na sentymentalnej podróży- kaseta magnetofon 20 min czekania i granie."

    To zrob tak...
    Kup se sio2pc...podlacz... odpal APE ... zalacz CAS'a ...
    Podlacz je do Atari... obok postaw magnet.... i w tym samym momencie wcisnij w magnecie i na PC "Play" :-)

    Luknij fotke:


    ps. tak jak ty jarałem sie magnetofonem ..ale pare lat temu ...wrocilo to przy robieniu strony cas archiwe... ale pozniej przeszlo ;p (gdy weszlo pierwsze sio2ide) pamiętam do dziś te zarwane dziesiąt nocek przy zgrywaniu plików cas ..... nie bylo takich programow jak dzis...a szkoda... czlowiek by tego wiecje przerobil...i mniej nerwów zjadł ;-)
    • 26: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime23 Jun 2011
     
    stryker a ten program ze zdjęcia do czego służy?
    • 27: CommentAuthorstryker
    • CommentTime23 Jun 2011
     
    Do wlaczania casów / plików kaset poprzez sio2pc na prawdziwe atari...
    Ściagnij sobie wersje testową i zobacz: ->link<- Opcja Cassette/Playback
    • 28: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime23 Jun 2011 zmieniony
     
    Stryker ale ja nie mam kabla SIO2PC

    a powiedz mi jak bym miał taki kabel i ten program- i wtedy poprzez ten kabel wgrać grę z pc na Atari z rozszerzeniem ATR a potem jakoś zrobić by nagrał grę na kasetę? oczywiście po załadowaniu gry na atari przełączyć kable SIO
    • 29: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Jun 2011 zmieniony
     
    Niezależnie czy użyjesz APE i przewodu SIO2PC, czy będziesz chciał skopiować program / grę z dyskietki ATR będziesz potrzebował kopiera aby przenieść go / ją na kasetę. A tak zostaje nagranie sygnału na kasetę bez pośrednictwa Atari.

    Z ATR możesz skopiować pliki, które działają samodzielnie. Możesz to zrobić przy użyciu MakeATR. Ja jednak robię odwrotnie - przenoszę pliki na ATR i kopiuję do CAS przy pomocy UNIVERSAL COPY pod Atari800Win PLus.

    Większość kopierów na Atari wymaga podania urządzenia i pliku źródłowego INPUT i podobnie dla wyjścia OUTPUT

    Urządzenia peryferyjne na Atari są oznaczone literami, oto najważniejsze:
    C: - kaseta
    D#:12345678.123 - stacja dysków; # oznacza numer stacji, który może zostać pominięty, gdy używamy pierwszej stacji; 12345678.123 - nazwa pliku i rozszerzenie np. D2:MOJAGRA.COM, D:MOJOBRAZ.GR8
    S: - screen - użyty jako wyjście wyświetla plik na ekranie
    E: - podobnie jak powyższy, ale wykonuje znaki specjale (np. można wyświetlić tekst)

    Jako przykład opiszę sposób przeniesienia na taśmę jednej z nowych produkcji. Dla potrzeb tutorialu przeniosłem potrzebne pliki na wirtualne taśmy. Aby było łatwiej zapisałem loader "wykrzyknik" i plik gry w osobnych plikach cas, a kopier wraz z wykrzyknikiem.

    UNICOPY_BOOT.cas - kopier
    WYKRZYKNIK.cas - loader
    TajemniczyZamek2V11_FILE.cas - plik gry



    1. Skonwertuj**** i nagraj na odtwarzacz mp3 pliki CAS jako sygnał dźwiękowy
    2. Wczytaj na Atari (/Start/ + /Option/) plik UNICOPY_BOOT.cas (kopier)
    3. Wpisz INP - od INPUT (można wpisać całe słowo) i naciśnij [Return]
    4. Na mp3 ustaw plik do skopiowania na taśmę *
    5. Wpisz nazwę urządzenia C: wystartuj mp3 i naciśnij [Return] - rozpocznie się odczyt
    6. Jeżeli wystąpił błąd zacznij od punktu 3
    7. Podmień magnetofon*** na ten z kasetą ustawioną w odpowiednie miejsce do nagrywania i naciśnij [Rec] + [Play]
    8. Wpisz OUT - od OUTPUT (podobnie jak wyżej) i naciśnij [Return]
    9. Wpisz nazwę urządzenia - również C: (które tym razem oznacza podmieniony magnetofon) i naciśnij [Return]
    10. Wpisz END [Return] (Można wpisać samo E)
    11. Po skończonym zapisie, jeżeli potrzebujesz skopiować kolejne pliki** przełącz magnetofon*** na ten z mp3 i wykonuj polecenia od punktu 3

    ** w przypadku plików z loaderem "wykrzyknik" (czyli większość) będziesz musiał powtórzyć całą procedurę dwa razy - pierwszy raz nagrywając wykrzyknik, a drugi właściwy program np. grę.
    * w przykładzie są to: WYKRZYKNIK.cas, a za drugim razem TajemniczyZamek2V11_FILE.cas
    * w przypadku, gdy w pliku cas jest zapisany wykrzyknik i plik gry - po wgraniu wykrzyknika zapauzuj mp3, a za drugim razem startuj mp3 z tego miejsca.

    Edit: ***Zamiast przełączać magnetofony możesz zmieniać adapter kasetowy na kasetę i odwrotnie w standardowym magnetofonie.

    **** przed konwersją na wave trzeba zmienić nazwy plków na krótsze 8 znaków + rozszerzenie bo cas2wav inaczej ich nie odczyta.
    • 30: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime26 Jun 2011 zmieniony
     
    QTZ- przerobiłem kopiera na vaw programem Magotrans i kiszka nie działa- ładuje go do 41 sekundy podczas ładowania jest wykrzyknik a po upływie 41 sekund nic sie nie dzieje. niebieski ekran wykrzyknik na dole i nic.:(

    jutro spróbuję przerobić program cas2vaw bo na moim 64 bitowcu nie działa ten program

    Ps: jeśli mam w pliku gry zapisany i wykrzyknik i grę to muszę po wgraniu wykrzyknika pauzować? a nie skopiuje i wykrzyknika i gry od razu?
    • 31:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Jun 2011
     
    >jutro spróbuję przerobić program cas2vaw bo na moim 64 bitowcu nie działa ten program

    Olej cas2wav i używaj a8cas-convert - jest skompilowany pod Windows, będzie problem z głowy.

    >Ps: jeśli mam w pliku gry zapisany i wykrzyknik i grę to muszę po wgraniu wykrzyknika pauzować? a nie skopiuje i wykrzyknika i gry od razu?
    Tak, trzeba pauzować - ostatni blok "wykrzyknika" sygnalizuje koniec pliku, kopier się na nim zatrzyma.
    • 32: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime27 Jun 2011
     
    Krótki a daj linka do a8cas-convert
    • 33:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 Jun 2011 zmieniony
     
    Oj, Lampart_28, wstyd, pierwszy link w google.
    ->link<-

    A co do "!" to traktuj go jako loader. Program, który wczytuje program DOS. Musisz go najpierw uruchomić (no, sam się uruchamia:) a potem zapodać plik xex. Czyli na taśmę kopiujesz najpierw wykrzyknik, a potem xex jako 2 oddzielne programy.
    • 34: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime27 Jun 2011 zmieniony
     
    to to i ja znalazłem ale dokładniej proszę który wybrać

    czy do działania tego programu musi być Atari800 emulator?
    • 35:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime27 Jun 2011
     
    Nie. Ściągnij paczkę a8cas-tools-1.2.0-win32.zip a potem

    a8cas-convert -fs plik.cas plik.wav

    ew.

    a8cas-convert --help
    • 36: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime27 Jun 2011 zmieniony
     
    QTZ dziękuje dziękuje, bota przerobiłem w cas2vaw zajmuje 1.5 min zrobiłem wg. Twojego opisu jest super gry zapisują się na kasety. dzięki!


    jak na razie wgrałem na kasetę 4 gry chodzą przy próbie wgrania Freda niestety nie udało się tzn wczytywało wczytywało aż na końcu był napis FRED i nic się nie działo zobaczę z innym plikiem.czy ta gra może mieć zabezpieczenie przed kopiowaniem?
    • 37:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime28 Jun 2011
     
    a używałbyś interpunkcji łatwiej byłoby cię zrozumieć nie wiadomo gdzie się zdanie kończy a gdzie zaczyna.dobrze?

    > czy ta gra może mieć zabezpieczenie przed kopiowaniem?
    Skąd mamy wiedzieć, nie napisałeś skąd wziąłeś plik CAS.
    • 38: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime5 Jul 2011
     
    małe pytanko do mojego starego tematu- zgrywając gry z mp3 na kasetę magnetofonowa poprzez atari i specjalny program który dał mi QTZ( dzieki!) wszystko jest ok ,ale dziś podczas ładowania gry do atari na zgranie wyskakuje mi błąd- error 143 , to chyba chodzi o sumy kontrolne? możne ktoś mi to wyjaśnić dokładniej?


    Próbowałem zgrać 2 wersje gry Road race i w obu przypadkach błąd 143 na końcu po niby wczytaniu gry z mp3
    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Jul 2011
     
    When data is sent to the computer from the peripheral, a checksum byte is also sent at the end of each block of data. This is a single byte consisting of the sure of all the other bytes in the data frame. On receipt of the data SI0 calculates its own checksum and compares it with that sent by the peripheral. This procedure is intended as a check of the accuracy of the data being sent compared with when it was recorded. If the checksums don't match, then this error is returned.

    There are a number of potential causes. The initial recording of the data may have been fault; due to a defective disk or cassette, or the peripheral itself or the I/O connections may be faulty. This error is usually seen with the cassette recorder due to the inherently unreliable nature of cassette storage. If it persists with data recorded and played back on your own system, then have the recorder and or computer checked.
    • 40: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime6 Jul 2011
     
    a inne pytanie czy gra- dokładnie NINJA- może być nagrana niby w całość ale 2x po 184 rekordy? bo programem zgrywającym na kompa wyskakuje mi najpierw wykrzyknij-4 rekordy, potem zgrywam dalej 184 rekordy i koniec a zostało jeszcze 9 min do zgrania zapuszczam dalej kolejne 184 rekordy- na mp3 gra wczytuje się 17.22 min i to dopiero jest całośc gry
    • 41:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Jul 2011
     

    Lampart_28:

    Próbowałem zgrać 2 wersje gry Road race i w obu przypadkach błąd 143 na końcu po niby wczytaniu gry z mp3

    W ostatnim rekordzie pojawia się błąd sumy kontrolnej. Czyli: wszystkie wcześniejsze rekordy się wczytały poprawnie, tylko w ostatnim bajcie ostatniego rekordu coś jest nie tak.

    Znowu podejrzewam, że Twój mp3 obcina kawałek odtwarzanego utworu. Próbowałeś dodać sekundę ciszy na końcu pliku WAV, tak jak Ci kiedyś radziłem?
    • 42: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime6 Jul 2011
     
    Krótki ale wav na mp3 działa więc to nie jest wina ucięcia końcówki,a możesz mi odp na powyższy post

    "a inne pytanie czy gra- dokładnie NINJA- może być nagrana niby w całość ale 2x po 184 rekordy? bo programem zgrywającym na kompa wyskakuje mi najpierw wykrzyknij-4 rekordy, potem zgrywam dalej 184 rekordy i koniec a zostało jeszcze 9 min do zgrania zapuszczam dalej kolejne 184 rekordy- na mp3 gra wczytuje się 17.22 min i to dopiero jest całośc gry "
    • 43:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Jul 2011
     

    Lampart_28:

    Krótki ale wav na mp3 działa więc to nie jest wina ucięcia końcówki

    Sam przecież napisałeś że wyskakuje 143 po wczytaniu z mp3 - zdecyduj się w końcu czy jest błąd czy nie ma.

    Lampart_28:

    a możesz mi odp na powyższy post

    Nie, bo nie rozumiem. Pytasz czy gra, która się wczytuje, powinna być nagrana w całości?
    • 44: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime7 Jul 2011
     
    krótki sorki jeśli pisze nie wyraźnie po prostu pisze ciągle w biegu. Z ninją sobie poradziłem-po prostu byłą w 3 częściach( loader 4 rekordy, 184 rekordy i 184 rekordy)wszystko to dało w całości grę działającą na kasecie.

    co Do Road Race- grę mam w pliku Vaw zgraną na odtwarzaczu MP3 i z niego obie ( mam wersję łatwiejszą i trudniejszą)działają.
    Gdy próbuję zgrać którąkolwiek wersję Vaw z odtwarzacza MP3 na Atari poprzez kopiera- zawsze na koniec wywala mi błąd 143 i wtedy nie mogę dać komendy out- czyli nagrywanie i to mnie zastanawia- jako vaw na Atari(poprzez MP3) Smiga jak chce skopiować kopierem- błąd 143
    • 45:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 Jul 2011 zmieniony
     
    Acha, więc skoro Ninja działa, to wybór między odpowiedzią "tak, może być nagrana 2x po 184 rekordy" a "nie, nie może być nagrana 2x po 184 rekordy" jest chyba oczywisty.

    A co do RR - znowu, jakbyś załączał pliki CAS z których tworzysz omawiane przez Ciebie WAV-y, albo chociaż powiedział skąd je brać, było by łatwiej odpowiadać na jakiekolwiek Twoje pytania.
    • 46: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime8 Jul 2011 zmieniony
     
    krótki racja przepraszam oto ten plik
    ->link<-

    ale też inne wersje RoadRace-zawsze ten sam efekt-143
    • 47: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime12 Jul 2011
     
    innym programem udało się. problem uważam za rozwiązany. Polak potrafi. OLE
    • 48: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime3 Jul 2018 zmieniony
     
    Panowie wracam ze sprzętem atari (innym po 7 latach do Was). Sprzęt atari 65xe+xc12.Mam pytanie odnośnie magnetofon - mianowicie za każdym razem gdy włączam Play magnetofon startuje.Czy przypadkiem nie powinien startowac dopiero po start+OPTION,oraz po CLOAD? gdzie szukać wady? Wgrywam narazie gry poprzez adapter kasetowy. Wymienię paski i będę starał się ponagrywac kasety. Mam też jedna kasetę Kso turbo 2000 część 15 na zbyciu gdyż ja mam normal. Może być na wymianę.
    • 49: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    7 lat? A jakby to było dopiero co...

    Prawdopodobnie któreś styki masz uszkodzone i zwarte - do wymiany / usunięcia.
    • 50: CommentAuthorLampart_28
    • CommentTime3 Jul 2018
     
    7 lat ...dużo się zmieniło ale wracam. Daj Boże na stałe. Choć będę Was meczyl☺ te styki to szukać przy przyisku Play rozumiem? Włączę atari wcisanę Play kręci się kaseta.... wczytam grę kaseta się nie zatrzyma.