atarionline.pl samouruchamialne gry z emu A8 na pc - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    na stronce ->link<- sukcesywnie dodawane są "nic nie wymagające od usera kompilacje" gier amigowych - samouruchamialne i działają bez niczego (w tle jest emulator - oczywiście)
    Czy jest jakiś sposó aby to samo uzyskać z emulatorami A8?
    chodzi bardziej o winde. Jak konfiguruję emu i daję linki do xex'ów to moi domownicy sukcesywnie to "niszczą" i muszę ich wspierać w rekonfiguracji (wiadomo, kreatywnośc usera jest nieograniczona). A tego chcę uniknąć - exeki i tyle.
    Chodzi oczywiście o userów, których komputery nie interesują wcale, czasem odpalają robbo, boulder dash itp.Także nauka konfigracji emulatora, romy, pamięć itp raczej odpada. To że taki "exek" będzie zajmował set razy więcej jest pomijalne czasami (chociaż serce się kraja)
    • 2: CommentAuthor0xF
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    Dla tej grupy użytkowników emulowana gra powinna działać w przeglądarce.
    • 3: CommentAuthorBluki
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    Trzeba podejść z drugiej strony. Skonfigurować Windowsa, a nie EMU.
    W W7 mam to zrobione tak: PANEL STEROWANIA - Programy - Ustaw typ pliku tak, aby zawsze...
    - dalej wyszukaj rozszerzenie .xex, kliknij na ZMIEŃ PROGRAM, w oknie wyszukujesz EMU (u mnie Altirra) i klikasz na OK.
    Tak samo z plikami .atr.
    Teraz jak chcę uruchomić np. Robbo, to klikam na plik o tej nazwie i... Robbo po chwili jest na ekranie.

    Mam nadzieję, że o to chodziło :)
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Jul 2011
     
    to jest oczywiste, jednak po odpaleniu emu z grą user może zmienić jego konfigurację i pozamiatane (u mnie tak jest i muszę ustawiać). trzeba mu pomóc wtedy. dlatego chciałbym coś takiego jak strzałki na amidze - wszystkow paczce nie do zmiany, rekonfiguracji.