atarionline.pl Utwory XTD na Atari Falcon - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime22 Jul 2011 zmieniony
     
    Z pewnością każdy z was słyszał o XTD. Jego pierwszym komputerem było małe Atari, potem Amiga, na której dał się poznać jako jeden z najbardziej utalentowanych muzycznie twróców demosceny.


    Wywiad z XTD jest m.in. na ppa.pl

    Jego utwory w formacie mod. można ściągnąć np. z Amiga Music Preservation

    Jego autorska strona jest tu


    Jak się dowiedziałem XTD miał swój udział także w demoscenie atarowskiej pisząc
    muzykę na Atari Falcon.

    Czy ktoś z was posiada jakieś utwory z tego okresu ? Jeśli tak, bardzo proszę o udostępnienie.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime22 Jul 2011
     
    Jestem w tym może osamotniony, ale nie znosiłem modułów muzycznych XTD na Amidze.
    • 3: CommentAuthorRamos
    • CommentTime22 Jul 2011
     
    W gazecie Tajemnice Atari jest program autorstwa XTD.
    • 4:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime22 Jul 2011 zmieniony
     

    s2325:

    Jestem w tym może osamotniony, ale nie znosiłem modułów muzycznych XTD na Amidze.


    Chcesz może o tym porozmawiać? ... ;)

    BTW: Rozmawiałem kiedyś z Extendem i zapamiętałem go jako jednego z nielicznych nienadętych i niepozerskich gości na scenie.
    • 5:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime22 Jul 2011 zmieniony
     
    @Ramos Podaj proszę namiar (choć to off top)
    • 6:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime22 Jul 2011 zmieniony
     
    Przy okazji: O twórczości XTD i nie tylko dużo jest w tym wątku na ppa.pl., do którego serdecznie zapraszam.

    Edit: Jest tam też kilka ciekawych zdań z relacji osobistych. Jak to człowiek legendą się staje :)
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Jul 2011
     
    też off top (sorki), ale pamiętam jak XTD jako już elita na scenie amigowej wydawał magazyn NTB w Amosie i sam go rozprowadzał na party. I przyjacielsko podchodził do każdego i kopiował, pogadał jak równy z równym - super kolo. Czego nie można było powiedzieć o "elicie".
    • 8: CommentAuthorRamos
    • CommentTime22 Jul 2011
     
    @adv: nie mam teraz czasu przejrzeć tych magazynów. Jak znajdę czas to zajrzę do gazet i znajdę ten listing programu w BASICu. Z tego co pamiętam był to prosty program w BASICu, nic specjalnego.