atarionline.pl Drukarka dla XL/XE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime23 Jul 2011
     
    Drukarka dla Atari...
    Czy XDM 121 - oryginał, taki jak na pudełku od AtariXE,
    czy to jest coś warte?

    Mam zamiar drukować bezpośrednio na Atari, bez przenoszenia wydruku do PC. Pierwotnie chciałem podłączyć do Atari niego drukarkę laserową HP LJ1300, ale... na razie jednak nie potrafię, a nikt nie chce mi pomóc. Trudno.
    Drukowć chcę oczywiście z PrintShop'a, Newsrooma, AWrit+80, Panthera, głównie z tych.
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime23 Jul 2011 zmieniony
     
    To drukarka rozetkowa (znakowa). Drukuje tylko tekst (80 kolumn prawdopodobnie) i to bez polskich liter, chyba, że ma zainstalowaną specjalną rozetkę.
    Raczej należałoby poszukać coś firmy Epson lub Star. Wydaje mi się, że również nowa igłówka (na przykład Panasonic) powinna współpracować przez interfejs Centronics, ale nie mam pewności.
    • 3: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime23 Jul 2011
     
    "..na razie jednak nie potrafię, a nikt nie chce mi pomóc. Trudno..." no tak problem oprogramowania funkcji drukarki

    Dla drukarek laserowych i atramentowych posiadających obsługę PCL (tak jak LJ 1300 )trzeba napisac sterownik do PCL - dowolny do HP LJ powinien działać o ile jest.
    Dla igłowych trzeba napisać sterownik ładujacy polskie litery do RAM aby potem słać tylko kody liter ale tak czy inaczej obsługę inicjalizacji trzeba zrobić od zera.
  1.  
    W tej chwili dobre drukarki 24-igłowe ludzie oddają za darmo lub za grosze, takie będą mieć polskie czcionki już w romie.
    • 5: CommentAuthorbartcom
    • CommentTime27 Jul 2011
     
    A wiec kupno XDM121 pomimo wyglądu XE to porażka...
    W dodatku ta cena, dajcie luz.
    Zabieram się więc do przystosowania HP LaserJet1300 do A8, PCL jest... czy ktoś pomoże? (za wynagrodzeniem)?
    • 6: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime8 Jun 2014
     
    Odkopuję temat.
    @bartcom udało Ci się podrukować z Atarki?