atarionline.pl Karta TV - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2009
     
    Bedac ostatnio w Polsce rozgladalem sie za karta TV do peceta, ale taka co by mozna bylo tez Atari podlaczyc bez problemow. Sprzedawca w Arest polecal mi taka:
    WINFAST TV2000 XP Expert za 157 zlotych.

    Pytanko 1: czy ktos ma to podlaczone i moze potwierdzic, ze obraz Atari z tym dziala?

    Pytanko 2: jesli nie taka karte macie do Atari to jaka?
    • 2:
       
      CommentAuthorglowas11
    • CommentTime3 May 2009
     
    Ja posiadam zewnętrzny tuner TV podpięty do LCD 17" jestem zadowolony z generowanego obrazu choć małe smużki się zdarzają szczególnie na niebieskim tle ale wydaje mi się że głównie to przez LCD. Model mojego Tunera to TV BOX .
    Zresztą KAZ miałeś moje filmiki i widziałeś jak to chodzi .

    Pozdrawiam
    • 3:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime3 May 2009
     
    Kaz 1. Nie przepłacaj, na allegro za połowę.
    2. Mam taką kartę, ale z braku Atari nie wiem czy na niej dobrze chodzi.
    • 4:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime3 May 2009
     
    winfast 2000 Xperst PCI - 30 zl na allederogo

    osobiscie poelcam TV LCD 8cali za 200zl

    ->link<-
    • 5: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime3 May 2009 zmieniony
     
    lotharek <-- A jak z dźwiękiem w tym TeleVizorku? Da się słuchać? I jakie to ma wejścia audio i video?

    Kaz <-- z czasu kiedy sam się rozglądałem za takim podłączeniem, pamiętam że Winfasta polecał Lewis jako najlepszą na atariarea znajdziesz wątek o tym.
    • 6:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime3 May 2009
     
    dzwiek stereo, wejscie composite i svideo.

    nie działa za głośno. raczej ciszej ale nie "pierdzi". dźwięk czysty i klarowny
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2009
     
    Znalazlem tutaj opis tego telewizorka:

    ->link<-

    ma tylko AV. A sa takie co maja tez RGB? Bo wiadomo po co :)
    • 8:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime3 May 2009 zmieniony
     
    Kaz...AV w znaczeniu composite ??

    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2009
     
    No tak - bo tak widze masz podlaczone.
    • 10:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime3 May 2009
     
    E, niezły, może się zastanowię. :)

    Dźwięku to nawet nie muszę mieć, głośniczki mogę sobie podłączyć.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2009 zmieniony
     
    Na zlot to swietne rozwiazanie, bo maly i poreczny. A czy sa jakies LCD troche wieksze, na przyklad 11-14 cali? W domu wolalbym cos wiekszego, ale zeby nie zajmowalo calego stolu, tylko dalo sie ustawic na XEGS.
    • 12: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime4 May 2009
     
    Kaz a gdzie VBXE podepniesz? Sam szukam w miare sensownego monitora LCD z composite i RGB ale wyglada na to ze jeszcze poszukam niestety.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2009
     
    Dlatego kilka postow wyzej pytalem o taki. I z tego co pamietam, Draco030 tez o taki pytal - nawet wiekszy, bo 14 cali.

    Rzeczywiscie, chyba bedzie bardzo trudno zdobyc nieco wiekszy ekran i jednoczesnie ze zlaczem RGB (albo chociaz Scart z RGB). Bo 15-17 cali to juz za duze na grafike i potrzeby Atari, a z kolei 8 cali wydaje mi sie ciut za maly. Idealny bylby taki 10-12 cali, ale na razie zostaje pomarzyc.
    • 14: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime4 May 2009
     
    Albo jednak poszukac Philipsa cm8833-2 , u mnie sie sprawdza rewelacyjnie z VBXE z composite itp., a LCD TV nie bardzo.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2009 zmieniony
     
    Takiego Philipsa mam od 1993 roku, gdy kupilem Atari ST. Mialem na nim podpietego jednoczesnie malucha i ST-ka (z tym, ze przelacznik sygnalu jest z tylu, wiec troche to niewygodne). Owszem, sprawdza sie. Ale technologia CRT zajmuje za duzo miejsca na biurku. Chcialbym cos takiego, co nie wystaje poza obreb XEGS. Taki 10-12 calowy LCD bylby naprawde strzalem w dziesiatke - gdyby mial to nieszczesne RGB.
    • 16: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 May 2009
     
    Mi się sprawdza LG 42LG5000 z atari. Joust na 42 calach robi wrażenie :)
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2009
     
    Ha ha - pewnie masz racje, ale ja chcialem postawic na biurku, a tam mam za malo miejsca miedzy sciana o krawedzia biurka. Pomijam, ze "oczy wychodzilyby mi za uszy"* :)

    cytat z Tytusa, Romka i Tomka.
    • 18: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime5 May 2009
     
    Ja mam na biurku PeCetowy monitor Samsung SyncMaster 940MG (vga, dvi), z tunerem tv (rf, a/v, svideo, scart, component). 19" panorama, 1440x900. Atarynkę mam aktualnie do niego podpiętą przez svideo, ale w razie vbxe to w scarcie jest rgb.
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 May 2009
     
    A o zdjecie mozna prosic? Zeby zobaczyc, jak takie stanowisko wyglada.
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 May 2009
     
    Ja też myślałem o tym SyncMasterze - widziałem go w Vobisie - cena +/- przystępna i wygląda na dobre rozwiązanie żeby mieć jeden monitor do pieca i starych sprzętów. Samsung ma dość dobre matryce.
    • 21: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime9 May 2009 zmieniony
     
    Zdjęcie mówisz... no sam chciałeś :) Mniej więcej sprzed roku, ale dziś wygląda podobnie.



    Parę słów wyjaśnienia. Przedmiotowego Samsunga nie używam jako podstawowego monitora do PC. Normalnie działam na laptopie po lewej stronie (ze stacją dokującą i na standzie) i na wyświetlaczu tegoż laptopa. Samsung jest do stacji dokującej podłączony po DVI i pod Windą skonfigurowany jako drugi monitor (rozciągnij pulpit na ten monitor). Czasem oglądam na nim z laptopa film gdy tv w salonie jest okupowany. Częściej mam na nim odpalone okno(a) maszyn wirtualnych z VMware'a ESXi. VMware chodzi na PCcie, który stoi pod biurkiem (to czarne pod stacjami atari) i jest podpięty do Samsunga przez VGA. Atari (moje podstawowe) jest podpięte przez s-video+audio stereo. Dodatkowo do Samsunga podciągnięta jest kablówka więc i tv można oglądnąć (np. teraz jednym okiem). Timex na zdjęciu nie stoi tam stale, akurat się trafiło przy zdjęciu. TV lub Atari mogę mieć w trybie PictureInPicture. PiP działa tylko gdy głównym wyświetlanym źródłem jest DVI lub VGA. Tak więc mogę mieć 'full screen' obraz z laptopa i małe okienko z tv lub s-video, NIE odwrotnie. Nie można też w PiPie pokazać tv gdy na fullscreenie jest obraz z s-video. Nadal wolne mam SCART i component i composite video, tylko biurko za małe ;)
    Upscale z Atari nie jest idealny na LCD 1440x900 gdy przyjrzeć mu się z bliska, ale z normalnej odległości spoko.
    Mała wada to brak regulacji wysokości ekranu. Pivota też nie ma. Wbudowane głośniczki nawet dają radę.
    Monitor mam już jakiś czas.. może pojawiły się jakieś nowsze z tunerem tv i s-video/scart.
    ----
    Edit. Pstryknąłem jeszcze parę zdjęć z PiP i s-video (atari) w zbliżeniach, tylko nie wiem czy je tutaj wpychać? Żeby obejrzeć, skopiuj adres zdjęcia powyżej, wklej jako adres w nowym oknie przeglądarki i w końcówce adresu podmień "biurko01_1k24.jpg" na "biurko02_1k24.jpg".. aż do "biurko06_1k24.jpg". W lepszej rozdziałce mogę wysłać na priv.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2009 zmieniony
     
    Smialo, pokaz zdjecia tutaj. I podaj nazwe karty TV, bo nie zauwazylem, zebys uzyl.
    • 23: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime9 May 2009 zmieniony
     
    Kaz, nie użyłem nazwy karty tv bo takowej nie używam :D Atarka jest podłączona do monitora LCD Samsung SyncMaster 940MG przez s-video+audio bez pośrednictwa PC. Na tym opis dot. Atarki mógby się skończyć, dodałem jeszcze jak tego Samsunga wykorzystuję jako drugi monitor do laptopa i jako telewizor.
    Fotki (Samsung to to po prawej):

    Drugi pulpit z laptopa + kablówka PiP w prawym dolnym rogu:


    Drugi pulpit z laptopa + Atari przez svideo w PiP w prawym górnym rogu:


    Poniższe jest zrobione z kilku centymetrów i w rzeczywistości nie ma takiej "mory" to przez aparat i kompresję jpeg. Na życzenie w lepszej rozdziałce na priv.:



    Foto z ok 45cm:
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2009
     
    A jak wygladaja obrazki w interlace - TIP?
    • 25: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime9 May 2009
     
    Coś takiego "w rzeczywistości nie ma tej 'mory' jak na zdjeciu", a interlace objawia się tylko lekkimi drganiami niektórych fragmentów obrazka:


    lub:


    Jak zależy Ci na jakimś konkretnym obrzku to podeślij na priv. Tylko zdjęcia to już nie to samo.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 May 2009
     
    Nie, nie chodzilo mi o konkretny obrazek tylko ogolne wrazenia. Dzieki.
    • 27: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime9 May 2009
     
    Proszę bardzo :) Ja na początku też szukałem jakiegoś LCD 14-15" z rgb i s-video, ale nie znalazłem i ostatecznie kupiłem tego 19". Najbardziej zadowolony jestem z jego dużej liczby wejść i uniwersalności, którą w dużym stopniu wykorzystuję na codzień, j.w.
    Acha, LCD to LCD i scroll'e z atarki smużą i nie są super płynne jak na poczciwym CRT.
    • 28:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime18 May 2009
     
    a ja wlasie kupilem cos takiego --z racji BRAKU PCI na plycie

    ->link<-

    zaniedlugo opisze jak wrazenia
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 May 2009
     
    O, sklep kolo domu moich rodzicow :). W takim razie testuj i napisz o wrazeniach.
    • 30:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime22 May 2009
     
    ok. kilka zdjec i link do filmiku

    uwagi:
    - zlacze na karcie jest 7pinowe kompatybilne ze wtyczka 4 pinowa tzn. kabel svhs pasuje.
    - nie testowalem composite
    - mozna jedoczesnie miec wlaczone 2 atarki przez s-video (2 tunery - ale nie potwierdze bo nie testowalem.....)


    Jakosc : 4+
    Sterowniki instalcja - banalna

    OGOLNIE - najlepsza karta do Grzyba do ATARI jaka mialem do tej pory













    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 May 2009
     
    Dzieki za raporcik. A czy moglbys tez zrzucic filmik z obrazkami z interlacem? Niektore karty traktuja je... hmmm... specyficznie :).
    • 32:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime24 May 2009
     
    Szlag by to... super obraz - a ja włąśnie parę tygodni temu kupiłem DELLa pod "media center", a tam zero PCI-E :( - czy jest wersja tej karty na PCI lub AGP ?
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Nov 2012
     
    Czy przez taka karte tez mozna podlaczyc Atari i bedzie obraz i dzwiek?

    ->link<-
    • 34: CommentAuthorPablo112
    • CommentTime22 Nov 2012
     
    raczej nie, tam jest tylko dvbt, zero wspomnień o analogu.
    Jak chcesz to u mnie się pląta działająca winfast2000 expert, ale telewizi już nie poogląda
    • 35: CommentAuthormaÅ‚y
    • CommentTime22 Nov 2012
     
    Mam tą kartę. Ona obsługuje tylko DVB-T.