atarionline.pl Atari w Microsoft - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Zwróćcie uwagę na koszulkę jednego z panów.
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Sep 2011
     
    he he to prawie jak dywersja;)

    Ale gostek jest w naszym wieku, pewnie się wychował na Atari;)
    • 3: CommentAuthorBartoszP
    • CommentTime16 Sep 2011
     
    Pamiętajmy, że - za wiki:
    "Atari to sytuacja w grze go, w której grupa kamieni ma tylko jeden oddech i może zostać zabita jednym ruchem przez przeciwnika."

    Czyli dają użytkownikowi czytelny sygnał na przyszłość :-)
  2.  
    W USA wszyscy kochają Atari, więc T-shirt jak najbardziej na miejscu. Podobnie jak Star Wars'y. :)
    Zresztą na oficjalnym blogu i podcascie Major Nelsona, twarzy bloggerskiej Xbox'a niejednokrotnie chwali się i daje upust uwielbieniu sprzętów Apple (ipod, iPad, macbook'i) a nawet Sony (Vita, etc)

    Swoją drogą, w jakimś stopniu Microsoft obecnie kontyynuje dzieło Atari, stworzyli konsole, które liczą się na świecie, amerykańska firma ponownie jest głównym graczem konsolowym. Choć do monopolu Atari jeszcze im brakuje, to i tak wielki szacun za świeżośc jaką wprowadzili na rynek gier! Atari i Microsoft w jednym stali domku. Amerykańskim domku :)
    • 5:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 Sep 2011
     
    Taaa w jednym... akurat. Basic napisali dla konkurencji (C=64). :)
  3.  
    Atari Basic był oparty na Microsoftowym, więc koneksje także mają :) Atari to w USA przede wszystkim konsole i maszyny arcade, dopiero później komputery....A c=64 wykończył komputery Atari przede wszystkim ceną a nie możliwościami....Kto zna historię tej rywalizacji, wie ,że C-64 ze względu na cenę i target nigdy nie miało być konkurencją mighty Atari. A to, że w Polsce (Europie) to wyglądało inaczej to inna historia....
    Swoją drogą, jedną z najgorszych zbrodni komunizmu, jest to, że w Polsce konsole do czasów PSX praktycznie nie istniały..........w latach 80 /90 USA i Europa grała na konsolach a w Polsce ???? komputery z mnagnetofonami, bo na nic innego ludzi nie było stać....Gdyby Atari ze stacją dysków w Europie było przystępniejsze cenowo C=64 mógłby JIL najwyżej nagwizdać :)
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime16 Sep 2011
     
    No tak pokręcone to wszystko było i bardzo się różniło w Ameryce, Europie i jeszcze inaczej było w PL.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Sep 2011 zmieniony
     
    Konsol w PL nie było bo kogo stać było na cart z grą w cenie 1/3 konsoli.
    Wtedy to był klucz do sukcesu komputerków z pamięcią taśmową.
    • 9:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime16 Sep 2011
     
    Zbrodni? Bynajmniej. Polska stała się kuźnią świetnych programistów dzięki historiom, które często można usłyszeć w 8-bitowym środowisku: "rodzice kupili mi Atari/C64/Spectrum, ale na magnetofon już nie wystarczyło/nie było w Peweksie i zamiast grać, zacząłem pisać programy". Zresztą wystarczy porównać dyskusje na naszych atarowskich forach i na AtariAge (bo właśnie w USA Atari==konsole) :-)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Sep 2011
     
    "amerykańska firma ponownie jest głównym graczem konsolowym."
    Konsola amerykańskiej firmy jest na trzecim miejscu i nie jest wcale głównym graczem 54,5mln szt sprzedanych przy 87,5mln szt.Nintendo Wii,poza tym liczba exkluziwów w porównaniu z listą ex z Ps3 nie robi wrażenia .
    Sam się zastanawiałem jak Microsoft fatalnie się załatwił (pomijając zastosowanie mało pojemnościowego DVD )wypuszczając wersję bez Hdd co z automatu skreśla jego wykorzystanie w grach .Druga sprawa jest taka iż po prostu nie lubię thórzliwych amerykanów i ich podejścia do wielu spraw .

    "Swoją drogą, jedną z najgorszych zbrodni komunizmu, jest to, że w Polsce konsole do czasów PSX praktycznie nie istniały..........w latach 80 /90 USA i Europa grała na konsolach a w Polsce ????"
    Grałem ja na NESie:-)i miałem Ponga lub jakiegoś jego klona z takimi specyficznymi kontrolerami którymi się kręciło, gry na Nes/a dostawałem od wujka z zachodu bo takowych u nas nie było ,po czasie pojawił się pegazus i jego klony.
    Nigdy nie zapomnę jak pewnego razu wszedłem do sklepu z grami a tam polska gra na Atari:-) i nic że jedna na kasecie ;-) ,pamiętam również jak Nes się kurzył miałem na niego trzy gry(zaporowa cena), w wakacje na działkę zawsze zabierałem Atari z masą gier i dobrze się bawiłem .

    "Gdyby Atari ze stacją dysków w Europie było przystępniejsze cenowo C=64 mógłby JIL najwyżej nagwizdać :) "
    ....a wypuścili magnetofon (dla bidoli)w założeniu Atari miało być sprzedawane jedynie ze stacją (co zapewne każdy wie ) .
    • 11:
       
      CommentAuthormichalmarek77
    • CommentTime17 Sep 2011 zmieniony
     
    A ja Amerykanów uwielbiam :)m.in. z powodu Atari :)
    Dane , które podałeś to tylko jedna strona medalu. Xbox Live, Xbox Live Arcade i kanał Indie games na XBLA to coś niesamowitego. plus Achievmenty :)Wow, dziś bez tego grać wręcz nie potrafię......
    Konsola Microsoftu była (bo przez Kinecta jakby przestała być, miejmy nadzieję chwilowo) najbardziej hardcorową konsolą dla graczy - bez zbędnych dodatków, z fenomenalnym softem, i tu dokładnie odpowiada to konsolom ATARI! Sprzęt do grania. Tak ma być :)
    Warto wziąść pod uwagę, że na rynku gier zmonopolizowanym przez Japończyków, od czasów Atari 2600 (jak oni to spieprzyli z 7800 - fantastyczny sprzęt!) dopiero Microsoft był wstanie przerwać ich hegemonię. Xbox 360 to druga po Atari 2600 naprawdę licząca się konsola niejapońskiego producenta. Dlatego nadal twierdzę, że Microsoftow dziś kontynuuje dzieło Atari. Przynajmniej w pewnym zakresie :)

    Wybór między konsolami jest trudny, wręcz niemożliwy. Polecam mieć wszystkie :)

    Atari 2600, Atari - 8-bit, Amiga, konsole - sprzęty które uwielbiam :) Thx to Jay!
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 Sep 2011 zmieniony
     
    "Wybór między konsolami jest trudny, wręcz niemożliwy. Polecam mieć wszystkie :)"
    ...do tego dążę choć Wii i X360 dopiero po Ps4:-)(nie mam czasu na to by grać jednocześnie w Ps3 i X360 bo jest jeszcze Atari xl/xe i GC na którego aktualnie nadrabiam zaległości) ,widziałeś pada do nowej konsoli BIG N bo jak dla mnie to porażka za to ciekawie zapowiada się PS Vita z oledowskim ekranem i możliwością kontynuowania gier na PS3 :-),i choć nie przepadam za Microsoftem to bardzo się ciesze że Sony ma godnego konkurenta i cały czas musi trzymać rękę na pulsie .
    Podsumowując poprzedni wątek to tak na dobrą sprawę zarówno Nes jak i Atari 2600 były u nas niedostępne ,większość osób pykała w Pegazy i Rambo nie wiedząc nawet jak wygląda oryginalny sprzęt .

    Ps.Ja nie wyobrażam sobie świata gier bez serii takich jak Mario,Contra,Ninja Gajden,Zelda,Metroid,MGS,Shenmue,RE,Silent Hill,DMC,Halo,Uncharted,GT,God of War,Ico(klimat i duchowi następcy w postaci Shadow of Colossus i The Last Gurdian to mistrzostwa które podchodzą pod dzieła sztuki ),jest jeszcze Okami aczkolwiek to nie seria no i hardcorowy Viewtiful Joe ,poprzednie generacje należały do japończyków teraz troszkę się zmieniło co nie zmienia faktu iż japońskie gry nadal trzymają poziom .