atarionline.pl Xbox Classic (mnóstwo emulatorów) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordarque
    • CommentTime4 Oct 2011
     
    ->link<-

    Żeby nie było że nie Atari - na Hdd są emulatory Xl/xe, 7800 itp + emulator na bazie M.A.M.E - Coinops + Daphne (Dragon's Lair itp).
    Jednym słowym kilka tysięcy klasycznych tytułów arcade w małym czarnym pudełku :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Oct 2011
     
    Nabywca to ktos od nas?
    • 3: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime8 Oct 2011
     
    Jak już mowa o emulatorach na XBOX-a ->link<-
    • 4: CommentAuthormarekp
    • CommentTime8 Oct 2011
     
    Nie wiedziałem, że pierwszy xklocek tyle potrafi... Muszę się przyjrzeć aukcjom z tym sprzętem.
    • 5: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Oct 2011
     
    pierwszy xbox strasznie głośno chodzi, odkurzacz, chyba lepszym rozwiązaniem jest: ->link<-
    • 6: CommentAuthormarekp
    • CommentTime8 Oct 2011
     
    @mac: Ciekawa sprawa. Wii akurat mam. I nie miałem pojęcia, że można na tym odpalić coś więcej niż przewidział producent...
    • 7: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Oct 2011
     
    uuuu, można znaczenie, znacznie więcej, tylko do tego warto dokupić classic, arcade pad
    • 8:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime8 Oct 2011 zmieniony
     
    Aktualnie daje się "przerobić" Wii na najnowszym (chyba) sofcie w bardzo prosty sposób: ->link<- (wymagana karta pamięci SD i 5 minut czasu) - ale trzeba też poczytać o tym, jak należy po takiej akcji obchodzić się z konsolą (np. możliwość trwałego uszkodzenia sprzętu przy kolejnej aktualizacji softu) i czy w związku z tym warto w to wchodzić.

    W sieci można znaleźć instrukcje podłączenia joysticka od Atari do Wii poprzez przeróbkę kontrolera od Wii lub Gamecuba - ktoś nawet sprzedaje gotowe przejściówki.
    • 9: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Oct 2011
     
    czyli wystarczy nie aktualizować systemu, a będą jeszcze jakieś aktualizacje?
    • 10: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Oct 2011
     
    imponującą liczbę emulatorów ma też dreamcast, ale to też hałaśliwe urządzenie
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Oct 2011
     
    Bawiłem się emulatorem MAME na xklocku i dla niedzielnego gracza to wystarcza, ale dla takich jak my to nie bardzo, czegoś w nim brakowało, trudno się go używało, ale nie pamiętam o co chodziło bo to dawno temu było (chyba do wielu opcji emulatora nie można było wejść).

    Ale ta opcja z grami z laserdisków za ~200 zł to jest coś.
    • 12: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime9 Oct 2011 zmieniony
     
    Pierwszy Xbox byl i jest wykozystywany czesto jako media center.Z wgranym XBMC staje sie niezlym sprzetem. Niestety juz chyba nie robia updetow XBMC dla xboxa

    @Galu: Softmod Wii jest w miare bezpiczny, a po zainstalowaniu preloadera wlaczas sobie opcje zakazu updatow z sieci i z plyt i wszysto chodzi. Z Homebrew Channels zycie staje sie prostrze i konsola nabiera jeszcze wiekszej funkcjonalnosci. Ja wczoraj zainstalowalem media center software na wii i okazuje sie ze bardzo ladnie obsluguje wszystko. Nawet wczytuje poslskie napisy do filmow. Musze teraz poszukac jakiegos emulatora Mame i Atari
    • 13: CommentAuthormac
    • CommentTime9 Oct 2011
     
    @monsoft ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    Chętnie bym sobie Wii przerobił tym sposobem tylko czy nadal będą mi działać oryginalne gry prawidłowo? Chodzi mi głównie o to czy nadal będę mógł grać online i nie stracę statystyk na serwerach?
    • 15: CommentAuthormac
    • CommentTime10 Oct 2011 zmieniony
     
    @Pet - oryginały oczywiście prawidłowo, zresztą tylko o oryginałach i równie legalnym oprogramowaniu freeware mówimy. Dodatkowy plus jest taki, że uruchomisz oryginalne gry z innych regionów, a jak wiadomo, to co Nintendo wydaje na Wii w Europie to jakiś niewielki procent tego co choćby w USA. Co do wyników na serwerach to nie wiem, nigdy się tego typu rankingami specjalnie nie interesowałem.
    • 16:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    pierwszy xbox strasznie głośno chodzi, odkurzacz,

    Miałeś kiedyś tę konsolę, czy tylko powtarzasz zasłyszane opinie? Mam pierwszego klocka od 2002 r. i nie zaobserwowałem żeby chodził, jak odkurzacz - słychać lekki szum powietrza, znacznie ciszej niż PC, napęd bezgłośny.
    • 17: CommentAuthormac
    • CommentTime10 Oct 2011
     
    @dely - to zależy do czego porównywać, dla mnie współczesne PCty pracują ekstremalnie głośno, co najbardziej jest odczuwalne i irytujące w nocy. Porównując jednak Xboxa z Wii lub... Atari, podtrzymuje, że dla mnie chodzi jak odkurzacz, jak na konsole zbyt głośno.
    • 18:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    @mac
    Zaryzykowałem i przerobiłem :) Wszystko działa prawidłowo. Szczególnie podoba mi się Homebrew Browser i polecam instalować to w pierwszej kolejności.

    Jeśli chodzi o głośność pierwszego xboksa to mój jest raczej cichy od nowości. Ale może to wina przeróbki bo jak wymuszę obroty wiatraka ręcznie na 100% to wtedy robi się głośny ale standardowo chodzą na 20-30%. Jeśli chodzi o głośność napędu DVD to jak dla mnie jest cichy. Napęd w Wii jest o wiele głośniejszy a do tego tam płyta kręci się zawsze, nawet w menu. U mnie z tego względu Wii jest głośniejsze od Xboksa.
    • 19:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    @Pet - teraz możesz zrezygnować z napędu DVD i odpalać gry z dysku USB lub pendrive'a :)

    Co do uruchamiania gier (płytowych - obojętnie czy z DVD czy przez USB) to lepiej nie robić tego bezpośrednio, tylko przez jakiś loader (np. NeoGAMMA lub USB Loader), który ma możliwość blokowania wszelkich aktualizacji (IOS) i dogrywanie ich w razie potrzeby softem typu WAD Manager. Mogę być w błędzie, bo jeszcze nie miałem potrzeby tego robić, ale z tego co w swoim czasie czytałem tak to wygląda.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011
     
    Przerabiajcie, przerabiajcie... a potem do 5 lat odsiadki :D

    ->link<-
    • 21: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime11 Oct 2011
     
    Softmod to nie kradziez tak wiec jak zmodyfikujesz sobie konsole sam (nie za kase komus) to nic raczej ci nie grozi. Tak jak to jest w przypadku Xbox'a 360, mozesz zostac odciety od czesci servisow, ale nie koniecznie. Sotfmod Wii nie umozliwia tylko grania w spiracone gry, daje duzo duzo wiecej mozliwosci twojej konsoli. Ja na przyklad uzywam duzo media playera ktory jest super, a ktorego bez Homebrew channels nie byl bym wstanie zainstalowac.
    • 22:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime11 Oct 2011
     
    @Kaz
    U nas można spokojnie przerabiać konsole choćby dlatego, że standardowo są zablokowane przed robieniem i uruchamianiem kopii bezpieczeństwa. Przeróbka pozwala wykonywać i uruchamiać kopie bezpieczeństwa więc tym bardziej jest pożyteczna i legalna. Nawet w USA przeróbki aby uruchamiać konkurencyjne oprogramowanie albo analizować i ulepszać istniejące były i są legalne: ->link<-
    U nas jedynie można zostać ukaranym jeśli ktoś przerobił konsolę po to aby rozprzestrzeniać pirackie kopie na skalę która zaszkodzi posiadaczom ich praw autorskich. W sądzie muszą mu to udowodnić - złapać go jak rozdaje/sprzedaje te kopie albo sam się musi przyznać.
    Nie powinieneś czerpać swojej wiedzy tylko z tego co piszą w "lekkiej" prasie bo tam informacje o tym, że zatrzymano kogoś bo np. przerabiał konsole są tak na prawdę wyssane z palca. Policja(i firmy prywatne) zatrudnia agencję PR do produkowania takich rzeczy w celach prewencyjnych. Zauważ, że po zatrzymaniu przez Policję za przerabianie konsol nigdy nie ma później ciągu dalszego w postaci prawomocnego wyroku skazującego - o ile sam się nie przyznał do czegoś nielegalnego. W tym wątku co podałeś linka napisałeś 2 lata temu, że trzeba śledzić sprawę. I co? Był wyrok?
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    Pet - po pierwsze to nie jest informacja z "lekkiej prasy" tylko z samego "zrodla problemow" - KWP w Szczecinie za posrednictwem portalu policja.pl:

    ->link<-

    Wczytaj sie uwaznie w tekst - nie ma ani slowa o tym, ze chodzi o pirackie kopie "na skale, ktora zaszkodzi posiadaczom ich praw autorskich" ani na mala skale. Chodzi o PRZERABIANIE KONSOL.

    Po trzecie - nie dotyczy to tylko serwisow, ktore przerabiala, ale takze wlascicieli: "Taką samą odpowiedzialność karną mogą ponieść osoby, które zlecały przerobienie konsoli."

    Po czwarte - nie wiem, jaki jest dalszy ciag tej sprawy, bo nie udalo mi sie wygoglac. Ale takich spraw jest znacznie wiecej, na przyklad: ->link<- , ->link<- , i niestety sa to FAKTY, a nie tylko straszak reklamowy na niegrzeczne dzieci.

    Po piate - liczenie na rozwiazanie sprawy w sadzie jest naiwnoscia. Pewnie, moze do niej dojdzie za dwa, trzy lata. I co z tego? Przez ten czas ludzie sa pozbawieni swojej wlasnosci (konsol), czasem zrodla utrzymania (serwisy przerabiajace konsole), etc. Taka konsola po trzech latach ma znacznie nizsza wartosc niz na poczatku, a utraconych zarobkow policja serwisom nie odda. A wiec jest to niejako wyrok wydany przez policje, a nie przez sad.

    To, ze prawdopodobnie nie ma wyroku skazujacego tym gorzej swiadczy o naszych organach wladzy, organach stanowienia i stosowania prawa.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    Podobny przypadek z Lublina:

    ->link<-

    i z Radomia:
    ->link<-

    A artek, ktory dobrze opisuje calosc problemu jest tutaj:

    ->link<-

    Policja uprasza sprawę i stanowczo twierdzi, że przerabianie konsol i zarabianie na tym procederze jest ścigane. Wg policji taka działalność narusza art. 287 Kodeksu Karnego: "Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przesyłanie informacji lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis na komputerowym nośniku informacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

    Przepisy te nie są martwe. Od czasu do czasu policja chwali się akcjami przeprowadzanymi wobec osób prywatnych i podmiotów gospodarczych zajmujących się tym procederem. Stróże prawa często nie poprzestają na tym i rozpoczynają poszukiwania ich klientów.
    • 25:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    @Kaz
    Wszystko co podałeś to są tylko informacje o tym, że kogoś zatrzymano pod jakimś zarzutem. Nie ma żadnej informacji o prawomocnym wyroku sądu. Tak jak pisałem wcześniej 99% z tych informacji jest wyssana przez Policję z palca! Nie ma po prostu w Polsce możliwości skazania za samo przerabianie konsol. Tak samo nie można kogoś skazać za to, że kupił nóż bo przecież nie oznacza to, tego że zamierza nim zabić. Policja sobie może podejrzewać ale bez dowodów tylko na podejrzeniach musi poprzestać. W rzeczywistości nie ma żadnych masowych zatrzymań za przerabianie. Inaczej odszkodowania za takie nieuzasadnione nękanie sypałyby równie masowo. Policja już zorientowała się, że ośmieszyła się tymi notkami bo wynika z nich, że działali bezprawnie i od dłuższego czasu zaprzestali wklejać te bzdury na swoje strony. Już wielokrotnie udowodniono policji fałszowanie dowodów photoshopem: ->link<-
    Polygamia tak samo jest przecież sponsorowana przez Microsoft i Sony więc oni też muszą te bzdury wklejać.
    Dodatkową wskazówką, że to są fabrykowane bzdury jest fakt iż policja z góry wydała wyrok: ->link<- bo napisali: "Mężczyzna ten rozszerzył swoją działalność o przerabianie konsoli do gier, aby umożliwić odtwarzanie na nich nielegalnych gier i filmów.", "Na trop nielegalnej działalności policjanci", "Swoją dodatkową działalnością właściciel firmy naruszył przepisy kodeksu karnego oraz ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych." a powinno być pisane tylko o PODEJRZENIACH nielegalnej działalności. Wyrok wyda dopiero sąd a jak będzie niewinny to znowu płacimy(bo oczywiście z państwowych pieniędzy) odszkodowanie za ferowanie wyroków z góry przez policję.

    Cytowany art. 287 Kodeksu Karnego: "Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub wyrządzenia innej osobie szkody, bez upoważnienia, wpływa na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przesyłanie informacji lub zmienia, usuwa albo wprowadza nowy zapis na komputerowym nośniku informacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5." będzie miał zastosowanie tylko wtedy kiedy zmodyfikujesz te informacje bez wiedzy właściciela konsoli. Jeśli on ci daje sprzęt do przeróbki to przecież robisz to z jego upoważnienia więc nie ma podstaw by korzystać z tego art.
    Mam 3 radców prawnych w rodzinie w tym jeden jest biegłym sądowym więc wiem, że prawo wynika z ustaw i nie należy wierzyć w to co piszą w gazetach. Tam można znaleźć wersję prawa w jakiejś kosmicznej i nierealnej interpretacji po myśli wielkiej korporacji ale ma to mało wspólnego z prawdą.
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011
     

    Pet:

    Wszystko co podałeś to są tylko informacje o tym, że kogoś zatrzymano pod jakimś zarzutem. Nie ma żadnej informacji o prawomocnym wyroku sądu.


    Pet, nie rozumiemy sie. Zatrzymanie przez policje czy konfiskata mienia, nawet na jakis czas, to juz samo w sobie jest kara dla normalnego czlowieka. Strata pieniedzy, czasu, nerwow, wiarygodnosci wsrod ludzi.

    I co z tego, ze za jakis czas MOZE sad uwolni od zarzutow oskarzonych. Na razie nie znamy takich przykladow - jezeli ktos zna, niech poda.

    Pet:

    Tak jak pisałem wcześniej 99% z tych informacji jest wyssana przez Policję z palca!


    Ale co konkretnie jest wyssane - ze zatrzymuja ludzi pod takimi zarzutami, ze konfiskuja im mienie w postaci konsol, plyt, etc?

    Bo, ze powoluja sie na wlasna interpretacje przepisow to ja doskonale wiem i wlasnie chcialem zwrocic uwage na takie patologie.

    Mam 3 radców prawnych w rodzinie w tym jeden jest biegłym sądowym więc wiem, że prawo wynika z ustaw


    Pet, teraz to zagadales jak male dziecko... "znam kogos kto zna prawo" i "prawo wynika z ustaw"... No pewnie, zasadniczo tak. A diabel tkwi w szczegolach - a jak przepisy ustaw sa ze soba sprzeczne? A jezeli sa niejasne nawet dla organow je stosujacych i zaleza od interpretacji organu? A jezeli organy nie stosuja sie do ustaw? A jezeli przepisy wykonawcze do ustaw sa sprzeczne albo niejasne?

    Niestety, ale polskie prawo jest niejasne i jest go nadmiar w kazdej dziedzinie, dlatego nawet policja ma problemy z jego stosowaniem.

    Jeśli on ci daje sprzęt do przeróbki to przecież robisz to z jego upoważnienia więc nie ma podstaw by korzystać z tego art.


    Slusznie! Zadzwon do KWP Szczecin, Radom, Lublin czy innych i im wytlumacz. Bo oni sie powoluja na to, ze tu chodzi o program zaszyty w konsoli i nalezacy do producenta konsoli, ktory nie dawal zgody na jego modyfikacje, a nie wlasciciela konsoli.
    • 27:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    I co z tego, ze za jakis czas MOZE sad uwolni od zarzutow oskarzonych. Na razie nie znamy takich przykladow - jezeli ktos zna, niech poda.
    Ja piszę cały czas, że te zatrzymania są wyssane z palca więc przecież nie może być wyroków dla wyimaginowanych ludzi :)

    Ale co konkretnie jest wyssane - ze zatrzymuja ludzi pod takimi zarzutami, ze konfiskuja im mienie w postaci konsol, plyt, etc?
    Dokładnie to. Jedyne sytuacje, gdzie to ma miejsce to prawdziwe przestępstwa z dowodami, np. złapali gościa na bazarze lub allegro handlującego płytami podejrzanego pochodzenia. Ale tacy są zwykle na tyle sprytni, że i tak są w stanie się przeważnie wybronić.

    Pet, teraz to zagadales jak male dziecko... "znam kogos kto zna prawo"
    Nie trzeba znać. Chodzi mi o to, że trzeba je czytać i to jest dostępne dla każdego.

    A diabel tkwi w szczegolach - a jak przepisy ustaw sa ze soba sprzeczne?
    W kwestii praw autorskich nie widziałem sprzecznych. Na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać ale jak się wczytać to nie są. Zawsze wszelkie wątpliwości w państwie prawa są rozstrzygane w sądach na korzyść obywatela a co nie jest zabronione jest dozwolone :)

    A jezeli sa niejasne nawet dla organow je stosujacych i zaleza od interpretacji organu?
    Dla obywatela i tak istotne jest tylko co na to sąd. Sędziowie czasem wydają decyzje jawnie sprzeczne z prawem ale wtedy się apeluje i w Sądzie Najwyższym już starają się interpretować logicznie wszelkie niejasności.

    A jezeli organy nie stosuja sie do ustaw?
    Składasz skargę.

    Niestety, ale polskie prawo jest niejasne i jest go nadmiar w kazdej dziedzinie, dlatego nawet policja ma problemy z jego stosowaniem.
    Prawda. Przy zatrzymaniach za piractwo to i tak najpierw zdobywają zgodę prokuratora więc tutaj to on decyduje.

    Slusznie! Zadzwon do KWP Szczecin, Radom, Lublin czy innych i im wytlumacz.
    Z policją się nie rozmawia bo wszystko co powiesz zostanie zarejestrowane i użyte przeciwko tobie w sądzie. Mogą sobie najwyżej pogadać z moim adwokatem, który też im wiele nie powie i będzie dążył do jak najszybszego rozpoczęcia procesu sądowego.

    Bo oni sie powoluja na to, ze tu chodzi o program zaszyty w konsoli i nalezacy do producenta konsoli, ktory nie dawal zgody na jego modyfikacje, a nie wlasciciela konsoli.
    Ale konsola nie należy do producenta tylko do mnie bo przecież ją kupiłem. Nie musi dawać zgody na jego modyfikację robioną w wielu celach, np. do obejścia zabezpieczeń w celu zrobienia kopii bezpieczeństwa.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    Ja piszę cały czas, że te zatrzymania są wyssane z palca więc przecież nie może być wyroków dla wyimaginowanych ludzi :)


    Odwazna teza. Slyszalem o roznych manipulacjach policji, ale o wymyslaniu przez nich zatrzyman jeszcze nie.

    Mozna to chyba jakos zweryfikowac? Na przyklad w KWP w Lodzi informowalo:

    Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą łódzkiej komendy miejskiej zlikwidowali nielegalną działalność polegającą na przerabianiu konsol do gier komputerowych w sposób umożliwiający korzystanie z pirackich kopii. Policjanci wspólnie z pracownikami fundacji FOTA (Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej) pojawili się w sklepie na Śródmieściu 25 lutego tuz po godzinie 10:00. [...] Policjanci zabezpieczyli w placówce sklepu 12 płyt CD i DVD z zawartością nielegalnych gier oraz aplikacji pozwalających na programowe pominięcie zabezpieczeń konsolach. Ponadto 12 sztuk już przerobionych konsoli, dwie jednostki centralne komputerów z pirackim oprogramowaniem a także specjalistyczne urządzenie do przełamywania fabrycznych zabezpieczeń producentów. [..]


    Jest ktos z Lodzi, kto moglby sprawdzic, co ze sklepem pod podanym adresem?

    I jeszcze jedna informacja, osoby, ktora zostala zatrzymana:

    Witam, do mnie Panowie z KPP zawitali w lutym 2009 r, do tej pory (maj 2011) toczy się sprawa,
    • 29:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime11 Oct 2011 zmieniony
     
    Odwazna teza. Slyszalem o roznych manipulacjach policji, ale o wymyslaniu przez nich zatrzyman jeszcze nie.

    Widziałem wypowiedzi pracowników policji, którzy opisywali agencje PR z usług której korzystają w wydziale prewencji policji. Nie mogę teraz tego znaleźć ale zobacz podobne ->link<- - policja zatrzymuje za wymyślone wykroczenia.

    Mozna to chyba jakos zweryfikowac?
    Można zweryfikować. Wyroki sądów są dostępne w internecie. No i właśnie nie ma tam takich za przerabianie konsol.

    I jeszcze jedna informacja, osoby, ktora zostala zatrzymana:
    Zobacz, że na podanie jakichkolwiek szczegółów już ta osoba nie odpowiedziała. Dla mnie fałszywka. Agencje PR siedzą na forach i ich pracownicy dają takie właśnie wpisy uwiarygadniające wersję korporacji. Ja próbowałem pisać sensownie w komentarzach u Vagla ale on nie dopuścił jeszcze ani jednego mojego komentarza więc przestałem go czytać. To samo znajomi. A daje często jakieś dziwne interpretacje bez poparcia w orzeczeniach sądów, które pozwala długo ciągnąć w komentarzach.

    PS:Widzę że jest link do forum z wpisem tamtego człowieka. Zaraz przeczytam całość ale już na początku przyznaje się, że miał zainstalowane programy bez licencji (Adobe itp.) więc za to spokojnie może dostać wyrok. Pisze, że to w dodatku w jego firmie więc pewnie ktoś go podkablował.
    PS2:Po doczytaniu do końca wynika, że sprawa została umorzona bo nie można stwierdzić, że ktoś wszedł w posiadanie nielegalnego oprogramowania bez twardych dowodów(przyznanie). Natomiast po umorzeniu przyszedł wniosek o ściganie od Sony więc pewnie czeka go jeszcze proces w sprawie konsol. Bzdurne marnotrawstwo pieniędzy podatnika bo przecież i tutaj wygra albo umorzą.
    Polecam załączony dokument, którym podbierał się wyżej wspomniany osobnik w obronie. Bardzo dobrze opisane jak się skutecznie bronić w takiej sytuacji.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Oct 2011 zmieniony
     

    Pet:

    policja zatrzymuje za wymyślone wykroczenia.


    Rozumiem, ze chcesz podwazyc wiarygodnosc policji, ale nie musisz, bo ja sam znam setki przypadkow lamania prawa przez strozow prawa (chlopak-policjant mojej znajomej okradl jej mieszkanie, a ta kradziez to nie byl wyjatek w jego i jej kolegow karierze), ale w tym przypadku to nie policja lamie prawo tylko policjant/policjanci. Nalezy odrozniac celowe postepowanie organizacji od dzialan poszczegolnych osob w niej pracujacych. Co innego, gdy policjant na wlasna reke lamie prawo, a co innego gdy policja jako organizacja lamie prawo z powodu zawarcia jakis umow z prywatna firma.

    Tym bardziej takie rozroznienie jest wazne, ze w podanym przec Ciebie przypadku:

    Dwa lata temu "metodę" którą stosował Cezary G. wykryła wewnętrzna kontrola. Prokuratora wszczęła śledztwo. Cezaremu G. zarzuciła wielokrotne przestępstwo z tego samego paragrafu - poświadczania nieprawdy.


    A wiec jezeli rzeczywiscie te aresztowania, ktore opisywala prasa w slad za komunikatami KWP-ow, sa falszywe to nalezy sie zwrocic do odpowiednich organow. Planujesz to zglosic?

    Pet:

    Można zweryfikować. Wyroki sądów są dostępne w internecie. No i właśnie nie ma tam takich za przerabianie konsol.


    Nie mam czasu tego teraz sprawdzac i wierze Ci na slowo. Ale jezeli zatrzymania mialy miejsce w 2009/2010 roku to wyrokow sadow jeszcze moze nie byc. Nie mowie juz o aresztowanych (osobach oskarzonych, ale na razie niewinnych), jezeli takie byly w tych sprawach, bo w Polsce mozna siedziec w areszcie po kilka lat czekajac na wyrok sadu.

    Pet:

    Zobacz, że na podanie jakichkolwiek szczegółów już ta osoba nie odpowiedziała. Dla mnie fałszywka. Agencje PR siedzą na forach i ich pracownicy dają takie właśnie wpisy uwiarygadniające wersję korporacji.


    To prawda, bez dwoch zdan firmy produkuja takie falszywki. Nawet mozna juz dostac oferty takiej pracy - siedzenia na forach i pisania odpowiednich komentarzy.
    • 31:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime12 Oct 2011 zmieniony
     
    A wiec jezeli rzeczywiscie te aresztowania, ktore opisywala prasa w slad za komunikatami KWP-ow, sa falszywe to nalezy sie zwrocic do odpowiednich organow. Planujesz to zglosic?
    Ależ zgłaszano. Widziałeś fotomontaże umieszczane na ich stronach jako rzeczywistość. Zobacz inne kwiatki: ->link<- ->link<-
    Każdy sposób jest dobry, jeżeli ma się dobre intencje - tłumaczy nam Janusz Wójtowicz z biura prasowego KWP w Lublinie.
    Teraz wiem, że nie ma czego zgłaszać bo to jest normalna praca wydziału prewencji. Pokazują co się MOŻE stać.

    Ale jezeli zatrzymania mialy miejsce w 2009/2010 roku to wyrokow sadow jeszcze moze nie byc. Nie mowie juz o aresztowanych (osobach oskarzonych, ale na razie niewinnych), jezeli takie byly w tych sprawach, bo w Polsce mozna siedziec w areszcie po kilka lat czekajac na wyrok sadu.
    Za takie coś nie byłoby aresztu tymczasowego. Gdyby był wyrok skazujący to na pewno by się tym pochwalili. Te przepisy obowiązują od dawna a nie od 2 lat. Na pewno wiele procesów już by się zakończyło. Zobacz, że ten proces o którym wspominałeś zakończył się umorzeniem. Tak się kończy większość takich procesów gdzie nie ma przyznania. A dzisiaj procesy toczą się o wiele szybciej niż kiedyś i bardzo się pod tym względem poprawiło. Jak pisałem wcześniej, na stronie policji już więcej nie pojawiają się takie notki bo też się zorientowali, że to jest opis nękania niewinnych ludzi.
    Zobacz, że na Allegro kwitnie reklamowanie przeróbek konsol: ->link<- Gdyby to było zabronione to by zdejmowali te ogłoszenia. Był okres kiedy to robili ale Allegro już wie, że zostali zmanipulowani przez Sony i Microsoft a przerabianie konsol jest legalne. Nielegalne są tylko pewne zastosowania do których można je użyć ale to już trzeba udowodnić, tak samo jak trzeba udowodnić że ktoś planował kogoś zasztyletować aby go skazać za zamiar zabójstwa.

    Nawet mozna juz dostac oferty takiej pracy - siedzenia na forach i pisania odpowiednich komentarzy.
    I nawet policja zatrudnia ludzi do takich rzeczy:
    W lutym Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi szukała pracownika, do którego zadań należeć miało m.in. „prowadzenie analizy forów internetowych oraz portali prasowych (…) w celu reagowania na niezasadną krytykę oraz umieszczenia stanowiska mającego na celu budowanie właściwego wizerunku łódzkiej Policji”.
    • 32:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime12 Oct 2011 zmieniony
     
    ->link<- :)

    i rozwinięcie tematu: ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Oct 2011
     
    A to ci jaja!