atarionline.pl Oryginalne okładki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormac
    • CommentTime14 Oct 2011
     
    Przeglądając Allegro nie raz widziałem, że te same gry występują pod różnymi okładkami, szczególnie dotyczy to pierwszych gier z L.K.Avalon, pytanie, czy one wszystkie są oryginalne, i w różnych okresach sprzedawano te same gry z różnymi okładkami, czy któreś z nich to twórczość piratów?

    na przykład:

    ROBBO:







    MISJA I FRED

    ->link<-



    tu jeszcze widziałem 3 okładkę składająca się z 2 screenów tytułowych gier, ale nie mogę teraz w google tego odnaleźć
    • 2: CommentAuthorluki8009
    • CommentTime14 Oct 2011
     
    Na pewno , jeśli chodzi o gry Polskich producentów to potwierdzam , zdarzały się różne okładki , jednak ciężko do końca stwierdzić czy wszystkie są oryginalne.
    • 3:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime14 Oct 2011
     
    Najprawdopodobniej trzecia okładka "Robbo" jest najwcześniejsza. Wykorzystano do jej stworzenia zwykły papier fotograficzny, a sama okładka to czarno-białe zdjęcie. Skan został wykonany przeze mnie parę lat temu na skanerze w kafejce internetowej i podesłany był redakcji Atarimanii i był umieszczony na ich stronie. Postaram się zeskanować go w lepszej jakości, bo obecna wersja nieco straszy. :P

    To samo dotyczy nieobecnej tutaj wcześniejszej wersji okładki "Misji" i "Freda", która również została "wydrukowana" na papierze fotograficznym.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 May 2013
     
    Na ->link<- pojawił się skan okładki kasety z grą Czarny Orzeł
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 May 2013 zmieniony
     
    Trochę dyskietek wykonanych przeze mnie:






    • 6:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime30 Aug 2017
     
    Przepraszam za odkop, ale rzuciła mi się w oczy okładka gry "Czarny orzeł" - z tego co widzę autor okładki skopiował po prostu jedną z plansz komiksu "Bogowie z kosmosu" (nie pamiętam tylko, która to była część)

    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime30 Aug 2017 zmieniony
     
    Aż sprawdziłem z ciekawości. Faktycznie, przerysowane na podstawie s. 45 "Tajemnicy piramidy":