atarionline.pl Atari 800 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime17 Nov 2011
     
    Nie moge sie nie pochwalic moim nowym nabytkiem... Atari 800
    Rev A, PAL,GTIA, no i na razie tylko 16kb ale juz niedlugo bedzie pelne 48kb. Wymienilem juz wszystkie kondensatory elektrolityczne z plytki zasilacza i mam nadzieje ze bedzie pracowal nastepne 30 lat.
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime17 Nov 2011
     
    No, piękne cacko!
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime17 Nov 2011
     
    zywa 800tka :) eh :) piekny widok :)
    • 4:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime17 Nov 2011 zmieniony
     
    Fajna. Jak wyczyścisz na błysk zrób proszę fotkę i prześlij do wątku "Wasza świątynia" Jest się czym pochwalić.

    Edit: Proponuję ją zestawić z kalsyczną 800XL. W tedy zobaczymy, który model jest na prawdę XL.
    • 5: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime17 Nov 2011
     
    Ciekawy jestem czy ktos z kolegow ma Atari 800? Czy bywa pokazywane na imprezach scenowych w Polsce? Ja przyznam ze bylem zszokowany gdy zobaczylem poraz pierwszy moja 800'tke. Jest wielka, prawie jak 2 Atari 800xl. Podoba mi sie tez stylistyka obudowy, taki szczegol ze kazdy z klawiszy funkcyjnych(start,select,option,reset) jest o ton ciemniejszy od poprzedniego. Mam do kompletu magnetofon Atari 410, poluje na stacje dyskow Atari 810.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Nov 2011 zmieniony
     

    firestorm:

    Ciekawy jestem czy ktos z kolegow ma Atari 800? Czy bywa pokazywane na imprezach scenowych w Polsce?


    Mam dwa egzemplarze, tez bylem zaskoczony rozmiarami i "pancernoscia" wykonania. Smialismy sie z Zyga, ze ten komputer byl chyba projektowany do przetrwania ataku jadrowego :).

    Magnetofon 410 nie jest do kompletu. Pomysl Atari byl taki, ze 800-tka to high-end computer, czyli bardzo drogi, dla wymagajacego klienta, dlatego ze stacja dyskow (stad nazwa stacji 8xx), a do tanszej 400-tki magnetofon jako pamiec masowa (stad 4xx), dla mniej zamoznych klientow. Wzorniczo niby zgodne, ale jednak "niby" :)

    Czy bywa pokazywane na scenie? Bywa. A ostatnio na SV jedno demko na Atari bylo nawet napisane na 800, przez co organizator mial troche klopotu, bo z braku 800 trzeba bylo odpalic je na emulatorze. Niestety, byl to statyczny obrazek z tekstem, wiec nie bylo zadnego uzasadnienia merytorycznego dla nie dzialania demka na serii XL/XE.
    • 7: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime20 Nov 2011 zmieniony
     
    Jak dobrze wiemy 1983 byl bliski ataku nuklearnego ;) Nasz program zajec ZPT mial na celu odtworzenie cywilizaci po ataku nuklearnym, poznawalismy podstawy dzialania urzadzen domowych i ich ewentualnej naprawy :0 Amerykanie mieli Missile Command ;) Mam pytanie, czy twoje Atari 800 tez wydaja sie za jasne przez S-video i za malo jest nasycenia koloru, bo moj Atari 800 wymaga brightnes na maxa i full colour. Przez composite jest ok. Lepszy niz Atari 800 Xl ktory jest lepszy niz XE.
    • 8: CommentAuthorBluki
    • CommentTime20 Nov 2011
     
    Amerykanie mieli Missile Command ;)

    No, i po cztery missile montowali w Atari ;)
    • 9: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime20 Nov 2011
     
    Widze ze rozumiesz o co mi chodzi ;) Crazy world :)
    • 10: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime20 Nov 2011
     
    Na ostatnie Głuchołazy przywiozłem do pokazania A800 + A810 + A830 + A850 + A410. Jak poszukasz fotek z tej imprezy to będziesz mógł zobaczyć ten zestaw.
    • 11: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime20 Nov 2011 zmieniony
     
    Dziekuje Gzyniu, myslalem ze tego sprzetu nie ma w Polsce. Mam pytanko, czy masz podobny odbior na TV CRT jak ja na moim 800?
    • 12: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime20 Nov 2011 zmieniony
     
    Niestety ale ja posiadam wersje hamerykańską w NTSC(jak chyba większość) więc z obrazem bywa różnie i uzależnione to jest od danego TV.