atarionline.pl The Music Synth Editor - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgrego
    • CommentTime17 Nov 2011
     
    Witam Szanownych Kolegów!

    Ja z zapytaniem. Swego czasu napisałem oryginalny program do tworzenia muzyki zatytułowany jak w tytule wątku, w skrócie TMSE.
    Niestety totalnie zaginął. Może ktoś odnajdzie w swoich zbiorach. Ostatnio (1988) był słyszany na giełdzie w Katowicach i Wrocławiu. Był na dyskietce. Jedną z pierwszych wersji wysłałem do Bajtka na kasecie. Otrzymałem odpowiedź listownie, że program jest ok, ale listing za długi, żeby wydrukować :).

    Pozdrawiam serdecznie
    Greg
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Nov 2011
     
    Witam nowego forumowicza.

    Ja przeszukalem swoje zbiory nie znalazlem niczego takiego jak TMSE. Szkoda, ze program wsiakl, ale moze rzeczywiscie sie odnajdzie. Moglbys napisac o nim cos wiecej - w czym napisany? Co umozliwial? Czy napisales tez inne programy?
    • 3: CommentAuthorgrego
    • CommentTime17 Nov 2011
     
    Bardzo dziękuję, że szukałeś. :)
    TMSE był napisany w Turbo Basic XL. Powstał na własne potrzeby. Miał stały zestaw brzmień, świetną stopę i werbel. Instrumenty perkusyjne miały dodane z przodu krótkie "tss", przez to brzmiały naprawdę bardzo dobrze. Bas poprawiony (dostrojony) w stosunku do wartości podanych w dostępnej dokumentacji.
    Nie był stworzony na podstawie żadnego edytora. Miał rozwiązanie typu pattern/sequencer. Pattern był poziomy i miał stałe 16 kroków (trochę podobnie jak w sequencerze Rolanda S50, tylko zamiast diamond była kropa - CTRL-T).
    Utwory brzmiały całkiem dobrze. Niejako recenzją było częste puszczanie ich właśnie na giełdzie w Katowicach czy Wrocławiu przez sprzedajacych.
    Jako ciekawostkę mogę dodać, że eksportował utwór do listingu z zaprogramowaną muzyką i nagrywał jako plik *.bas.
    Pomimo, że TMSE był skompilowany Turbo Compilerem wywalał czasem błąd "ERROR AT LINE ..." przy operacjach zapis/odczyt na dysk (dziwy). Program nie został rozwijany, ponieważ rodzice zrobili mi niespodziankę i zamienili Atari na C128, ale to już inne story. Tak czy inaczej zdecydowanie Atari 800xl najbardziej wprowadza mnie w mega sentymentalny nastrój (ZX81, Atari 800XL, C128, A500, A1200, a później to już blacha).

    Pozdrawiam
    Greg
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Nov 2011
     
    Niejako recenzją było częste puszczanie ich właśnie na giełdzie w Katowicach czy Wrocławiu przez sprzedajacych.


    Skoro tak, to ten program ktos musi miec!
    • 5: CommentAuthorkade
    • CommentTime18 Nov 2011
     
    Szkoda ze kupowałem na Wrocławskiej giełdzie tylko gry :/
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime18 Nov 2011
     
    Myślę, że sprawa nie jest beznadziejna, choć o ile wiem to o zbiorach z red. Bajtka można zapomnieć.