atarionline.pl Pomysl na ... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime1 Dec 2011
     
    Mam taki pomysl aby muzycy napisali muzyczke ale... bez odsluchiwania jej (oczywiscie licze na to, ze potajemnie nie bede odsluchiwali, tylko honorowo i uczciwie na wyciszonym dzwieku).

    Co wy na to;) moze byc ciekawie
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Dec 2011
     
    fajne pomysł na kompo, na party można by zrobić.
    bo tak to trudno dyscyplinę utrzymać chyba :)
    • 3: CommentAuthoras...
    • CommentTime1 Dec 2011
     
    mały, nie szalej!!
    to jak kazać zrobić grafikowi grafikę, ale do komputera nie dostaje monitora :)
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Dec 2011
     
    Też mi coś. Beethoven był głuchy pod koniec życia.

    A tak na poważnie, to problem jest z brzmieniami, trzeba wiedzieć jak one brzmią, bo inaczej nie będzie szło tego słuchać.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime1 Dec 2011 zmieniony
     
    as...

    To nie jest takie trudne. Wystarczy wiara, że się uda. I odrobina wyobraźni muzycznej.

    A grafikowi nie potrzebny monitor, wystarczy kartka papieru i ołówek.
    A swoją drogą ciekawe, jakby rysował grafik rysikiem na białej kartce a pod spodem kalka kopiująca...
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Dec 2011
     
    Po dłuższym zastanowieniu się:
    1. kawałek musiałby być krótki, żeby się nie namęczyć
    2. musiałby być jakiś sposób zapisu dźwięków tekstowo
    3. musiałby być jakiś sposób prostego definiowania instrumentów instrumentów (brzmienie typu: tone, noise, vibrato, ADSR)
    4. plik tekstowy.

    Po stronie przyjmującego prosty kompilatorek i rezultaty.

    To by trochę ograniczyło (ale nie wyeliminowało) podpierania się słuchem, typu: kompozycja w rmt i przepisywanie.

    To musiałaby być bardziej taka filozofia jak w softsynth.
    A odgrywający program tak, jak Musica, pełna skala dźwięku, nie ważne, jakie brzmienie, liczy się tylko wysokość dźwięku, 4 kanały.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Dec 2011 zmieniony
     
    Najlepiej takie konkursy chyba robic live... zeby publicznosc widziala, jak dzielo powstaje.
    • 8: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime5 Dec 2011
     
    My kiedys (majac tak po 16-17 lat) z Laoo i Rolandem jak bylem u nich zrobilisy sobie mini contest, kazdy mial za adanie napisac efekt w asmie z obroconym monitorem (reszta osob miala wglad i jak ktos chcial poprawke zrobic to tylko mogla powiedziec o pozycji kursora w quick asmie). wszystkie 3 zadzialaly :P
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Dec 2011 zmieniony
     
    A ja kiedyś napisałem jako początkujący grzdyl plot w asmie przed snem. Też działał. To nie o to chodzi, że jak nie słyszysz, nie widzisz, to nie masz szans. O to chodzi, że inaczej mózg działa w tym przypadku. Gdyby tak nie było, ludzie nie wymyślali by rzeczy różnistych.

    Podpisuję się nogami i rękami, że muzykę na Atari mogę napisać na kartce, bez syntezatora, bez gitary, pianina, czegokolwiek. Bez wydawania dźwięków. Mogę zakodować coś prostego bez monitora. Mogę coś wymyśleć z niczego. Każdy tak może. Jak może z to i może bez. Szachiści potrafią grać z zamkniętymi oczami. Ci lepsi z kilkoma osobami na raz. Zmysły są niepotrzebne wyobraźni, a często wręcz przeszkadzają. Na najlepsze pomysły człowiek wpada nagle, nie siedząc przed narzędziem i rzeźbiąc. Idę o zakład, że dowolny malarz nie maluje na płótnie, on na płótno przenosi to, co jest w jego głowie.

    Ot takie coś.