atarionline.pl Dema SOD-a - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Dec 2011
     
    Swego czasu przeprowadzilem wywiad z Richardem Vermeulenem:

    ->link<-

    Richard podeslal mi linki do kolejnych filmikow z dem:

    a) Megaview demo (1990)



    b) The Atari Club Eindhoven promotion demo (1991)

    • 2: CommentAuthorBrix
    • CommentTime6 Dec 2011
     
    Trochę wyjdzie oftopik, ale ciekawa rzecz się stała. Kiedyś, dawno, dawno, bardzo dawno temu ogromnie spodobała mi się pewna muzyczka (nawet na magnetofon nagrałem) w jakimś pirackim intrze do gry Blue Max 2001. Jako zbędną ciekawostkę dodam może, że gdy już włączyłem grę i usłyszałem jej początkową muzyczkę, to z wrażenia niemal odpadły mi uszy - niesamowity szok po jakościowym kontraście, na minus oczywiście.

    I właśnie słyszę bardzo podobną muzyczkę w pierwszym filmiku. Ale, o ile pamięć mi nie szwankuje, jest ona BARDZO podobna, ale to chyba nie jest to samo.

    Mam pytanie: czy może ktoś zna tego muzaka (lub jego wariacje)?
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime6 Dec 2011
     
    @Bluki: może to ktoraś z tych: ->link<-
    • 4: CommentAuthorEagle
    • CommentTime6 Dec 2011 zmieniony
     
    Jeśli mnie słuch nie myli, a muzycznie jestem upośledzony to przypomina mi to troszkę Winter Olimympiad 88. ;)

    qrde Miker mnie uprzedził.
    • 5: CommentAuthorBrix
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    @miker: Jam nie Bluki co prawda, ale naprawdę dzięki za dobry trop ;) Choć dalej mam wrażenie, że ta "moja" muzyczka była nieco inna... Najlepiej pewnie by było, gdybym znalazł swoje nagranie, ale niestety. Mam całe pudło starych kaset (od lat obiecuję sobie ich digitalizację), ale od dłuższego czasu nie mam nawet działającego magnetofonu, który się dawno temu popsuł i z przyczyn oczywistych nie było sensu go naprawiać :/

    @Eagle: też podziękowania za dobre chęci :)
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime7 Dec 2011
     
    oj, Brix, nie Bluki, śpiący już byłem... ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Dec 2011 zmieniony
     
    I jeszcze jedno, "Phantasy Demo" (w drugiej czesci sample):