atarionline.pl Arcade Stick a Atariwin800 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime9 Dec 2011
     
    Witam

    czy jest możliwość mapowania przyciskow joystika w tym emulatorze ? bo zakupiłem sobie tracera defender 200 ->link<- i nie mozna sterowac za pomoca sticka. potrzebna byłaby mozliwosc mapowania przyciskow ktora jest jedynie w przypadku klawiatury.... ma ktos jakis pomysł
    • 2:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Dec 2011
     
    Jeśli joystick jest obsługiwany przez system za pośrednictwem DirectInput, to jego obsługa sprowadza się do wybrania go na liście w okienku Input/Joysticks. Mapowania przycisków brak, pozostaje Ci jedynie użyc programu typu JoyToKey, albo przesiąść się na Altirrę.
    • 3:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime9 Dec 2011 zmieniony
     
    problem ze mozna strowac tylko krzyzykiem a sam joystick to juz zupelnie inna para kaloszy. a ten JoyToKey to tylko mapuje w druga strone czyli przyciski z joya na klawiaturze... a altaria jak dla mnie to kleska. Naprawde nie da sie jakos zmapowac tego joya ? testowałem na nim juz rozne emulatory ale jedyne ktore nie dały rady to atariwin800 i c64, reszta chodzi, nawet steem czy caprice chodzi...
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Dec 2011
     
    Czemu Altirra klęska?
    • 5:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime9 Dec 2011 zmieniony
     
    napisałem ze jak dla mnie, poprostu nie odpowiada ten emulator. poza tym pelno gier na nim sie sypie a niektore twierdza ze maja za malo pamieci pomimo tego ze ustawione jest 320 kb
    • 6:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime9 Dec 2011
     
    JoyToKey emuluje klawiaturę za pomocą joysticka - czyli możesz sobie zmapować ruchy joysticka na konkretne klawisze na klawiaturze, a potem użyć tych klawiszy w konfiguracji emulatora w Input->Joysticks.

    To bardzo dziwne co piszesz o Altirrze, bowiem jest to emulator praktycznie idealnie wierny oryginałowi, daleko bardziej od Atari800WinPLus, więc jeśli program pod nim nie działa, to jest to albo wina programu albo użytkownika. Wiem co mówię. Co ci pod nim nie działa?
    • 7:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime9 Dec 2011
     
    idealny powiadasz ? crowland sie wysypuje, bombjack nie uruchamia sie informujac ze ma za mało ramu pomimo ze wlaczone ma 320 a zwiekszanie i tak nie pomaga i kupa innych gierek ktore sie krzacza. JoyToKey nie reaguje na tego joya, mozna tylko mapowac na standardowego krzyzyka ale to juz potrafił sam emulator.... na Point of view nie reaguje. powieksz sobie ten ->link<- i zobacz, daje sie mapowac tylko krzyzyk ten po lewej na dole a stick juz nie.
    Na altari idzie to zrobic ale jak juz napisałem to dla mnie klęska
    • 8:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    Oba programy u mnie działają pod Altirrą. Upewnij się że nie masz jakiegoś bałaganu w opcjach (System->Hardware->800XL, System->Video->PAL, wyłączony BASIC). Jak wszystko dobrze ustawisz to i cała ww. "kupa" przestanie się krzaczyć.
    • 9:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    dzieki, pomogło ale w crowland co jakis czas miga jakis poziomy pasek w 3/4 ekranu a tego nie ma na atari800winplus
    • 10:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    Pewnie te programowe duszki tak "migoca" a to normalny objaw, efekt uboczny mnozenia sprajtow... Altirra jest dokladniejszym emulcem niz A800Win wiec i pokazuje jakby prawdziwiej... :)