atarionline.pl Jak przeniesc poczte? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    Panowie, przez kilka miesiecy zbieraly mi sie emaile przychodzace na konto atarionline.pl. Nieopatrznie odebralem ja w TheBat 2.11.02 na nie swoim komputerze. No i teraz sa tam, a chcialbym je miec u siebie, najlepiej wyeksportowac do Gmaila.

    Czy ktos zna jakas hurtowa metode przeniesienia maili z programu pocztowego na stacjonarnym komputerze do poczty na serwerze Gmail? Tego jest kilka tysiecy plikow... To by mi przyspieszylo odpisywanie na zalegle sprawy Atari.
    • 2: CommentAuthormuminusio
    • CommentTime10 Dec 2011
     
    Może to:

    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Dec 2011 zmieniony
     
    Na pewno w TheBat ta poczta jest przetrzymywana w jakichś plikach tekstowych, bądź w strukturze folderów.

    To, co możesz zrobić, to zbackupować/wyeksportować te listy z thebata i wimportować we własny komputer (do klienta poczty)

    A potem tak jak muminusio, już na spokojnie.

    Poza tym uważam, że domyślne kasowanie listów z konta pocztowego powinno być karalne ciężklimi robotami za kołem podbiegunowym, najlepiej południowym (odśnieżanie).
    • 4:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime10 Dec 2011 zmieniony
     
    Osobiście nie wyobrażam sobie zostawiać maili na serwerze gdy już pobiorę je do siebie na dysk i cieszę się że zazwyczaj jest odpowiednia opcja do przełączenia tego.
    The Bat! defaultowo trzyma pocztę w swoim własnym folderze. Tyle tylko że nawet jeżeli podczas instalacji wybrało się trzymanie wiadomości bez żadnej kompresji, to i tak są one przechowywane w jakimś jego natywnym formacie. Dodam jeszcze że programu tego używam od lat i nic mi nie wiadomo o opcji eksportowania maili w takiej formie, aby były one potem odczytywalne przez cokolwiek innego. Ale być może po prostu o niej nie wiem (choć wydaje mi się że poznałem The Bata! dosyć dogłębnie), jako że nigdy nie była mi potrzebna.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Dec 2011 zmieniony
     
    W THE BAT mozna wyksportowac maile do plikow tekstowych (.txt), z mozliwoscia posortowania od kogo i kiedy. Proste i skuteczne. :)
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Dec 2011
     
    Sami sobie THE BAT kręcicie...