atarionline.pl Mały sztab u Iraty - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjury
    • CommentTime12 Dec 2011 zmieniony
     
    Pochwalimy się, a co :D
    W miniony weekend w tymczasowym mieszkaniu Iraty odbył się dwuosobowy sztab pod tytułem "Granie na ścianie" :D :D :D Ale od początku: spakowałem swoje STE, 3 pudełka gier, kilka gier na Sega 16-bit i w piątek po pracy udałem się na dworzec. Około 22:30 z dworca w Łodzi odebrał mnie Irata po czym udaliśmy się do jego meliny :] Rozłożyłem swój sprzęt i przeszliśmy do sedna, którym miało być granie, granie i jeszcze raz granie na olbrzymiej ilości platform. Oczywiście wielu konsol czy komputerów które posiada Irata nawet nie zdążyliśmy włączyć, a z tych na których graliśmy ( i pamiętam :] ) to: X-box, Dreamcast, Amiga 500 ( emulator ) SNES ( emulator ), Sega MegaDrive, Atari 8-bit, Atari STE i jakieś Nintendo ( z ostatniej dekady ). Pierwszego dnia graliśmy na telewizorze 25 cali, a drugiej nocy Irata podłączył rzutnik i graliśmy na ścianie :]] tyle że z powodu małego pokoju obraz na ścianie miał wielkość góra 100 cali ( szkoda że tak mało :D ). Na ścianie graliśmy na Atari 8-bit i Sega 16-bit. Normalnie zaraziłem się tym, chyba muszę zmienić mieszkanie na większe i urządzić sobie pokój który będzie służył tylko do grania będąc na tyle dużym że powierzchnia wizualna zajmie całą ścianę, hehehe :)
    A tu parę fotek ze spotkania ( lipna jakość ):






























    Było fajnie :) a co najważniejsze, na ścianie zagrałem w swoją jedną z najulubieńszych gier z wszystkich platform na jakich grałem, czyli Sonic 2 na Sega 16-bit!!!! MALINA :P
    • 2: CommentAuthorScalak
    • CommentTime12 Dec 2011
     
    Widzę, że Irata palce połamał przy tym rżnięciu ;)
    • 3:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime12 Dec 2011
     
    To chyba najmniej liczny pod względem sztabowiczów, a największy pod względem liczby sprzętu sztab Atari.
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Dec 2011
     
    he he fajnie.

    Jury musisz pomyśleć jak zakodować sonica na STE ! :P
    • 5: CommentAuthorjury
    • CommentTime13 Dec 2011 zmieniony
     

    Scalak:

    że Irata palce połamał przy tym rżnięciu ;)

    A co ciekawe, ta ręka w gipsie w niczym mu nie przeszkadzała jeśli chodzi o granie :) Ot tak z pierwszego strzału przeszedł np. Super Cobrę. Hmm, choć przy demie Tempest Extreme przeszedł te 5 plansz dopiero za 2 lub 3 razem. Ale mi zajęło to z 7 do 10 prób :D

    tdc:

    Jury musisz pomyśleć jak zakodować sonica na STE ! :P

    Hmm, na STE byłby to poważny problem :P no chyba że playfield miałby 16 kolorów, ale wtedy nie nazwał bym tego Sonic'iem :] Ale na takiego Falcona to można by spokojnie zrobić pełnoprawną konwersję :)

    adv:

    najmniej liczny pod względem sztabowiczów, a największy pod względem liczby sprzętu

    Hehehe, dobre :)
    • 6: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Dec 2011 zmieniony
     
    jury, irrata!
    - fajny sztab, szkoda że nigdzie nie daliście znaku że robicie...

    Piszę się na kolejny taki sztab :)
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Dec 2011
     
    as...
    A więc oczekuje ciebie na następnym sztabiku i tym razem dam znać .
    Jury musisz w końcu zreperować ST,jedna wersja dzialająca (demo Stardust)to ciut za malo .... a tak chciałem popykać na STe.
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime13 Dec 2011
     
    Jury zapomniał napisać o tym jak sąsiedzi się dobijali (JEAN MICHAEL JARRE w 96/24 DTS THX)Dał rade ,było prawie jak na party.
    Przekonałem Jurego(po tym co widziałem to sądze iż sam się przekonał) do Tempest Extreme ,Yoomp/a i kilku innych perełek z 8-BIT,te gry spodobały się Juremu do tego stopnia iż coś napomknął o zakupie ATARI 8-bit.
    • 9: CommentAuthorjury
    • CommentTime13 Dec 2011 zmieniony
     

    IRATA4:

    Juremu do tego stopnia iż coś napomknął o zakupie ATARI 8-bit.

    To kłamstwa i pomówienia! :D :D :D Nie ma opcji zakupu 8-bit :P ale faktycznie, muszę się w końcu zebrać mocno w sobie i uruchomić ponownie Falcona060 a wtedy pogram sobie poprzez Atari800, gdyż dotychczas uważałem takiego Tempesta za lipę, a po tym sztabie chętnie bym sobie zagrał na Jaguara jak i w Extreme na 8-bit ( tamta muzyka mnie POWALIŁA :) ). Tylko że na 8-bit jakoś mi masakrycznie brakowało ruszających się struktur jak na Jaguarze ;) Yoomp'a dotychczas widziałem tylko na youtube ( jak większoś rzeczy na 8-bit ) i jakoś tak mnie kompletnie nie ruszał :P a jak pograłem to przyznam że przyjemny.
    A co do tego STE, to faktycznie muszę go reanimować, bo coś jednak z nim mocno niedobrze.
    • 10: CommentAuthoras...
    • CommentTime13 Dec 2011
     
    To trzeba będzie kiedyś zasztabować...
    MOże juremu i irracie uda się kiedyś przybyć na sztab do 3city...
    • 11: CommentAuthorjury
    • CommentTime13 Dec 2011
     

    as:

    MOże juremu i irracie uda się kiedyś przybyć na sztab do 3city...

    No ja na pewno mam w planach :)
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 Dec 2011
     
    To spiesz się... z tym 3city!
    -Bo niedługo będziemy chodzić razem na sztaby w Warszawie :)
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Dec 2011
     
    Apropos zakodowania Sonica - właśnie parę dni temu rżnąłem w wersję zrobioną .... we Flashu.... I to chodziło... Więc myślę że ST da sobie radę :)
    • 14: CommentAuthorjury
    • CommentTime14 Dec 2011 zmieniony
     
    Chyba trochę płyniesz :P twierdząc że skoro Sonic chodzi dobrze we Flash'u to i powinien dać radę na ST. Gwoli ścisłości, ja pisałem o Sonic 2, który wg mnie nie ma najmniejszych szans ruszyć na ST jeśli miała by to być w miarę wierna konwersja z taką samą dynamiką ( a to jest szybka gra a momentami wręcz wariactwo ;) ). Co do STE na pewno było by lepiej, ale i tak uważam że nieosiągalne na tej platformie. Do tego pozostaje kwestia obcięcia playfield'u do 16 kolorów, nie wyglądało by to przednio :P
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Dec 2011
     
    SĄDZĘ IŻ DA RADE !!!
    Przecież cuda w cuda ukazujące się na maluch w latachb 90 nikt by wiary nie dał ,MG I ST bebechy mają podobne :-) ,ja wierze w Tempesta z ruchomymi arenami .

    Jury /ja nie wiem dla czego ale tak mówiłeś "no fajny,kiedyś kupiĘ"A DLA FANATYKA TO JEDNOZNACZNE
    • 16: CommentAuthorjury
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    Irata, a ile wiesz o ST? :PPPPP
    Nie ma najmniejszej szanszy przerzucić takie ilości danych przez 68000 ( bo ST nie ma innych układów do przerzucania danych ) a do tego nikt jeszcze nie wymyślił sztuczki która dała by 64 ( tyle ma Sega 16-bit ) kolory "niezależne" ( bo takie by tu były potrzebne ) w playfieldzie. Kropka :P
    Zerknij sobie np już na drugi świat w Sonic 2 ( nie pamiętam czy masz dwójkę ). Takie ilości danych w jednej ramce, które tam "fruwają" są poza zasięgiem 68000