atarionline.pl Ultimate Board + SIDE - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Dec 2011 zmieniony
     
    Wiadomosc od Zaxona w postaci filmowej:

    Atari 130 XE + Ultimate board +SIDE all from Candle (Ultimate Candle w mojej 130 xe, wreszcie prosto, latwo i przyjemnie i bez wiercenia dziur pod dodatkowe przelaczniki .Wszystko zalatwia BIOS :)

    • 2: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    i tam, i tak nikogo to nie ciekawi ;) Szkoda..
    • 3: CommentAuthorw1k
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    mna ano :)
    • 4: CommentAuthorBrix
    • CommentTime17 Dec 2011
     
    A wydawało mi się, że to ja mam bałagan na biurku ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Dec 2011 zmieniony
     

    Zaxon:

    i tam, i tak nikogo to nie ciekawi ;) Szkoda..

    Jak nie wiadomo jaka cena i ile przyjdzie na to czekac;), to co sie dziwisz... ;]


    A samo rozszerzenie wyglada bardzo obiecujaco i zachecajaco...
    • 6: CommentAuthorkade
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    głupio zapytam co to Ultimate board ?
    • 7: CommentAuthorsikador
    • CommentTime18 Dec 2011 zmieniony
     
    No ładne cacko :) prosimy o opis co i jak :)
    REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU :):):)
    ps. czy ta zabawka umożliwia wł i wył dodatkowego 1MB czy jednak przełącznik konieczny jest???
    • 8: CommentAuthorstryker
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    CO takiego nowego zaxon przedstawil w tym filmiku ?
    Toc to ultimate i side ktore jest juz od dawien dawna w sprzedazy...wiec niewiem po co te dziwne pytania...chyba ze ludki na AOnline graja tylko w gry ;p na podstawowym sprzecie i niewiedza co sie wyprawia w hardwerze ;-)
    • 9: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime18 Dec 2011 zmieniony
     
    Elo, Ultimate nie sprzedaje, po prostu je mam a Kaz wyszperal to video ;). To Candla rozszerzenie i on je robi.

    Wszystkie zmiany konfigu wykonuje sie z menu na ekranie wywolywanym w kazdej chwili poprzez wcisniecie HELP+RESET.
    Ultimate ma wbudowany 1 mega ram, 4 systemy, Sparte DOS z zegarem RTC. Flashowanie z poziomu Atari.Do tego mozliwosc sterowania STEREO ON/OFF, ustawien VBXE. Wiec zadnych przelacznikow nie potrzeba montowac.
    Montaz prosty, wystarczy wylutowac mmu i rom, wstawic podstawki precyzyjne i w nie wpiac 2 tasmy. Plus przylutowac 4 kable sygnalowe.

    Ogolnie same zalety. Nie trzeba demolowac obudowy, zajmuje malo miejsca,wygodnie sie obsluguje,wzglednie latwo montuje.

    Stryker ,ano jak widac dla niektorych to nowosc ;)
    • 10: CommentAuthorsikador
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    Teraz już wszystko jasne :)

    ->link<-

    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2011
     

    stryker:

    CO takiego nowego zaxon przedstawil w tym filmiku ?


    Zaskocze Cie Stryker, ale to nie jest strona o nowych rzeczach, tylko o Atari... komputerze z 30-letnia historia. Tutaj nie ma presji na to, zeby wszystko bylo nowe, najnowsze, wlasnie reklamowane, a hicior sprzed trzech dni juz nikogo nie interesuje, bo "wszyscy juz wiedza"...

    Toc to ultimate i side ktore jest juz od dawien dawna w sprzedazy...wiec niewiem po co te dziwne pytania...chyba ze ludki na AOnline graja tylko w gry ;p na podstawowym sprzecie i niewiedza co sie wyprawia w hardwerze ;-)


    Uwielbiam te eliciarskie "a ja wiem wszystko" :). Przepraszam bardzo, ale spectrum czytelnikow AOL jest znacznie szerszy niz Ci sie wydaje, tutaj bywa tez sporo ludzi z innych platform, oraz ktorych na nowo przyciaga Atari i co w tym dziwnego, ze nie wiedza wszystkiego?

    Zreszta - nie kazdy jest milosnikiem grzebania w hardware, jak Ty czy Zaxon, nie kazdy sie interesuje nowosciami z tej dziedziny. Znam nawet liczne osoby, ktore uwazaja, ze to co sie dzieje w hardwarze Atari to przegiecie i konstruowanie z fajnego komputera mutanta.

    Ale chyba dobrze, ze pokazuje sie pewne rzeczy, o ktorych nie wszyscy wiedza? Ze popularyzuje sie to i owo? Czy nie, wszystko powinno zostac w ramach elity i innym wara od tego, co sie dzieje?

    PS. Filmik Zaxona przez 3 tygodnie mial 58 wyswietlen. Po 18 godzinach od informacji na AOL ma juz dwa razy tyle.
    • 12: CommentAuthorsikador
    • CommentTime18 Dec 2011
     
    Czasami jakoś ciężko być na bieżąco bo człowiek trochę zajęty sprawami życia codziennego, ale jakieś tam blade pojęcie jest o nowościach :)
    Jakiś czas temu kupiłem od Piguły SIO2SD i chciałbym bardzo za to podziękować Pigule :)
    Ostatnio kupiłem od Zaxona SIDE i także przesyłam podziękowania :)
    O Ultimate Board gdzieś kiedyś czytałem, ale była to chyba jakaś prototypowa wersja i potem wyleciało mi to z głowy. Teraz pewnie zacznę zbierać fundusze bo mam zamiar dołożyć 1MB a tutaj widzę, że jest jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy na jednej płytce :)