atarionline.pl RAMbrandt z myszka - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Dec 2011
     
    Odyniec1 podeslal mi taka wersje RAMbrandta, ktora dziala ponoc z myszka Amigi.

    Czy moglby ktos sprawdzic na real sprzecie, bo na emulatorze nie dziala?
    • 2: CommentAuthorw1k
    • CommentTime22 Dec 2011
     
    i try it on real a800xe, amiga mouse, not working..
  1.  
    Przy okazji: czy myszki od Amigi i od Atari ST mają takie same "protokoły" komunikacji?
    • 4: CommentAuthorw1k
    • CommentTime22 Dec 2011
     
    no, its different.. i trying amiga mouse on gui from flashjazzcat and works for me
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Dec 2011
     
    @xmgatz: identyczne - zamienione są dwa przewody
  2.  
    Let's switch to English, then.

    I am assuming that the standard mouse for the XL/XE series was the STM1 mouse: ->link<-

    Does the Amiga mouse have different logic when communicating with the computer, or is it simply that the active pins in the plug are assigned in a different way?

    How about old serial PC mice? Can they be adopted for use with XL/XE? The reason I ask is that I cannot find a decent ST1M mouse anywhere to buy and am trying to explore all options. Unless someone has one for sale?... :-)
  3.  
    @mono - zadziałała telepatia, odpisałeś zanim zdążyłem zadać pytanie. Dzięki. Wiadomo które to przewody, czy trzeba poeksperymentować samemu?
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Dec 2011
     
    Najlepiej zalatwic sobie myszke z przelacznikiem ST/Amiga (bywaly takie, sam mam jedna), bo niestety czesc programow dziala tylko z mycha od ST, a czesc (glownie gry) od Amigi.
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime22 Dec 2011
     
    @xmgatz: ->link<- oraz ->link<-

    Sygnały idą parami H+HQ i V+VQ (XA+XB i YA+YB wg nomenklatury ST) wg wzorca 00 10 11 01 przy ruchu w jedną stronę w odpowiedniej osi, i na odwrót przy ruchu w drugą stronę, więc zasada jest identyczna.
    • 10: CommentAuthor0xF
    • CommentTime22 Dec 2011
     
    Wracając do tematu, rzuciłem okiem na kod i widać tam fragmenty czegoś, co może być obsługą myszki od Amigi wpiętej w port 2.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2011
     
    wk1 - thanks.

    Fox - czy da sie sprawdzic, czy obsluge myszki wlacza sie w jakis sposob (klawisz, kombinacja klawiszy?).
    • 12: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime23 Dec 2011
     
    Skrót klawiaturowy to dobry trop. Ja bym obstawiał SHIFT P (włączanie tabliczki graficznej) z myszką w drugim porcie. SHIFT S to ponowne przełączenie na joya.
    • 13: CommentAuthor0xF
    • CommentTime23 Dec 2011 zmieniony
     
    Brawo! W Atari800Win PLus działa. Włączamy Shift+Control+Y, Shift+P.

    Fajnie byłoby zamiast wyboru tabliczki mieć wybór myszki Amiga/ST. :)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2011
     
    Wielkie dzieki Fox, zagadka wyjasniona!

    Dopisalem program do tego spisu programow dzialajacych z myszkami:

    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Dec 2011 zmieniony
     
    Gdyby ten RAMbrandt dzialal szybciej, stabilniej i mial kilka zdroworozsadkowych rzeczy, np. rzeczywiste odwzorowanie obrazka w powiekszeniu (zoom)... to pewnie uzywalbym go kiedys czesciej. ;)
    Ale i tak brawa za dorobienie mychy do tak leciwego programu. :)
    • 16: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime27 Dec 2011
     
    Ale RAMbrabdt jest bardzo ok. Nie pamiętam, żeby mi się wywalał. Ten zoom to jedna z niewielu wad, obok kilku wolno działających funkcji (fill np.) i 1-stopniowego undo (sprawę załatwiały częste save'y do ram-dysku). Poza tym to taki graficzny kombajnik:)
    Dla porządku - wersja obsługująca amigową myszkę powstała ok. 93r. a autorem upgrade'u jest Radosław Pilski.